25.10.2021

Mecze młodzieży: Wygrane juniorów w CLJ

Nasze drużyny juniorów U18 i U17 odniosły ważne zwycięstwa w Centralnej Lidze Juniorów. Dorobku punktowego nie poprawił natomiast drugi zespół w 4. lidze.

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - 12. kolejka

Arka II Gdynia - Czarni Pruszcz Gdański 0:2 (0:1)
Bramki: Michalski 11', Pózniak 86'

Arka II: Molenda - Zamarripa, Ślesicki, Skręta, Capar (81' Plackowski) - Rusnak, Ryk - Soboczyński, Pyrek (46' Babś), Przyborowski - Trela (46' Parulski)

Młodzi zawodnicy Arki II próbowali przeciwstawić się twardo grającej drużynie Czarnych Pruszcz Gdański, jednak to goście wykorzystali dwie swoje sytuacje i zdobyli w niedzielę w Gdyni komplet punktów. Bramki padły w pierwszym i ostatnim kwadransie spotkania. W 11 min. prowadzenie dla gości uzyskał po uderzeniu sprzed pola karnego Michalski.W końcówce ten zawodnik dopisał do swojego dorobku także asystę przy golu Pózniaka, który strzałem z 10 metrów ostatecznie rozstrzygnął kwestię wyniku i rozwiał nadzieję żółto-niebieskich na jakąkolwiek zdobycz punktową. Gdynianie mieli swoje okazje przy stanie 0:1, ale nieskuteczność pod bramką rywala uniemożliwiła doprowadzenie do remisu. Z kolei po drugiej stronie boiska w jednej z sytuacji Arkę przed utrata gola uratował skuteczną interwencją Molenda.

Kolejny mecz Arka II rozegra już w najbliższą środę, a jej rywalem w meczu wyjazdowym będzie Grom Nowy Staw.

Centralna Liga Juniorów U18 - 11. kolejka

Arka Gdynia - Stal Rzeszów 2:1 (0:0)
Bramki: Skóra 46', Predenkiewicz 64' - Musik 65'

Arka: Gołoś - Toma, Tandecki, Galiński, Lipkowsk, Zieliński, Staniszewski, Skóra, Krause, Predenkiewicz (81' Babś), Kroczyński (63' Szymański)

Podopieczni trenera Wilczyńskiego odnieśli czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo na własnym boisku. Tym razem bez punktów wyjechała z Gdynia Stal Rzeszów. Już w pierwszej części okazje mieli Predenkiewicz i Skóra, ale żadna bramka nie padła. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy wynik meczu otworzył strzałem głową Skóra, któremu z bocznego sektora idealnie dogrywał Krause. Niespełna 20 minut później Arka podwyższyła prowadzenie po akcji lewą stroną Predenkiewicza. Co prawda, rywale nie poddali się i minutę później zdobyli bramkę kontaktową, ale okazała się ona jedynie honorowym trafieniem. Mimo gry w "10" od 67 min. nasz zespół utrzymał korzystny wynik i po 90 minutach mógł cieszyć się z kompletu punktów.

Kolejnym rywalem Arki w CLJ U18 będzie inny beniaminek - Raków Częstochowa. Mecz wyjazdowy rozpocznie się w sobotę o g.12.00

Centralna Liga Juniorów U17 - 10. kolejka

Arka Gdynia - FASE Szczecin 2:0 (1:0)
Bramki: Szymański 4', Abbott 72'

Arka: Depka - Miotk, Buczyło, Jurkiewicz (65' Barbugli), Elwart, Maczkowski, Klimczuk (89' Raczyński), Rusnak, Tuliszka, Bełz, Szymański (46' Abbott)

Nasz zespół U17 kontynuuje zwycięską serię w CLJ i po raz trzeci z rzędu zdobyli komplet punktów w lidze. W sobotę Arkowcy zrewanżowali się drużynie FASE Szczecin za porażkę z pierwszej rundy i wygrali u siebie 2:0. Już w 4 min. gry na prowadzenie wyprowadził Arkę Szymański. Bramka padła po uderzeniu głową z dośrodkowania Belza. Na drugą bramkę czekaliśmy do 72 minuty spotkania. Wówczas na listę strzelców wpisał się Abbott, który wykorzystał sytuację sam na sam i tym samym przypieczętował wygraną żółto-niebieskich. Dzięki świetnej postawie w ostatnich tygodniach Arka odrabia dystans w tabeli i obecnie traci już tylko 3 pkt. do miejsc gwarantujących pozostanie w CLJ U17 na wiosenną część sezonu.

Do rozegrania pozostały jeszcze 4 kolejki, a w najbliższej podopieczni trenera Janczaka zagrają w piątek o g.11.00 u siebie z Lechią Gdańsk.