TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
gdyniasport

Aktualności

img

06.05.2011

Arkowcy wyjechali. "Budzik" i "Wilczek" w kadrze meczowej.

Po godzinie 10-tej wybrana przez trenera Frantiska Strakę 18-stka wyjechała na spotkanie 25 kolejki, w którym Arka zmierzy się z GKS-em Bełchatów.

 

Kolejne niedzielne spotkanie sprawia, że do następnego środowego z Ruchem Arka będzie miała bardzo mało czasu na regenerację sił. Najpierw jednak trzeba dać z siebie wszystko podczas kolejnej poby przełamania serii  spotkań bez zwycięstwa na obcych boiskach. Potem zostaną jeszcze wyjazdy do Kielc i w ostatniej kolejce do Wrocławia. Nie można jednak czekać! Tabela pokazuje jak ważne byłyby 3 punkty zdobyte w tej kolejce. Zwłaszcza, że te w meczu z Lechią uciekły w  niesłychanie dramatycznych okolicznościach. Jeśli więc nie teraz to kiedy? Taka mobilizacja w drużynie jest mimo ogromnego niedosytu jaki towarzyszył po meczu derbowym. Drużyna stara sie jednak widzieć pozytywy. Jak podkreślał wielokrotnie po tym meczu kapitan Maciej Szmatiuk, Arka była lepsza od Lechii i sposób gry jaki narzuciła od początku warto powielać w kolejnych meczach. Na pewno zresztą trener Frantisek Straka rozpracował już drużynę gospodarzy najbliższego meczui ustali odpowiednią do rywala taktykę.

 

Nie ma już nic do stracenia. Te pechowo stracone punkty z Lechią odrobimy. Suma szczęścia i pecha zawsze wychodzi na zero, a więc może tak miało być, a w kolejnych meczach to my będziemy cieszyć się z wygranych. Jest jeszcze 6 kolejek i na pewno po takiej grze jak z Lechią jesteśmy w stanie się utrzymać. Belchatów jest do ogrania i musimy wszyscy w to uwierzyć, a wtedy zwycięstwo jest w naszym zasięgu - podsumował przed wyjazdem kapitan Arki.

 

W kadrze na ten mecz brakuje pauzujących za żółte kartki: Miroslava Bożoka oraz Filipa Burkhardta. Z powodu urazów nie mógł brać pod uwagę trener Straka, także Michała Płotki i Giovaniego Duarte. W ich przypadku nie są to na szczęście poważne urazy. Michał po silnym stłuczeniu  przechodzi zabiegi rehabilitacyjne, podobnie jak Giovanni, który miał lekki obrzęk mięśni. Obaj wraz z zawodnikami którzy zostali uczestniczyć będą w treningach indywidualnych i uzupełniających pod okiem trenera Wojciecha Ignatiuka na miejscu w Gdyni. Do 18-stki nie wszedł także Ervin Skela, który niedawno wrócił po leczonej kontuzji kolana.

 

Wracają za to do kadry meczowej po długiej przerwie Marcin Budziński (pierwszy raz w tej rundzie) i Wojciech Wilczyński.

 

Zagrożeni przed tym meczem, ewentualną pauzą w meczu z Ruchem są Robert Bednarek i Paweł Zawistowski.

 

Kadra meczowa na Bełchatów:

 

Bramkarze
1 Marcelo Moretto
39 Hieronim Zoch

Obrońcy
2 Ante Rozic

17 Mateusz Siebert

20 Emil Noll
22 Marciano Bruma

23 Maciej Szmatiuk
28 Krystian Żołnierewicz

29 Robert Bednarek

37 Wojciech Wilczyński

 

Pomocnicy
7 Paweł Zawistowski

10 Marcin Budziński

31 Paweł Czoska

36 Denis Glavina


Napastnicy
11 Tadas Labukas

21 Joseph Mawaye

26 Rafał Siemaszko
27 Mirko Ivanovski

 

tr
Poprzedni Następny

Mapa Strony