12.09.2022

Raport: Grała młodzież. Wyjazdowa wygrana w Kolbudach

W zgoła odmiennych nastrojach znajdują się po tym weekendzie nasi zawodnicy występujący w 4. lidze oraz Centralnej Lidze Juniorów. O trzy punkty wzbogacili się jedyni podopieczni Macieja Cieślika.

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP – 8. kolejka

AS Kolbudy Arka II Gdynia 2:3 (1:3)

Bramki:
Rycewicz 5', Sadło 47' (k.) – Abbott 19’ (k.), Marcus da Silva 43’, Klimczuk 44’

Arka: Kajzer – Puścikowski (75’ Capar), Branicki, Memić, Skręta – Pieńczykowski (70’ Jarzyński), Schwartzman – Skóra, Markus, Klimczuk – Abbott (75’ Jaroń)

Żółte kartki (Arka): Skręta, Abott, Skóra

Wynik spotkania otworzyli gospodarze. Już w 5 min. na listę strzelców wpisał się Rycewicz. Szybko stracona bramka nie podłamała Arkowców. W 19 min. podopieczni Macieja Cieślika wyrównali za sprawą skutecznie wykonanego rzutu karnego przez Abotta. Przed przerwą żółto-niebiescy przeprowadzili dwie skuteczne szarże. W 43 min. do siatki trafił Marcus da Silva, a minutę później Klimczuk, dzięki czemu schodziliśmy do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Arkowcy przeważali na boisku, gospodarze zaś bronili się całym zespołem i próbowali swych szans po stałych fragmentach gry oraz z kontrataku. W drugiej połowie udało im się to raz, w 47 min. po rzucie karnym.

Po 8. kolejkach Arkowcy zajmują z dorobkiem 16 punktów 6. miejsce. Kolejne spotkanie rozegrają w sobotę 17 września w Gdyni o g. 13.00 z Powiślem Dzierzgoń.

TABELA

Trener Maciej Cieślik:

– Gospodarze szukali szczęścia jedynie po stałych fragmentach i kontrach granych długimi podaniami. Zaskoczyli nas tak tylko dwa razy, zaś w pozostałych sytuacjach dobrze radzili sobie nasi obrońcy. To był udany występ naszej drużyny wspartej doświadczonymi zawodnikami, co pozwoliło na odniesienie zasłużonego zwycięstwa i kolejną trzypunktową zdobycz.

Centralna Liga Juniorów U19 – 5. kolejka

Śląsk Wrocław Arka Gdynia 3:0 (1:0)

Bramki:
Jezierski 38', Kosiba 55', Lipiński 63'

Arka:
Depka – Jasiński, Nawrocki, Mikulski (75' Baranowski), Siekierski – Galiński (60' Tuliszka), Zieliński (68' Babś) – Predenkiewicz, Łyszkiewicz-Dustet (68' Kukuruza), Jurkiewicz (60' Marek) – Szymański

Żółte kartki (Arka): Jasiński

Są takie mecze, w których gra toczy się do pierwszego gola. Podobnie było we Wrocławiu, gdzie przez większą część pierwszej połowy mogło się wydawać, że spotkanie to zakończy się remisem. Gospodarze objęli prowadzenie w 38 min. po… rzucie rożnym Arkowców, po którym Śląskowi udało się przeprowadzić udaną kontrę. Miejscowi schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Od tego jednak czasu Śląsk przeważał, a do prowadzenia dorzucił jeszcze dwie bramki po błędach indywidualnych – w 54 i 63 min. Długa podróż do Gdyni do najprzyjemniejszych więc nie należała.

Z dorobkiem 6 punktów Arkowcy zajmują 10. miejsce tabeli. Kolejne ligowe spotkanie czeka ich 17 września na wyjeździe. Ich rywalem będzie Korona Kielce.

TABELA

Trener Robert  Wilczyński:

Do utraty gola mecz był wyrównany, jednak po zdobyciu gola gospodarze osiągali coraz większą przewagę. Kolejne bramki straciliśmy po błędach indywidualnych. W tym meczu mieliśmy zbyt mało argumentów po swojej stronie, aby myśleć o wygraniu spotkania.

Centralna Liga Juniorów U17 – 5. kolejka

Arka Gdynia Górnik Zabrze 3:6 (0:2)

Bramki:
Sawicki 2 (49', 66' (k.)), Laszczyk 58 (k.)' – Popow 15', Mazurek 19', Jasiak 2 (50', 77'), Tobolik 88', Oleksiewicz 90'

Arka: Lewandowski – Parulski, Kierznikowicz (65' Piotrowski), Elwart, Kowalski (46' Kozoduj), Bełz, Raczyński, Laszczyk (78' Stępień), Barbugli, (46' Kolasa), Ozimek (46' Siemko), Sawicki

Żółte kartki (Arka): Laszczyk, Raczyński

Iście hokejowe spotkanie urządzili sobie piłkarze Arki i Górnika w 5. kolejce Centralnej Lidzie Juniorów U17. Niestety żółto-niebiescy okazali się nazbyt gościnni i pozwolili rywalom na strzelenie sześciu bramek.

W pierwszej połowie przyjezdnym udało się wyjść na dwubramkowe prowadzenie po golach z 15 i 19 min.

W drugiej części gry Arkowcy ruszyli do odrabiania strat. Kontaktową bramkę zdobył 4 minuty po wznowieniu gry Sawicki. Jednak już w 50 min. Górnik znów prowadził dwiema bramkami. Żółto-niebiescy nie poddawali się, odpowiedzieli bramkami z rzutów karnych w 58 i 66 min. i doprowadzili do remisu. Niestety końcówka należała do gości. Zdobyli oni gole w 74, 88 oraz 5 min. doliczonego czasu gry a punkty po końcowym gwizdku pojechały do Zabrza.

Arkowcy z dorobkiem 4 oczek zajmują obecnie 13. miejsce w tabeli. W sobotę 17 września o 11.00 czeka ich domowe spotkanie z Lechem Poznań.