29.11.2021

CLJ U18: Arka z kolejnym zwycięstwem!

W 16. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U18 Arka Gdynia pokonała Wartę Poznań 3:1 i umocniła się w ścisłej czołówce tabeli.

Centralna Liga Juniorów U18 - 16. kolejka

Arka Gdynia - Warta Poznań 3:1 (2:1)
Bramki: Skóra 2 (8', 47'), Łyszkiewicz-Dustet 38' - Kultys 32'

Arka: Gołoś - Tomal, Nawrocki, Tandecki, Lipkowski, Skóra, Romanik, Zieliński, Babś (58' Predenkiewicz), Łyszkiewicz-Dustet (58' Capar), Kroczyński (85' Soboczyński)

Nasi juniorzy starsi imponują świetną formą. W pierwszym meczu rundy rewanżowej sezonu 2020/21 wygrali w Gdyni z Wartą Poznań 3:1, odnosząc tym samym 4 ligowe zwycięstwo z rzędu. Licząc mecze u siebie, była to zaś już 7 kolejna wygrana. Podopieczni trenera Wilczyńskiego świetnie rozpoczęli mecz. Już w 8 min., po akcji Lipkowski-Babś, ten drugi uderzał z lewej strony boiska. Bramkarz odbił piłkę przed siebie, a dobrze ustawiony Skóra popisał się skuteczną dobitką i dał Arce prowadzenie.

W 32 min. rywale wyrównali po strzale Kultysa. Remis jednak nie trwał zbyt długo. W 38 min. Nawrocki "uruchomił" na skrzydle Skórę. Nasz zawodnik wygrał pojedynek 1 na 1 i idealnie dograł z prawej strony do Łyszkiewicza-Dusteta, który strzałem z 11 metrów trafił do siatki. Dwie minuty po przerwie Zieliński odebrał piłkę na wysokości własnego pola karnego i rozpoczął szybką akcję. Uczestniczyli w niej także Predenkiewicz i Kroczyński. Ten ostatni dograł do Skóry, który ponownie wygrał pojedynek z obrońcą i piękną "podcinką" ustalił wynik meczu. Arkowcy od 57 min grali w "10", ale nadal stwarzali sobie sytuacje i mogli zakończyć mecz jeszcze wyższym zwycięstwem.

Dzięki kolejnej wygranej Arka umocniła się w czołówce. Nasz zespół - razem z Cracovią i Zagłębiem Lubin, które także mają 28 pkt. - tworzy pierwszą trójkę w tabeli. W kolejny weekend żółto-niebiescy jadą do Szczecina i meczem z miejscową Pogonią zakończą ligowe zmagania w tym roku.