09.08.2021

4. liga: Remis na inaugurację

W pierwszym meczu nowego sezonu Arka II Gdynia zremisowała na własnym boisku z Jaguarem Gdańsk 2:2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Adam Tandecki i Kornel Przyborowski.

4. liga RWS INVESTMENTS GROUP - 1. kolejka

Arka II Gdynia - Jaguar Gdańsk 2:2 (1:0)
Bramki: Tandecki 26', Przyborowski 47' - Rzepnikowski 73', Mikołajewski 90'

Arka: Krzepisz - Sasin, Skręta, Tandecki, Mirończuk (87' Zamarripa), Hiszpański, Rusnak, Ryk (57' Soboczyński), Kamiński (72' Pyrek), Przyborowski, Wilczyński

Na inaugurację sezonu żółto-niebieskich czekało trudne zadanie, gdyż do Gdyni przyjechał celujący w awans do 3. ligi Jaguar Gdańsk. Arkowcy byli jednak bliscy sięgnięcia po komplet punktów. Arka II objęła prowadzenie w 26. minucie za sprawą Tandeckiego, który celnie uderzył głową po rzucie rożnym. Na 2:0 podwyższył tuż po zmianie stron Przyborowski. Młody skrzydłowy dopadł do piłki odbitej przez bramkarza po strzale Hiszpańskiego i z około dziesięciu metrów skierował ją do siatki.

W 73. minucie przewaga stopniała do jednego trafienia, gdy piłka w polu karym trafiła pod nogi Rzepnikowskiego, a ten nie pomylił się z najbliższej odległości. W doliczonym czasie gry Jaguar wyrównał. Krzepisz dobrze obronił strzał jednego z rywali, ale ani nasz bramkarz, ani stojący na linii bramowej obrońca, nie byli już w stanie zatrzymać mocnej dobitki Mikołajewskiego. Przy wyniku 2:2 Arkowcy stworzyli jeszcze jedną groźną sytuację, ale nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki.