09.02.2011

Arka na remis z wicemistrzem Słowacji. (naszemiasto.pl)

Wicemistrz Słowacji - FK Senica, był trzecim sparingowym rywalem Arki podczas zgrupowania w Turcji. Po bramce Labukasa w 58. minucie gdynianie prowadzili 1:0. Taki wynik utrzymywał się niemal do końca spotkania. Rywale wyrównali jednak tuż z ostatnim gwizdkiem sędziego.
Środowe spotkanie było szansą do pokazania swoich umiejętnościMarokońaczyka Mokhtariego, który dopiero co dołączył na zgrupowanie Arki i Michała Buchalika. Mokhtari na boisku pojawił się w 2. połowie, zastępując Mirko Ivanovskiego. Buchalik z kolei w 62. minucie wszedł za Moretto. Dariusz Pasieka postawił na ustawienie 4-4-1-1. I właśnie w roli tego najbardziej wysuniętego pomocnika zagrał Marokańczyk, a wcześniej Ivanovski

Do przerwy żadnej z drużyn nie udało znaleźć drogi do siatki. Mimo to sytuacji strzeleckich nie brakowało. W Arce swoich sił próbowali kolejno: Rozić, Mawaye czy też Zawistowski. Bardzo dobrze spisywała się zwłaszcza prawa strona boiska, po której operowali: Bruma i Giovanni

Żółto-niebiescy śmielej zaatakowali w drugiej połowie, co przełożyło się w efekt bramkowy. W 58. minucie na prowadzenie żółto-niebieskich wyprowadził Tadas Labuas. Litwin skutecznie wykończył akcję zapoczątkowaną przez Mokhtariego. Niestety gdynianie znów nie potrafili dowieźć korzystnego wyniku do końca. W 90. minucie Słowacy bowiem wyrównali. Gajdos strzałem z bliskiej odległości zmusił Buchalika do kapitulacji. Tym samym podopieczni Dariusz Pasieki wciąż pozostają bez zwycięstwa w zimowych przygotowaniach.

Był to już trzeci sparing Arki na zgrupowaniu w Turcji. Wcześniej gdynianie zremisowali z FK Homel oraz przegrali z Zorią Ługańsk 0:2.

Arka Gdynia - FK Senica 1:1 (0:0)