14.04.2019

Arka II wygrała z Gedanią. Relacja

Arka II Gdynia odniosła kolejne zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi RWS Investment Group! Żółto-niebiescy pokonali na wyjeździe Gedanię Gdańsk 3:2 po golach Banaszewskiego, Hołtyna i Danielaka.

IV liga RWS Investment Group - 26. kolejka

Gedania Gdańsk - Arka II Gdynia 2:3 (0:1)

Bramki: 65', 76' - Banaszewski 26', Hołtyn 74', Danielak 89'

Arka: Staniszewski - Sulewski, Lengiewicz, Czyżewski (46' Pek), Danielak - Sołdecki, Chavez (68' Wojda) - Da Silva, Markiewicz, Banaszewski (72' Rumiński) - Hołtyn (77' Matejek)

Podopieczni trenera Wilczyńskiego kontynuują serię spotkań bez porażki i w Gdańsku zdobyli kolejny komplet punktów.

W pierwszej połowie to nasz zespół był stroną dominującą. W 16 min. da Silva odebrał piłkę obrońcy na 40 metrze, jednak w sytuacji "1 na 1" z bramkarzem górą był ten drugi. Wynik meczu otworzył 10 minut później Banaszewski, który popisał się skuteczną dobitką po strzale Danielaka. Jeszcze przed przerwą prowadzenie Arki mogli podwyższyć Hołtyn i ponownie Banaszewski, ale piłka po ich uderzeniach nie wpadła do siatki.

Po zmianie oglądaliśmy aż cztery bramki. Gospodarze zagrali z większą determinacją i w 65 min. doprowadzili do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Deja. W 74 min. po długim wyrzucie piłki z autu całość skutecznie zamknął Hołtyn i celnym strzałem ponownie wyprowadził Arkę na prowadzenie. Jednak zaledwie dwie minuty później na tablicy wyników znów pojawił się remis.

Przy stanie 2:2 emocje się nie skończyły. W kolejnych minutach po dograniu Markiewicza przed szansą stanął Danielak, ale trafił z bliska w bramkarza. W 89 min. ten sam zawodnik już się jednak nie pomylił. Skutecznie zakończył indywidualną akcję i podanie da Silvy, zapewniając tym samym żółto-niebieskim cenne zwycięstwo.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

- Pierwsza połowa nie dostarczyła tylu emocji. Już w tej części gry powinniśmy zamknąć wynik. Musimy wykorzystywać takie sytuacje, jakie sobie stworzyliśmy. Druga połowa nie była dobra w naszym wykonaniu. Proste błędy spowodowały, że gospodarze stwarzali sobie dogodne sytuacje. Zbyt duże rozluźnienie spowodowało, że do końca wynik nie był rozstrzygnięty. Mimo wszystko wygrywamy mecz i brawa dla zawodników, że dążyli do zwycięstwa za wszelką cenę.

Było to 4. w tym roku, a 12. w całym sezonie zwycięstwo Arki II w lidze. Nasz drugi zespół zajmuje 6. miejsce w tabeli, a kolejny mecz rozegra z liderem Gryfem Słupsk.