10.12.2018

Arka - Cracovia. Pierwszy raz Pasów w Gdyni

Każda passa się kiedyś kończy. Dziś zakończyła się seria Cracovii, która nie potrafiła wygrać na boisku Arki. Do dwóch goli przed przerwą Cabrery i samobójczego Marića, w doliczonym czasie spotkania gola dorzucił Hernandez. Nie udało się zatem dziś awansować do górnej ósemki w tabeli Lotto Ekstraklasy.

Lotto Ekstraklasa - 18. kolejka

Arka Gdynia - Cracovia 0:3 (0:2)

Bramki: Cabrera 23'(k), Marić 32'(s), Hernandez 90+4'

Arka: Steinbors - Zbozień, Marić (85' da Silva), Maghoma, Marciniak - Deja, Nalepa (64' Młyński) - Zarandia, Janota, Aankour (64' Siemaszko) - Jankowski

Cracovia: Pesković - Rapa, Dytiatiev, Datković, Siplak, Diego, Dimun (90' Serafin), Gol, Wdowiak (82' Strózik), Cabrera (82' Piszczek), Hernandez

Żółte kartki: Maghoma

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

Widzów: 4223

0 min - po świetnym meczu przeciwko Wiśle, Arka przystępowała do dwumeczu z Jagiellonią w bardzo optymistycznych nastrojach. Niestety niepomyślne wyniki z zespołem z Podlasia mocno popsuły nam humory. Dziś jednak nadchodzi doskonała okazja, aby powrócić na właściwy kurs.

0 min - rywalem jest Cracovia, która jeszcze nigdy w Gdyni nie sięgnęła po komplet ligowych punktów. Pasy ostatnio wygrały z Lechem Poznań, więc morale z pewnością poszły do góry, dlatego zadanie przed żółto-niebieskimi z pewnością nie będzie łatwe.

0 min - na ławce rezerwowych gości zasiadł dziś były zawodnik Arki, Marcin Budziński. Z kolei po naszej stronie w wyjściowym składzie jest Adam Deja i Adam Marciniak, którzy pamiętają występy w barwach Cracovii.

0 min - Marciniak, Janota i Marić - to lista zawodników Arki, którzy są zagrożeni pauzą w kolejnym meczu w przypadku otrzymania żółtej kartki.

0 min - Cracovia nie należy do drużyn, które rozpieszczają swoich kibiców nadmierną ilością strzelanych bramek. Dotychczasowe trafienia w największym stopni rozłożyły się na Hernandeza, Cabrerę i Wdowiaka, którzy mają na koncie po trzy gole.

0 min - arbitrem zawodów będzie Piotr Lasyk z Bytomia. Sędzią VAR jest dziś Szymon Marciniak z Płocka.

1 min - rozpoczęli goście.

2 min - Cracovia wywalczyła rzut rożny.

2 min - centrował z narożnika Hernandez, a piłkę głową wybił Janota. Po chwili jednak piłka wróciła w nasze pole karne, gdzie czujność zachował Maghoma.

3 min - rzut rożny tym razem dla Arki.

3 min - korner wykonał Nalepa, piłka przetoczyła się wzdłuż piątego metra, lecz zabrakło tam naszego zawodnika, aby oddać strzał!

6 min - indywidualna akcja Zarandii, który zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka kozłowała przed Peskovićem, ale Słowak mimo to bez problemu ją chwycił.

12 min - od kilku minut gra toczy się w środkowej strefie boiska. Brakuje płynności, bo sędzia raz po raz jest zmuszony odgwizdać faul jednej, bądź drugiej drużyny.

16 min - efektowna, firmowa akcja Zarandii, który ograł obrońcę na prawym skrzydle, ale chwilę później wygonił się za linię końcową i nie było szans na zagranie do któregoś partnerów przed bramkę.

17 min - tym razem akcja Arki na lewym skrzydle. W pole karne z piłką wbiegł Aankour, lecz jego zwód na lewą stronę odczytał obrońca i zmusił Marokańczyka do faulu.

18 min - Nalepa najpierw odebrał piłkę rywalowi, a chwilę później dał się sfaulować z prawej strony pola karnego rywala. Szansa dla Arki.

19 min - groźna centra Janoty, lecz obrońcy przenoszą piłkę ponad swoją bramką!

20 min - Janota tym razem z rzutu rożnego, ale także tym razem poradzili sobie z tym zagraniem goście.

22 min - rzut karny dla Cracovii! Nalepa spóźnił się z interwencją i sfaulował Hernandeza w naszym polu karnym!

23 min - Airam Cabrera pewnie wykonał jedenastkę! Prowadzą goście.

26 min - Marić zagrał z głębi pola w kierunku Jankowskiego, który wyszedł sam na bramkarza! Maciek zauważył, że z bramki wyszedł Pesković i spróbował uderzyć ponad bramkarzem Cracovii, lecz Słowak zdążył wrócić do bramki i chwycić piłkę!

26 min - znów strzał z dystansu Zarandii i znów pewnie chwyta piłkę dobrze ustawiony między słupkami Pesković!

32 min - 2:0 dla Pasów! Zagranie z lewej strony w nasze pole karne dotarło do Rapy, interweniować próbował jeszcze Luka Marić, lecz trącona przez naszego obrońcę piłka wpadła do siatki!

40 min - Arka nie ustaje w atakach. Często gościmy pod polem karnym Cracovii, ale tam brakuje albo dokładnego podania, albo obrońcy odczytują zamiary naszych zawodników i przejmują piłkę.

PRZERWA - gdybyśmy nie widzieli tablicy wyników, napisalibyśmy, że w Gdyni toczy się wyrównane spotkanie. Niestety dwa razy Cracovia znalazła sposób na posłanie piłki do naszej bramki - raz po faulu, który dał im jedenastkę, drugi raz po niefortunnej interwencji Marića. Wynik niekorzystny, ale jeszcze nic nie jest straconego, bo z przebiegu gry widać, że Arka jest w stanie naruszyć defensywę Pasów. My wierzymy, że ta sztuka uda się żółto-niebieskim i w tym meczu będziemy jeszcze świadkami wielkich emocji!

46 min - gra wznowiona.

46 min - zaczynamy od mocnego, ale niecelnego strzału Janoty z 18 metrów. Piłka trafiła do Michała po tym, jak wrzutkę z autu Zbozienia wybili obrońcy Cracovii przed pole karne.

50 min - znów indywidualna akcja Zarandii, tym razem mamy z tego rzut rożny.

51 min - znów strzał Janoty z ok. 18 metrów, tym razem bardzo dobry, bo przy samym słupku, ale Pesković znów udanie interweniuje!

52 min - dwa kolejne kornery dla Arki!

52 min - za każdym razem z problemami wybijają piłkę obrońcy Cracovii, więc wciąż nie udaje się pokonać Peskovića.

54 min - goście wybronili się z kilkuminutowego oblężenia własnego pola karnego i wywalczyli rzut rożny. To pierwsza akcja ofensywna Cracovii po zmianie stron.

56 min - Hernandez z narożnika boiska posłał piłkę wprost na głowę Janoty.

59 min - dwa razy piłkę z prawej strony w pole karne posyłał Zbozień. Najpierw w szybkiej akcji jego podanie przecięli obrońcy, a chwilę później piłka trafiła w ten rejon szesnastki, gdzie nie było żadnego z gdynian.

61 min - rzut rożny dla Arki. Centra Nalepy zbyt mocna, ale piłka trafia pod nogi Marciniaka. Dośrodkowanie z drugiej strony boiska naszego kapitana zablokowane.

63 min - kolejna akcja Zarandii, tym razem wzdłuż 18 metra i zakończona strzałem w światło bramki. Znów jednak w miejsce, gdzie stał Pesković.

64 min - podwójna zmiana w naszej drużynie. Za Aankoura i Nalepę weszli Siemaszko i Młyński.

67 min - żółta kartka dla Maghomy.

73 min - Zbozień podaniem z prawego skrzydła szukał Siemaszki na szesnastym metrze, lecz szczelny blok obronny zbudowali goście i unikają najmniejszych błędów.

75 min - rzut rożny dla gości, ale słabe rozegranie przez Hernandeza do spółki z Wdowiakiem, bo piłka została posłana wysoko ponad naszą bramką.

78 min - wiele podań wymienili nasi zawodnicy z prawej strony pola karnego Cracovii. Znów doskonale spisali się obrońcy gości, którzy nie dali szans nawet na dośrodkowanie naszym zawodnikom.

80 min - rzut rożny dla Arki. Goście wybijają piłkę i wyprowadzają kontrę. Prawą stroną pociągnął Wdowiak, ale jego zagranie w poprzek pola bramkowego wyłapał Steinbors.

81 min - korner dla Arki. Piłka z lewego narożnika przeszła na prawą stronę, tam był Zbozień i zacentrował na głowę Marciniaka. Strzał kapitana poszybował nad poprzeczką!

82 min - podwójna zmiana w Cracovii. Strózik za Wdowiaka i Piszczek za Cabrerę.

84 min - błąd Janoty w wyprowadzeniu piłki i kontrę wyprowadzili goście. Akcja Pasów kończy się nieudanym strzałem Hernandeza z 17 metrów.

85 min - da Silva za Marića.

87 min - strzał Rapy z dystansu niecelny. Goście korzystają z całkowitego ryzyka, które ponoszą gdynianie.

89 min - dobra próba dośrodkowania Zarandii w szesnastkę, niewiele zabrakło Jankowskiemu, żeby sięgnąć piłkę, jednak znów górą obrońca gości.

90 min - za Dimuna pojawił się Serfain w zespole gości.

90+3 min - próba indywidualnej akcji Młyńskiego nieudana. Nasz młodziezowiec stracił piłkę na 17 metrze.

90+4 min - trzeci gol dla Cracovii. Gdynianie zupełnie już odpuścili grę w obronie, z czego skorzystał Hernandez.

KONIEC - nie udało się dziś gdynianom pokonać bramkarza Cracovii Peskovića. Goście zagrali dziś bezbłędnie w defensywie, a sami skorzystali z błędów naszych zawodników. Po zmianie stron były do odrobienia dwa gole, ale ataki naszych zawodników nie przynosiły pożądanych efektów. Tym samym zespół z Krakowa pierwszy raz w historii sięgnął w naszym mieście po komplet punktów.