03.11.2018

IV liga: Bez punktów w Luzinie

W meczu 16. kolejki RWS Investment Group IV ligi Arka II przegrała z KTS-K Luzino. Honorową bramkę dla żółto-niebieskich zdobył Norbert Hołtyn.

IV liga RWS Investment Group - 16. kolejka

KTS-K Luzino - Arka II Gdynia 2:1 (1:1)

Bramki: Lisowski 8', Opłatkowski 69 - Hołtyn 39'

Arka II: Krzepisz - Klimczak, Matys (72'Rumiński), Pek, Sulewski, Da Silva, Bogdanov, Markiewicz (68' Cyrak), Danielak (63' Gułajski), Bednarski (75' Matejek), Hołtyn

Żółte kartki: Matys, Bogdanov

Czerwone kartki: Bogdanov (za drugą żółtą)

Już początek meczu zwiastował emocje. W 8 min. gry do bramki strzeżonej przez Krzepisza trafił były zawodnik Arki. Daniel Lisowski wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym i nie dał szans naszemu golkiperowi. Ten chwilę później wyszedł obronną ręką w sytuacji 1 na 1 i uratował nasz zespół od utraty drugiej bramki.

Sytuacja ta podrażniła żółto-niebieskich, którzy starali się szybko odrobić stratę. W 11 min. groźnie strzelał Danielak, jednak jego uderzenie z ok. 15 m. okazało się minimalnie niecelne. Wyrównanie wisiało w powietrzu i wydawało się ono tylko kwestią czasu. To udało się uzyskać jeszcze przed przerwą. W 39 min. Bednarski zagrał do Hołtyna, który minął bramkarza i zdobył wyrównującą bramkę. Przed przerwą Arkowcy mieli jeszcze okazję na prowadzenia – uderzenie Bednarskiego po dośrodkowaniu Sulewskiego i asyście Hołtyna wybronił jednak bramkarz gospodarzy.

Na początku drugiej części gry przeważała Arka. Jednak to zespół z Luzina zdobył kolejnego gola wykorzystując błąd jednego z defensorów żółto-niebieskich w 63 min. Dziesięć minut później sytuacja do gonienia wyniku jeszcze się pogorszyła – drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Bogdanov. Grającej w osłabieniu Arce trudno było stworzyć klarowne sytuacje, dzięki czemu gospodarzom udało się zdobyć cenne 3 punkty.

Trener Robert Wilczyński po meczu:

Zdajemy sobie sprawę, że w takim składzie personalnym powinniśmy dziś zagrać lepiej. Ten mecz nam nie wyszedł. Gospodarze pokazali dziś na boisku najważniejsze piłkarskie cechy – determinację i walkę, to dzięki nim udało im się dziś wygrać, za co należą im się gratulacje.

Najbliższe spotkanie Arka II  rozegra 10 listopada o godz. 11:00. Rywalem żółto-niebieskich będzie GKS Kowale.