27.09.2021

Grała młodzież: Arka U-18 lepsza od lidera!

Kolejne mecze ligowe rozegrała żółto-niebieska młodzież. Zwycięstwa odniosły Arka II i drużyna U18.

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - 8. kolejka

Arka II Gdynia - Borowiak Czersk 4:2 (2:1)
Bramki: Siemaszko 2 (7', 27'), Kościów 84', Żuber 90' - Kokoladze 2 (44', 89')

Arka II: Molenda - Sasin (46' Zamarripa), Ślesicki, Memić (46' Baranowski), Mirończuk - Rusnak, Ryk - Hebel (86' Zaryczański), Pyrek (70' Kościów), Przyborowski - Siemaszko (46' Żuber)

Arka II przedłużyła passę ligowych zwycięstw do trzech spotkań. W meczu z Borowiakiem dwie pierwsze bramki dla naszego zespołu zdobył Siemaszko. W 7 min. pokonał bramkarza głową po dośrodkowaniu z prawej strony, a w 27 min. zachował się jak typowy napastnik w odpowiedniej chwili dostawiając nogę i kierując piłkę do pustej bramki. W obu przypadkach podawał Hebel. Rywale tuż przed przerwą zmniejszyli stratę za sprawą mocnego uderzenia Kokoladze. Na pozostałe bramki czekaliśmy do końcowych minut. W 84 min. na 3:1 podwyższył Kościów wykorzystując duży błąd obrońcy, ale kilka minut później kolejny atomowy strzał oddał Kokoladze i piłka od poprzeczki wpadła do siatki. W ostatniej akcji meczu Arkowcy postawili jednak "kropkę nad i", a wynik na 4:2 po szybkiej kontrze ustalił Żuber.

Kolejnym rywalem Arki II będzie Pogoń Lębork.

Centralna Liga Juniorów U18 - 7. kolejka

Arka Gdynia - Lech Poznań 2:1 (0:0)
Bramki: Predenkiewicz 47', Tandecki 59' - Wełniak 86'

Arka: Gołoś - Tomal, Nawrocki, Tandecki, Lipkowski - Staniszewski (60' Romanik), Zieliński (84' Baranowski) - Predenkiewicz, Łyszkiewicz-Dustet, Krause (75' Capar) - Trela (60' Kroczyński)

Nasi juniorzy starsi doskonale spisali się w starciu z liderującym przed tą kolejką w tabeli CLJ U18 Lechem Poznań. Żółto-niebiescy byli zespołem lepszym i zasłużenie zdobyli komplet punktów. Wszystkie bramki padły po przerwie. W 47 min. prowadzenie Arce dał precyzyjnym uderzeniem z okolic linii pola karnego Predenkiewicz, a w 59 min. na 2:0 podwyższył efektownym strzałem nożycami Tandecki. Był to gol z gatunku "stadiony świata". W 86 min. goście zdobyli kontaktową bramkę po stałym fragmencie gry i strzale głową Wełniaka, jednak później nie stworzyli już większego zagrożenia pod bramką Gołosia. Z kolei Arkowcy mogli jeszcze zdobyć trzecią bramkę, ale po uderzeniu Kroczyńskiego w doliczonym czasie gry bramkarza Lecha uratował słupek.

W następnej kolejce Arka zagra na wyjeździe z Legią Warszawa.

Centralna Liga Juniorów U17 - 6. kolejka

Lech Poznań - Arka Gdynia 6:0 (3:0)
Bramki: Warciarek 2 (20', 31'), Budych 25', Pietrzak 55', Barański 67', Wolski 70'

Arka: Depka (46' Karczewski) - Miotk, Ozimek (46' Klimczuk), Czarnecki, Kolasa, Barbugli (70' Jurkiewicz), Pniewski (60' Elwart), Rusnak, Gnabasik (55' Raczyński), Tuliszka (75' Bełz), Abbott (46' Żmuda)

Juniorzy młodsi także mierzyli się z Lechem Poznań, ale niestety zakończyli swoje zmagania w znacznie gorszym nastroju niż starsi koledzy. Lider tabeli grupy B CLJ U17 okazał się za mocny i pewnie wygrał rozgrywane w Popowie spotkanie. Do przerwy było 3:0 dla Lecha. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Warciarek, a raz Budych. Niestety, zmiany przeprowadzone przez trenera Janczaka nie odmieniły przebiegu meczu i po zmianie stron padły kolejne bramki dla rywali. Ich autorami byli Pietrzak, Barański oraz Wolski, który w 70 min. ustalił wynik meczu. Trzeba też docenić urodę piątej bramki, bowiem Barański popisał się pięknym uderzeniem z 25 metrów w samo "okienko".

Za tydzień Arka zakończy pierwszą rundę rozgrywek w jesiennej części sezonu, a jej rywalem będzie Pogoń Szczecin.