14.11.2022

Raport: Grała młodzież

Arkowcy dwukrotnie minionego weekendu grali z Zagłębiem Lubin. Niestety korzystniejszy bilans uzyskali Miedziowi. W 4. lidze w spotkaniu drugich zespołów Arki i Chojniczanki, która jest wiceliderem zanotowaliśmy remis.

4. liga RWS INVESTMENT GROUP – 17. kolejka

Chojniczanka II – Arka II 1:1 (0:1)

Bramki: Formella 78’ – Skręta 44

Arka II: Molenda – Branicki, Schwartzman, Skręta, Miotk – Czarnecki (90’ Maczkowski), Bednarski, Sanocki (63’ Tuliszka), Jaroń (83’ Zaryczański), Pyrek (63’ Żmuda) – Kukuruza (89’ Belim)

Żółte kartki (Arka): Skręta, Bednarski, Zaryczański, Tuliszka

Spotkanie z wiceliderem tabeli było ciekawym meczem rezerw dwóch pierwszoligowych klubów. Do siatki jako pierwsi trafili żółto-niebiescy, a do protokołu sędziego wpisał się Skręta na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy. Do szatni więc nasza młodzież schodziła z jednobramkowym prowadzeniem.

W 78 min. drugiej połowy gospodarzom udało się wyrównać po bramce Formelli.

Żółto-niebiescy, którzy zagrali młodym składem, wyprowadzili kilka ciekawych kontrataków, w których przy zachowaniu większej ilości zimnej krwi mogły paść kolejne gole. Przewaga w posiadaniu piłki gospodarzy tylko raz przełożyła na gola i to wszystko, na co pozwolili tego dnia nasi obrońcy i bramkarz.

Arkowcy zajmują 10. miejsce w tabeli. Ich najbliższym rywalem będzie Sparta Sycewice.

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

To było trudne spotkanie, w którym średnia wieku naszego zespołu wynosiła 18,5 roku, zaś najstarszym zawodnikiem był liczący 22 wiosny Michał Bednarski. Zagraliśmy dobry mecz i osiągnęliśmy niezły wynik. Cieszy rozwój i zdobywanie cennych doświadczeń naszych zawodników w piłce seniorskiej.

Remis można uznać za sprawiedliwy rezultat, gdyż w obydwu ekipach dobrze funkcjonowały bloki defensywne, które skutecznie odpierały ataki nie pozwoliły drugiej stronie na zdobycie więcej niż jednej bramki.

Centralna Liga Juniorów U19 – 14. kolejka

Zagłębie Lubin – Arka Gdynia 1:1 (1:0)

Bramki: Kubacki 9' – Adr. Łyszkiewicz-Dustet 46'

Arka U19: Gołoś – Jasiński, Górecki, Mikulski, Siekierski, Predenkiewicz (46' Klimczuk), Zieliński, Staniszewski, Krause (46' Adr.Łyszkiewicz-Dustet), Babś(Baranowski), Szymański (67'Abbott)

Początek meczu należał do Miedziowych. Gołoś został zmuszony do interwencji już w 6 min. po silnym uderzeniu z rzutu wolnego. Niestety 3 minuty później było już 1:0. Rywale wykorzystali błąd naszej defensywy i wyszli na prowadzenie. To podwyższyć mogli po kwadransie gry – na szczęście uderzenie z pola karnego zostało ostatecznie zablokowane.

Arka otrząsnęła się po niemrawym początku i ruszyła do odrabiania strat. Już w 25 min. groźne z lewej strony uderzał Babś. Ten sam zawodnik był blisko szczęścia po uderzeniu głową w 38 min. To rywale schodzili jednak na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie trener Robert Wilczyński desygnował do gry Klimczuka oraz Adriana Łyszkiewicza-Dusteta. Drugi z nich po dośrodkowaniu Babsia wyrównał już w 1 min. po wznowieniu gry. W 60 min. dobrze dysponowany tego dnia Babś minął kilku zawodników, a na bramkę uderzali Klimczuk na bramkę oraz Staniszewski. Arkowcy zagrali dobrze w drugiej połowie osiągając wyraźną przewagę. Ostatecznie jednak spotkanie zakończyło się remisem.

Nasi piłkarze zajmują 8. miejsce tabeli. W kolejnej kolejce do Gdyni przyjedzie 14. Cracovia.

TABELA

Trener Robert  Wilczyński:

Widzieliśmy na boisku dziś dwie różne połowy. Pierwsza niemrawa, z dużą ilością błędów, zaś druga zdecydowanie lepsza. Już początek drugiej po trafieniu do bramki Łyszkiewicza-Dustatea dał nam pewność w graniu i zadowolenie. Szkoda, że w ostatecznym rachunku po „przespanej” pierwszej nie udało nam się pokusić o wygraną.

Centralna Liga Juniorów U17 – 14. kolejka

Arka Gdynia – Zagłębie Lubin 1:4 (0:3)

Bramki:
Raczyński 60' – 10', 40', 44', 82'

Arka U17: Lewandowski – Parulski (46' Kotowicz), Elwart, Bełz, Barbugli, Raczyński, Art. Łyszkiewicz-Dustet (75' Gozdecki), Laszczyk (60' Kowalski), Kolasa (80' Wałdowski), Ozimek (46' Siemko), Sawicki

W spotkaniu 14. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U17 przeciwko Zagłębiu Lubin rywal udowodnił, że jego miejsce na szczycie tabeli nie jest dziełem przypadku. Miedziowi w pierwszej połowie uzyskali bardzo korzystny rezultat. Pierwszą bramkę zdobyli po 10 minutach, a prowadzenie ugruntowali dwoma trafieniami przed przerwą – w 40 i 44 min.

A drugiej odsłonie meczu Arkowcy mimo niekorzystnego rezultatu pokazali dużo lepszą i ambitniejszą grę. Efektem tego była bramka z 60 min., którą zdobył Raczyński. Żółto-niebiescy stworzyli sobie jeszcze kilka ciekawych sytuacji, które mogli zamienić na bramki. Tak się jednak nie stało. Nastawiony na kontry rywal wykorzystał swoją szansę w 82 min. i zdobył 4. bramkę.

Podopieczni Krzysztofa Janczaka zajmują obecnie 12. miejsce w tabeli. W najbliższej kolejce naszą młodzież czeka wyjazd do Bydgoszczy, gdzie spotkają się z Zawiszą, która jest przedostania i na swoim koncie ma tylko jedno zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.