27.04.2018

Arka II podejmuje Kaszubię Kościerzyna.

W najbliższą sobotę w meczu 25. kolejki RWS Investment Group IV ligi Arka II Gdynia podejmie na własnym boisku Kaszubię Kościerzyna. Początek spotkania o godz. 11.00 na Narodowym Stadionie Rugby.

IV liga RWS Investment Group - 25. kolejka

Arka II Gdynia - Kaszubia Kościerzyna, sobota 28.04, godz. 11.00

Będzie to spotkanie zespołów, które sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli. Kaszubia zajmuje 8. miejsce z 33 pkt. (bilans 9-6-7, bramki 36-29), a Arka II jest na 9. pozycji, mając w dorobku 30 pkt. (bilans 8-6-10, bramki 40-38). Trzeba jednak wspomnieć, że zespół z Kościerzyny rozegrał do tej pory dwa spotkania mniej.

W ostatniej kolejce Arka II zremisowała na wyjeździe z Orkanem Rumia 1:1 i przedłużyła passę bez porażki w lidze do trzech spotkań. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Dawid Blok. Z kolei Kaszubia pokonała u siebie beniaminka Start Miastko 2:0, zdobywając bramki w drugiej połowie w odstępie 3 minut. Autorem pierwszej bramki był obrońca Startu Robert Przeplasko, który skierował piłkę do własnej bramki, a wynik końcowy ustalił Radosław Krysiński.

Jesienią spotkanie tych zespołów w Kościerzynie obfitowało w bramki i emocje. Ostatecznie, po wymianie ciosów z obu stron, zwyciężyła Kaszubia 4:3. W sobotę podopieczni trenera Roberta Wilczyńskiego będą chcieli zrewanżować się rywalom za tamto spotkanie i zdobyć kolejne ligowe punkty.