09.02.2011

Sparingowo: remis Arki ze Słowakami. (SportoweFakty.pl)

W trzecim meczu sparingowym rozegranym w Turcji Arka Gdynia zremisowała 1:1 (0:0) z wiceliderem słowackiej ekstraklasy - FK Senica i podobnie jak w pierwszym meczu z białoruskim FK Homel straciła gola wyrównującego w ostatniej minucie spotkania. Strzelcem bramki dla żółto-niebieskich był najskuteczniejszy zawodnik w rundzie jesiennej Tadas Labukas.

Do przerwy był bezbramkowy remis, choć Arkowcy mieli swoje sytuacje, m.in. bramce Słowaków zagrozili: Ante Rozić, Joseph Mawaye, Paweł Zawistowski i Marciano Bruma. Po zmianie stron Tadas Labukas zagrał na prawym skrzydle, natomiast na lewe przesunął się Denis Glavina. To właśnie Litwin w 58. minucie po strzale z 16 metrów pokonał słowackiego bramkarza.

Arka przeważała optycznie i kontrolowała grę, ale w ostatniej minucie meczu straciła bramkę i wydawało się pewne zwycięstwo. Po rzucie wolnym i dośrodkowaniu w pole karne, wprowadzony po przerwie Vratislav Gajdos strzałem z 5. metrów uratował remis dla swojej drużyny. Również w trakcie pierwszego meczu kontrolnego w Turcji z białoruskim HK Homel, gdynianie zremisowali 1:1, tracąc gola w 90. minucie spotkania.

W meczu zadebiutowało dwóch nowych zawodników: bramkarz I-ligowej Odry Wodzisław -Michał Buchalik i marokański pomocnik z FC Metz - Youssef Mokhtari. Jedynym kontuzjowanym graczem Arki jest już tylko Miroslav Bożok. Ostatni sparing Arkowcy rozegrają w najbliższą sobotę 12 lutego, a rywalem będzie łotewski FK Ventspils.

Arka Gdynia - FK Senica 1:1 (0:0)
1:0 - Tadas Labukas 58'
1:1 - Vratislav Gajdos 90'

Składy:

Arka: Marcelo Moretto (62' Michał Buchalik) - Marciano Bruma (73' Wojciech Wilczyński), Maciej Szmatiuk (62' Krystian Żołnierewicz), Ante Roźić, Emil Noll (46 Robert Bednarek) - Giovanni (46 Denis Glavina), Michał Płotka (46' Filip Burkhardt), Paweł Zawistowski (78' Adrian Sulima), Mirko Ivanovski (46' Youssef Mokhtari), Tadas Labukas (78' Paweł Czoska) - Joseph Mawaye (46' Junior Ross).

FK Senica: Michal Sulla - Peter Petran, Jan Gajdosik (46' Robert Pillar), Martin Komarek, Filip Luksik (46' Nicolas Gorosito) - Kaka, Tomas Kona (46' Vratislav Gajdos), Juraj Piroska (45' Jaroslav Divis) - Bolinha (80' Michal Sladek), Petr Hosek, Martin Durica.