13.03.2023

Grała młodzież: Kolejna wysoka wygrana drugiego zespołu

Zmienne szczęście towarzyszyło młodym piłkarzom Arki w miniony weekend. Bilans żółto-niebieskich to wygrana, remis i porażka, a w najlepszych nastrojach są podopieczni Macieja Cieślika, którzy drugi mecz z rzędu wysoko ograli swoich rywali.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 20. kolejka

Arka II Gdynia – Borowiak Czersk 5:0 (1:0)

Bramki:
Kukuruza 13’, Abott 3 (47’, 58’, 82’), Klimczuk 54’

Arka II: Molenda – Branicki, Górecki (72’ Czarnecki), Skręta, Capar (72’ Jaroń) – Pieńczykowski, Romanik (46’ Gnabasik) – Pyrek (64’ Belim), Kukuruza, Klimczuk (64’ Jurkiewicz) – Abbott

Kartki (Arka): Romanik, Capar, Skręta, Kukuruza

Podopieczni Macieja Cieślika utrzymują strzelecka formę i po 8 bramkach strzelonych na wznowienie rozgrywek Jantarowi tym razem 5 goli zaaplikowali na własnym stadionie Borowiakowi Czersk. Już od pierwszych minut meczu drużyna przeciwnika została zdominowana przez naszych piłkarzy, którzy raz po raz przeprowadzali składne i szybkie akcje na bramkę przyjezdnych.

Otwarcie wyniku nastąpiło już w 13 minucie. Po podaniu Zaka Abbotta sytuację sam na sam wykorzystał Kukuruza. Zdobycie bramki nie ostudziło apetytów żółto-niebieskich. Wynik utrzymał się do końca tej części gry, jednak gdyby w swoich sytuacjach zimną krwią wykazali się Zak Abbott i Maciek Pyrek, to już do przerwy mógłby być on bardziej okazały.

Co się odwlecze, to nie uciecze. To, czego nie dokonaliśmy przed przerwą, nastąpiło po zmianie stron. Abott na listę strzelców wpisał się bowiem trzykrotnie (47’, 58’ i 82’). Zwłaszcza jego trafienie po podaniu Góreckiego może mianować do gola tego meczu. To było jego popołudnie Narodowym Stadionie Rugby. Po swoim pierwszym golu także asystował przy bramce Klimczuka w 54 min.

Mimo wysokiego wyniku goście próbowali swoich szans, jednak tego dnia blok obronny z niezawodnym Michałem Molendą w bramce nie pozwolił się oszukać.

Rezerwy Arki mają za sobą niezwykle imponujący start w rundzie wiosennej IV ligi. Po 2 meczach, 6 zdobytych punktach i bilansie bramkowym 13:0 przygotowują się do wyjazdowego spotkania z Pogonią Lębork, który będzie miał miejsce w sobotę o godzinie 15.00.

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

– Takie zwycięstwa podbudowują naszych zawodników i zachęcają ich do nieustannej, ciężkiej pracy nad doskonaleniem umiejętności. Cieszą mecze, w których potrafimy swoją piłkarską przewagę zamienić na skuteczną grę w obronie i ataku. Nad tym pracujemy na co dzień i widać w tym aspekcie postępy naszej młodzieży.

Centralna Liga Juniorów U19 – 18. kolejka

Arka Gdynia U19 – Górnik Zabrze 0:2 (0:0)

Bramki: Ogórek 60’, Mekler 79’

Arka (Arka): Gołoś – Jasiński (77' Klimczuk), Nawrocki, Mikulski, Siekierski, Krause, Staniszewski (45' Galiński), Zieliński, Babś (80' Abbott), Łyszkiewicz-Dustet (62' Marek), Szymański

Żółte kartki: Szymański

Pierwsze spotkanie piłkarzy Arki w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U19 w 2023 roku nie zakończyło się rezultatem, jakiego życzyliby sobie żółto-niebiescy. Początek meczu z Górnikiem charakteryzował atak pozycyjny podopiecznych Roberta Wilczyńskiego. Jednak to goście stworzyli sobie groźniejszą sytuację – na szczęście jednak w 10 min. zawodnik gości na 16 metrze nie trafił ostatecznie w piłkę.

Arkowcy groźnie zaatakowali w 19 min., kiedy uderzenie Adriana Łyszkiewicza-Dusteta z ok. 20 metrów sparował dobrze ustawiony golkiper przyjezdnych. Bezbramkowy wynik utrzymał się do przerwy.

Po wznowieniu gry za sprawą Arki dwukrotnie zakotłowało się pod bramką zabrzan. W pierwszej sytuacji Łyszkiewicz-Dustet zagrywał piłkę wzdłuż bramki, odbita piłka trafiła w nogę i rękę rywali, jednak arbiter mimo protestów naszych piłkarzy nie zdecydował się wskazać na wapno. Drugą okazją było minimalnie niecelne uderzenie Krauze z pola karnego.

Skutecznie za to zaatakowali goście. W 60 min. po dobrze centrowanej piłce po rzucie wolnym z bocznej strefy futbolówka trafiła do Ogórka, który z 3 metrów znalazł strzałem głową drogę do siatki. Arkowcy rzucili się do odrabiania strat. Ich gra wyraźnie nabrała tempa, jednak akcje były zbyt chaotyczne. W efekcie to rywale stwarzali sobie groźne sytuacje. W 67 min. po uderzeniu z ostrego kąta skutecznie interweniował Gołoś. Jednak  kontra w 80 min. po prostopadłym podaniu okazała się już skuteczna. W 90 min. okazję na honorowe trafienie miał jeszcze Galiński, jednak z ostrego kąta trafił w bramkarza.

Szansę na poprawę nastrojów podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego będą mieli w sobotę, kiedy to czeka ich wyjazdowe starcie z Rakowem Częstochowa (10.00).

TABELA

Centralna Liga Juniorów U17 – 19. kolejka

Arka Gdynia U17 – Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)

Bramki: Łyszkiewicz-Dustet 84’ – Kobelczuk 65’

Arka II: Lewandowski – Barbugli, Vereschuk, Król, Ozimek, Bełz, Dustet, Kolasa (68' Wałdowski), Kowalski (75' Parulski), Gohlike, Stenka (75' Stępień)

Kartki (Arka): Barbugli, Bełz

W swoim drugim starciu w 2023 roku podopieczni Krzysztofa Janczaka zremisowali na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław 1:1. Pierwsza połowa była dość wyrównana, choć to żółto-niebiescy stworzyli w niej więcej klarownych sytuacji. Dwie z nich miał Stanka. Z kolei po uderzeniu Kolasy piłka trafiła w słupek.

W drugiej odsłonie meczu obraz gry nie uległ zmianie, ale padły w niej bramki. Wynik otworzyli przyjezdni – w 65 min. goście wykorzystali sytuację sam na sam z bramkarzem i wyszli na prowadzenie. Stracony gol nie załamał naszych piłkarzy, którzy próbowali doprowadzić do wyrównania. Ambitna postawa nagrodzona została w 84 min., kiedy to Artur Łyszkiewicz-Dustet przepięknym uderzeniem w okienko z ok. 20 metrów doprowadził do wyrównania. Więcej bramek jednak nie padło i obydwa zespoły musiały zadowolić się jednym punktem.

Szansę na komplet punktów już w czwartek, 16 marca, kiedy to żółto-niebieskich czeka wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Zabrze (12.00).

TABELA

Trener Krzysztof Janczak:

Myślę, że z przebiegu gry zasłużyliśmy przynajmniej na remis. To by był dobry mecz w naszym wykonaniu. Mieliśmy swoje okazje bramkowe, szczególnie w pierwszej połowie. Szkoda sytuacji ze straconą bramką, gdzie zabrakło nam komunikacji w linii obrony. Chłopakom należą się ogromne brawa za walkę do końca, a nagrodę za ich postawę był gol zdobyty przez Artura.