22.11.2021

Komplet zwycięstw młodzieży!

To był bardzo udany weekend naszej młodzieży. Żółto-niebiescy odnieśli komplet zwycięstw w meczach ligowych.

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - 16. kolejka

Arka II Gdynia - GKS Kowale 4:0 (0:0)
Bramki: Przyborowski 2 (47' k., 60' k.), Ryk 63', Soboczyński 68'

Arka II: Krzepisz - Tomal, Skręta, Mirończuk (71' Baranowski), Parulski - Przyborowski (71' Trela), Rusnak, Ryk (76' Pyrek), Własny (46' Zamarripa), Soboczyński - Czubak (76' Żuber)

Arka II wysokim zwycięstwem zakończyła ligowe zmagania w 2021 roku. Żółto-niebiescy rozstrzygnęli losy wyniku po przerwie, choć już w pierwszej połowie byli bliscy strzelenia goli m.in. dwukrotnie trafiając w obramowanie bramki gości. W 47 i 60 min. gry z rzutów karnych trafił Przyborowski. Przy obu "jedenastkach" udział miał Czubak. Przy pierwszej uderzał głową, a jeden z rywali zablokował piłkę ręką, zaś przy drugiej nasz napastnik był faulowany przez obrońcę. W 63 min. było już 3:0 po strzale Ryka, który wykorzystał dogranie Soboczyńskiego i z bliska pokonał bramkarza. W 68 min. Soboczyński do asysty dołożył bramkę i ustalił końcowy rezultat na 4:0 dla Arki skutecznie dobijając z 8 metrów strzał Czubaka w poprzeczkę. Podopieczni trenera Cieślika po raz piąty w sezonie zagrali też na "zero" z tyłu, w czym duża zasługa Kacpra Krzepisza, który skutecznie obronił wszystkie strzały i zaprezentował dużą pewność w grze na przedpolu przy dośrodkowaniach.

Warto podkreślić też dobrą postawę młodych Arkowców w całej rundzie. Zdobyli oni 27 pkt. (8 zwycięstw i 3 remisy) i zajmują miejsce w czołówce tabeli 4. ligi. Do rywalizacji ligowej drużyny powrócą na początku marca. Rozegrają 5 ostatnich kolejek sezonu zasadniczego, po których nastąpi podział tabeli na grupy A i B.

Centralna Liga Juniorów U18 - 15. kolejka

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 3:2 (2:0)
Bramki: Babś 17', Kroczyński 21', Skóra 78' - Karasiński 65' k., Kruszelnicki 70'

Arka: Gołoś - Capar, Nawrocki, Tandecki, Lipkowski, Skóra, Romanik (81' Galiński), Zieliński, Babś (71' Krause), Łyszkiewicz-Dustet (81' Bojarczuk), Kroczyński (66' Predenkiewicz)

Nasi juniorzy starsi zakończyli rundę jesienną zwycięstwem nad liderem. Gdynianie dobrze zaczęli mecz, stwarzali sytuacje, a akcja z 17 min. dała im pierwszą bramkę. Babś poprowadził piłkę lewą stroną, zszedł do środka i pięknym uderzeniem przy dalszym słupku dał Arce prowadzenie. Zaledwie 5 minut pózniej Kroczyński zachował się przytomnie w polu karnym i podwyższył wynik na 2:0. Zagłębie ruszyło do odrabiania strat, a Arka wyprowadzała groźne kontry. Jeszcze przed przerwą bramkarz gości obronił strzały Kroczyńskiego i Skóry z wolnego. W 65 min. Zagłębie zmniejszyło straty po strzale Karasińskiego z rzutu karnego, a w 70 min. po rzucie rożnym i trafieniu Kruszelnickiego doprowadziło do remisu. Arka nie zamierzała jednak odpuścić. W 78 min. akcję zaczął Lipkowski, który świetnym prostopadłym podaniem "znalazł" Skórę. Ten uderzył lewą nogą po "długim rogu" i zapewnił Arce komplet punktów.

Arka odniosła 3 zwycięstwo z rzędu w lidze, 6 z rzędu u siebie. Po raz trzeci pokonała też drużynę, która przed meczem była liderem. Arka zajmuje 4. miejsce w tabeli ze stratą zaledwie 2 pkt. do lidera. W tym roku rozegrane zostaną jeszcze 2 mecze z rundy rewanżowej.

Centralna Liga Juniorów U17 - 14. kolejka

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 2:3 (0:2)
Bramki: Chromiński 28', Jarocha 90' - Staniszewski 43 k., Szymański 2 (70', 87')

Arka: Karczewski - Gnabasik, Pniewski, Elwart, Rusnak, Tuliszka, Staniszewski, Maczkowski (85’ Miotk), Barbugli (60' Jurkiewicz), Klimczuk (65’ Abbott), Szymański (87’ Kolasa)

Nasza drużyna odniosła ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania w CLJ U17 pokonując na wyjeździe Pogoń Szczecin, która przed tym meczem miała szansę nawet na zajęcie 2. miejsca na koniec jesiennych rozgrywek. Jako pierwsi do siatki trafili jednak rywale po składnej akcji i strzale Chromińskiego. Wyrównał w 43 min. Staniszewski, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Szymańskim. W drugiej połowie Arkowcy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, a w roli głównej wystąpił autor dwóch bramek Szymański. W 70 min. celnym strzałem po zagraniu z rzutu rożnego wyprowadził on Arkę na prowadzenie, a w 87 min. podwyższył rezultat meczu na 3:1 wykorzystując kontratak i sytuację "sam na sam" z bramkarzem. W doliczonym czasie gry Pogon zdołała już tylko zmniejszyć straty za sprawą Jarochy.

Arka zajmuje 7. miejsce w tabeli, ustępując FASE Szczecin gorszym bilansem bezpośrednich spotkań. Żółto-niebieskich czeka jeszcze zaległy mecz z Lechem. Remis lub wygrana zapewni naszej drużynie utrzymanie w CLJ.