08.05.2023

Grała młodzież: Wygrane juniorów w CLJ

Dwa zwycięstwa juniorów i brak punktów drugiego zespołu – to najkrótsze podsumowanie minionego weekendu.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 30. kolejka

Grom Nowy Staw – Arka II Gdynia 3:1 (1:1)

Bramki:
Dudzik 14’, Borowski 59’, Hołtyn 63’ -  Marcus da Silva 29'

Arka II: Karczewski – Rymaniak, Nawrocki, Mikulski, Skręta – Romanik, Sanocki – Pyrek (70'  Maczkowski), Marcus da Silva, Pieńczykowski – Stenka (60' Rusnak D.)

Początek spotkania należał do żółto-niebieskich. Podopieczni trenera Macieja Cieślika posiadali przewagę w polu i stwarzali groźne sytuacje pod bramką rywala, jednak w kluczowych momentach brakowało im zimnej krwi w wykończeniu akcji. Rywale zaś objęli prowadzenie po jednej z nielicznych akcji i indywidualnych błędach Nawrockiego oraz Karczewskiego. W 29 min. nasz zespół wyrównał za sprawą bramki Marcusa da Silvy, który na gola zamienił podanie otrzymane od Rymaniaka. Przed przerwą Arkowcy wypracowali jeszcze doskonałą sytuację strzelecką dla Pyrka, który jednak nie wykorzystał jej, tym samym na przerwę obydwa zespoły schodziły do szatni z remisem.

Arkowcy z animuszem rozpoczęli drugą część gry i atakowali przez pierwszy kwadrans. Kluczowym punktem spotkania była sytuacja Pieńczykowskiego, który nie zamienił na bramkę dogodnej sytuacji. Zgodnie ze starym piłkarskim porzekadłem niewykorzystana sytuacja zemściła się na naszych zawodnikach. Nastawienie na grę z kontry rywale dwoma wypadami osiągnęli przewagę 3:1. Do końca spotkania, mimo frontalnych ataków naszych piłkarzy, wynik nie zmienił się.

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

Przyczyną porażki z Gromem były brak skuteczności i szkolne błędy w defensywie. Musimy bezwzględnie poprawić te elementy.

Centralna Liga Juniorów U19 – 26. kolejka

Miedź Legnica – Arka Gdynia U19 0:2 (0:0)

Bramki: Marek 49', Tuliszka 70' (k.)

Arka U19: Gołoś – Jasiński (70'Siekierski), Branicki, Górecki, Capar, Predenkiewicz, Łyszkiewicz-Dustet (80' Klimczuk), Zieliński, Marek (60' Jurkiewicz), Gnabasik (65'Tuliszka), Abbott (60'Kukuruza)

W początkowej fazie spotkania Miedzi z Arką gra toczyła to głównie w środku pola bez ciekawszych sytuacji bramkowych. Dopiero w 18 min. podopieczni Roberta Wilczyńskiego poważniej zagrozili gospodarzom. Predenkiewicz w indywidualnej akcji „złamał' do środka i uderzył lewą nogą koło słupka. W 30 min pod zagraniu futbolówki do wbiegającego w pole karne Marka naszego zawodnika zatrzymał faul, którego konsekwencją był rzut wolny dystansu ok. 16 metrów. Piłkę po uderzeniu Zielińskiego złapał jednak bramkarz. Przed przerwą nasi piłkarze mieli jeszcze dwie okazje – najpierw po asyście Predenkiewicza z prawej strony i strzale golkiper obronił piłkę, a następnie nie dalej jak minutę później sam Predenkiewicz nie trafił głową z bliskiej odległości. Bezbramkowy wynik utrzymał się do przerwy.

Po wznowieniu gry w 49 min. podanie do lewej strony trafiło do Marka, który popędził z piłką i lewą nogą umieścił ją w bramce silnie uderzając „pod ladę". W 58 min. mogło być 2:0. Idealne podanie Gnabasika do wbiegającego w pole karne Adriana Łyszkiewicza-Dusteta, lecz ten z bliskiej odległości przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 68 min. podanie od Predenkiewicza trafiło do Kukuruzy, który był faulowany w polu karnym. Podyktowaną przez sędziego jedenastkę na bramkę zamienił Tuliszka. Gospodarze za wszelką cenę dążyli do strzelenia bramki, lecz w przekroju całego meczu nie mieli zbyt dużo okazji.

TABELA

Trener Robert Wilczyński:

– Mimo że graliśmy z drużyną z ostatniego miejsca w tabeli, to rywale potrafili wcześniej wygrać z Legią, Śląskiem czy Zagłębiem Lubin. Spodziewałem się ciężkiego meczu. Nasz zespół udowodnił dzisiaj na boisku swoją klasę i wygrał zasłużenie.

***

Centralna Liga Juniorów U17 – 27. kolejka

Odra Opole – Arka Gdynia U17 0:3 (0:1)

Bramki: Laszczyk 33', Artur Łyszkiewicz-Dustet  53', Raczyński 76'

Arka U17: Chyb – Ozimek, Elwart, Vereshchak, Barbgli (86' Kozoduj), Bełz (78' Piotrowski), Łyszkiewicz-Dustet Artur, Laszczyk, Kolasa (71' Stępień), Raczyński (81' Gozdecki), Sawicki (89' Wałdowski)

Juniorzy młodsi wygrali kolejne spotkanie – tym razem w Opolu z miejscową Odrą. Mecz 29. kolejki był wyrównany, ale to Arka wydawała się być zespołem lepiej poukładanym w grze obronnej i stwarzającym sobie dogodniejsze sytuacje w ofensywie. W 33 min. po szybkim ataku na bramkę uderzał Kolasa, a do odbitej piłki doskoczył Laszczyk, który celnym strzałem dał podopiecznym trenera Krzysztofa Janczaka prowadzenie, które utrzymało się do przerwy.

W 8 min. drugiej połowy Artur Łyszkiewicz-Dustet podwyższył rezultat na 2:0. Odra próbowała grać ambitnie, ale to Arka kontrolowała mecz. W 76 min. kolejną bramkę zdobył po składnej akcji zespołowej Raczyński i stało się jasne, że miejscowi nie będą już w stanie odwrócić losów spotkania. Tak też było i mecz zakończył się trzybramkowym triumfem Arkowców.

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

– Jestem zadowolony ze zwycięstwa i zwyżki formy w końcówce sezonu. Zagraliśmy kolejne 3 spotkanie na zero z tyłu. Gdy zdobywamy bramki, to wychodzimy z tych pojedynków wygrani. Zwycięstwo jest zasługą gry całego zespołu, który bardzo dobrze pracował w grze obronnej. Wcześniej mieliśmy z tym problem, za łatwo traciliśmy piłkę. Bardzo się cieszę, że cierpliwość i ciężka praca na treningach przynosi efekty na boisku.