13.10.2011

Regeneracja i przygotowania do kolejnego meczu.

Nie mają czasu zbyt długo "świętować" nasi zawodnicy po ostatnich sukcesach. Rytm gry środa - sobota wymusza  odpowiednie rozłożenia dawki zajęć potrzebnej do utrzymania odpowiedniej formy, ale i uzyskania niezbędnej świeżości.

Dlatego dziś po przyjeździe nad ranem zespół jedyne zajęcia rozpoczął tuż po godz. 13.00. Cześć zawodników, która występowała całe spotkanie zaliczyła trening regeneracyjny z trenerem Petrem Nemcem (marszobiegi i różne formy truchtu), a pozostali pod okiem jego asystenta Pawła Sikory na bocznym boisku odbyli zajęcia wyrównawcze.

W grupie „regeneracyjnej” byli także Damian Rysiewski i Marcin Budziński, którzy rozegrali wczoraj 90 minut w meczu rezerw w Pucharze Polski – edycji 2011/2012.

Krzysztof Bułka grający w tym meczu 45 minut dołączył do zawodników, którzy grali w I lidze w mniejszym wymiarze czasu lub nie wystąpili. Był wśród nich już także Michał Szromnik, który wrócił ze zgrupowania kadry U-19 (zagrał w II połowie  bez wpuszczonego gola, Polska wygrała 2:1 z Węgrami) oraz Mirko Ivanovski, który podczas wyjazdu na kadrę zaliczył jedno spotkanie.

Trener Sikora po rozgrzewce z piłkami skupił się na ćwiczeniach doskonalących strzały, a następnie na połowie bocznego boiska zarządził gry zadaniowe (gierki 3x3, 5x5 z bramkarzami). Stawką jak zwykle były dla przegranych serie „brzuszków”.

Na zajęciach zabrakło Krzysztofa Łagiewki, który jutro przejdzie badanie USG oraz Ensara Arifovica, który w I części meczu w Płocku odniósł kontuzję, która prawdopodobnie wykluczy go na dłuższy okres z treningów i gry. Zajęcia do zabiegów  z Markiem Gadułą musiał także ograniczyć Paweł Czoska, który odniósł uraz w meczu rezerw i jutro podda się także badaniu USG.

Swoje indywidualne zajęcia tym razem z trenerem Jarosławem Krupskim kontynuował Hirek Zoch.