TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

08.03.2013

Arka wyjechała do Poznania: "Krajan" dowodzi.

Po porannym rozruchu i obiedzie wyjechali nasi zawodnicy na mecz pierwszej kolejki rundy wiosennej z Wartą w Poznaniu. Trener Paweł Sikora wybrał pierwszą w tym roku 18-stkę meczową. Jak pisaliśmy już wcześniej z powodu żółtych kartek pauzuje Krzysztof Sobieraj.

 

 Z nowych zawodników w kadrze znaleźli się: Miszczuk, Kubowicz, Grzelak, Gałecki i Zwoliński. Na podstawie meczów sparingowych największe szanse na grę w pierwszej jedenastce ma Rafał Grzelak. W sobotę ok. godz. 15.00 zobaczymy w jakim zestawieniu wyjdzie nasz zespół na boisko przy ul.Droga Dębińska 12.

 

W 1 kolejce Arka wygrała 2:0. Oba zespoły w tabeli dzielą dwa punkty, a  więc dla gospodarzy to szansa na przeskoczenie Arki w tabeli, natomiast żółto-niebiescy dzięki wygranej mogą odskoczyć od swoich rywali.

Nasz zespół w roli kapitana wyprowadzi Damian Krajanowski. Wcześniej bywał już kapitanem, natomiast teraz został nim wybrany po Tomku Jarzębowskim.

 

Jak popularny „Krajan“ przyjął to wyróżnienie?

 

Na pewno jestem trochę zaskoczony, gdyż są w zespole bardziej doświadczeni zawodnicy, ale traktuję to jako wyróżnienie i kredyt zaufania od trenera. Przyjąłem więc ten wybór spokojnie. Myślę, że będziemy się starali, aby atmosfera w szatni była dobra jak do tej pory w okresie przygotowań. Nie chcę aby były jakieś grupy, podgrupy. To będzie także zależało od wyników spotkań. Zaczynamy od wyjazdu i nastawieni jesteśmy na zdobycie trzech punktów. Chciałbym także, aby wygrywać przede wszystkim mecze u siebie dla naszych kibiców.

 

O zmianach w drużynie Warty piszemy w odrębnym artykule. Na pewno obecność byłych „Arkowców“ doda smaczku tej rywalizacji.

 

  http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_2211_kopia_ec01650a2cad216fda944b43f7ee7c26.jpg

 

Mówił w rozmowie z nami o tym Paweł Czoska:

 

Nie wiem, czy od początku zagramy w trójkę, ale na pewno ta rywalizacja wywołuje w nas  (także Wojciech Wilczyński, Robert Ziętarski – red.) sporo emocji. Muszę się odpowiednio nastawić, aby na początku nie podawać swoim dawnym kolegom ...(śmiech) Zagrałem już w Olimpii przeciwko Arce, ale to był krótki występ, więc na pewno jeśli zagram od początku , a na to liczę, to będzie miało dla mnie inny wymiar niż tamten epizod. 

 

Sytuacja w tabeli powoduje, że mecz ten ma znaczenie dla obu drużyn. W pierwszej kolejności my liczymy na takie zdobycze punktowe, które pozwolą nam szybko zabezpieczyć sobie spokojną przewagę nad miejscami spadkowymi. Jesteśmy po przebudowie zespołu i także dla nas to pierwsze spotkanie z Arką będzie ważnym testem. W Poznaniu już strzeliłem bramkę dla Arki, teraz również chciałbym wpisać się na listę strzelców mimo sentymentu jakim darzę i zawsze będę darzył Arkę. Być może kiedyś dane mi będzie wrócić do Gdyni, ale na razie koncentruję się na dobrej grze dla Warty.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0065_kopia_15c0afd7a422587f92426feea49da881.jpg

 

Na co liczy trener Paweł Sikora:

 

Każdy jest realistą, ale także optymistą. Mnie zawsze w pierwszych meczach interesuje komplet punktów. Nie podejrzewam, aby zespół zakładał inaczej. Jestem pewien, że wyjdziemy na boisko i będziemy walczyli o 3 punkty. Będziemy chcieli udowodnić, że mamy zespół potrafiący wygrać z każdym, niezależnie czy będzie to zespół 18, 6, czy 1 w tabeli. Tak będziemy chcieli funkcjonować. Patrząc na pierwsze mecze w Ekstraklasie i pokazując przykład Bełchatowa, z którym zagraliśmy dobry mecz można założyć, że z każdym można powalczyć, jednak koncentrujemy się na każdym meczu po kolei. Teraz skupiamy się na Warcie.

 

Kadra na Wartę:

 

Bramkarze

24. Jakub Miszczuk

26. Maciej Szlaga

 

Obrońcy

4. Wallace Peres Benevente

6. Dawid Kubowicz

7. Piotr Tomasik

22. Damian Krajanowski

31. Bartosz Brodziński

33. Tomasz Jarzębowski

 

Pomocnicy

9. Piotr Kuklis

14. Mateusz Szwoch

15. Radosław Pruchnik

17. Michał Gałecki

19. Michał Rzuchowski

20. Marcin Radzewicz

23. Rafał Grzelak

29. Paweł Brzuzy

 

Napastnicy

8. Marcus da Silva

10. Łukasz Zwoliński

 

Relacja z tego meczu na naszej stronie www oraz TUTAJ.

 

tryb
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia