18.10.2021

Grała młodzież: Wygrana w CLJ U17

Drugie zwycięstwo z rzędu w Centralnej Lidze Juniorów odniosła nasza drużyna U17. Ich starsi koledzy mimo prowadzenia do przerwy, wrócili z Krakowa bez punktów. Nie udało się ich także zdobyć, mimo ambitnej postawy w Kościerzynie, naszej drugiej drużynie. Zapraszamy na podsumowanie występów żółto-niebieskiej młodzieży.

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - 11. kolejka

Kaszubia Kościerzyna - Arka II Gdynia 2:1 (1:1)
Bramki: Cysewski 13' k., Zieliński 70' - Przyborowski 43' k.

Arka II: Molenda - Ślesicki, Rusnak, Mirończuk, Zaryczański (46' Jasiński), Zamarripa, Pyrek (83' Własny), Plackowski (71' Puścikowski), Żuber, Trela

Drugi zespół Arki musiał uznać na wyjeździe wyższość rywala z Kościerzyny. Kaszubia objęła prowadzenie w 13 min. gry po celnym strzale Cysewskiego z rzutu karnego. Wyrównał tuż przez przerwą Przyborowski, który bez problemów wykorzystał "jedenastkę" podyktowaną po drugiej stronie boiska. Mimo ambitnej i dobrej gry obronnej Arkowców po zmianie stron, w 70 min. mocnym uderzeniem w "okienko" popisał się Zieliński i zdobył bramkę dla swojej drużyny. Żółto-niebiescy nie zdołali po raz drugi odpowiedzieć i po zakończeniu spotkania to gospodarze mogli cieszyć się z kompletu punktów. Choć wynik nie końcowy nie jest korzystny, na podkreślenie zasługuje dobra gra naszej młodej drużyny, która pomimo osłabionego składu, walczyła jak równy z równym z wyżej notowanym przeciwnikiem.

Za tydzień Arka II podejmie w Gdyni drużynę beniaminka - Czarnych Pruszcz Gdański. W środę czeka ją meczu pucharowy ze Stolemem Gniewino.

Centralna Liga Juniorów U18 - 10. kolejka

Wisła Kraków - Arka Gdynia 3:1 (0:1)
Bramki: Madembo 54', Chełmecki 57', Bartoń 67' - Galiński 22'

Arka: Gołoś - Tomal (63' Capar), Nawrocki (73' Baranowski), Tandecki, Lipkowski, Zieliński, Galiński (73' Bojarczuk), Predenkiewicz, Skóra, Łyszkiewicz-Dustet (63' Babś), Kroczyński (60' Krause)

Podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego nie zdobyli punktów w wyjazdowym meczu z Wisłą, choć ten rozpoczął się po myśli żółto-niebieskich. W 22 min. Galiński wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego, w zamieszaniu doszedł do piłki i wyprowadził Arkę na prowadzenie. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy, choć Arkowcy mieli świetną okazję do jego podwyższenia. W 41 min. bramkarz rywali obronił jednak rzut karny. Niestety po zmianie stron Wisła w ciągu 13 minut zdobyła 3 bramki. W 54 min. wyrównał Madembo, a trzy minuty później sytuację "sam na sam" wykorzystał Chełmecki. Trzeciego gola dla zespołu z Krakowa strzelił w 67 min. Bartoń, który uderzył mocno pod poprzeczkę. Arka miała jeszcze szanse za sprawą Kroczyńskiego czy Skóry, ale wynik nie uległ już zmianie.

Kolejnym rywalem Arki w CLJ U18 będzie beniaminek Stal Rzeszów.

Centralna Liga Juniorów U1 - 9. kolejka

Chemik Bydgoszcz - Arka Gdynia 0:4 (0:0)
Bramki: Szymański 2 (54', 72'), Staniszewski 2 (69', 76')

Arka: Depka - Miotk, Elwart, Jurkiewicz (75' Czarnecki), Klimczuk (85' Żmuda), Maczkowski (85' Jaroń), Rusnak, Pniewski, Staniszewski (80' Bełz), Tuliszka, Szymański (75' Abbott)

Nasz zespół U17, podbudowany odniesionym w zeszłą środę pierwszym zwycięstwem w sezonie, po raz kolejny w minionym tygodniu spisał się świetnie i zdobył komplet punktów w Bydgoszczy. Gdynianie zaaplikowali Chemikowi aż 4 bramki, rozstrzygając kwestię wyniku w drugiej połowie. Na listę strzelców wpisywali się na przemian Marcel Szymański i Jakub Staniszewski. W 54 min. Szymański rozpoczął strzelanie wykazując się największym sprytem w polu karnym. Kwadrans później Staniszewski wszedł odważnie w pole karne między dwóch obrońców, uderzył obok wybiegającego bramkarza i podwyższył prowadzenie. Arkowcy poszli na ciosem i szybko przypieczętowali swoje zwycięstwo strzelając dwa kolejne gole. W 72 min. trafił ponownie Szymański, który uderzył z półobrotu pod poprzeczkę. W 76 min. rezultat końcowy na 4:0 ustalił Staniszewski, a było to bliźniaczo podobne trafienie do tego na 2:0.

Szansę na trzecie zwycięstwo z rzędu podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka będą mieli w domowym meczu z FASE Szczecin w następnej kolejce.