17.02.2018

Wisła Kraków - Arka 3:2. Emocji i goli dużo, punktów żadnych.

Pech przy Reymonta nie opuszcza Arki. Po emocjonującym meczu Wisła wygrywa 3:2 po dwóch golach Arsenića i jednym Imaza. Dla Arki trafiali Kun i Marcjanik, ale dziś nie wystarczyło to choćby na jeden punkt.

23. kolejka Lotto Ekstraklasy

Wisła Kraków - Arka Gdynia 3:2 (1:1)
Bramki: Imaz 44', Arsenić 51', 83' - Kun 11', Marcjanik 61'

Wisła: Buchalik - Bartkowski, Arsenić, Wasilewski, Sadlok - Llonch, Mitrović, Cywka (66' Halilović) - Boguski (79' Bałaniuk), Carlitos (90' Kolar), Imaz.

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Marciniak - Łukasiewicz - Kun, Bogdanov (86' Krivets), Szwoch, Piesio (41' Nalepa) - Jurado (56' Esqueda)

Żółte kartki: Cywka - Marciniak, Łukasiewicz, Kun

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 10 027

0 min - ligę w nowym roku zainaugurowaliśmy meczem u siebie z Lechem Poznań, ale goli w tym spotkaniu nie zobaczyliśmy. Dziś premiera wyjazdowa i liczymy, że pierwsze ligowe bramki w 2018 roku zdobędziemy w Krakowie przy ul. Reymonta.

0 min - niestety trener Ojrzyński ma dziś nieco ograniczone pole manewru. Choroby wyeliminowały z udziału w meczu Lukę Zarandię i Michała Żebrakowskiego. Życie jednak nie lubi próżni, więc szansę dostaną inni. Być może dziś w Lotto Ekstraklasie zadebiutuje Meksykanin Enrique Esqueda.

0 min - wciąż nie jest zdolny do gry Rafał Siemaszko. On również pozostaje poza kadrą gdynian.

0 min - Wisła jak zwykle ofensywnie usposobiona. Nowy trener z Hiszpanii Joan Carrillo nic w tej kwestii nie zmienił i wystawił dziś trzech napastników, z Carlitosem na czele.

0 min - jeden z Arkowców, którzy zameldowali się w wyjściowej jedenastce, jest zagrożony pauzą w kolejnym meczu. To Damian Zbozień, który jutro będzie gościem w programie Liga+ Ekstra.

0 min - w Krakowie temperatura bliska 0 st.C, ale bez opadów i wiatru, więc jest znośnie także dla kibiców.

0 min - obie drużyny już się rozgrzewają. Nieco dłużej na swój zespół musieli poczekać kibice gospodarzy, którzy zameldowali się na płycie stadionu ok. pięciu minut później od żółto-niebieskich.

0 min - zespoły Wisły i Arki wychodzą na murawę. Arka oczywiście na żółto-niebiesko, gospodarze w swoich tradycyjnych czerwono-białych kompletach strojów.

0 min - zawody poprowadzi nasz arbiter eksportowy Szymon Marciniak z Płocka. Liczymy na dobry mecz także w wykonaniu sędziego.

1 min - od środka spotkanie rozpoczęli krakowianie.

2 min - jest pierwsze dośrodkowanie w pole karne Wisły. Zagranie Zbozienia dociera do Szwocha, ale ten skutecznie przypilnowany przez obrońców Wisły.

4 min - rzut wolny dla Wisły. Dośrodkowanie Carlitosa głową wybija Zbozień.

5 min - Boguski przedarł się prawa stroną boiska, zacentrował, ale nasi obrońcy nie dopuścili, aby Carlitos zamknął akcję.

6 min - Arka dobrze wychodzi z rzutu rożnego. Po chwili jednak piłka wraca w naszą szesnastkę, gdzie Wasilewski znalazł okazję do strzału, ale przeniósł piłkę wysoko ponad naszą bramką.

7 min - Łukasiewicz na wślizgu blokuje zagranie w nasze pole karne, gospodarze sygnalizują zagranie ręką naszego kapitana, ale sędzia Marciniak nakazuje grać dalej.

10 min - bardzo udane zagranie w obronie Marciniaka, który powstrzymał szarżę Imaza.

11 min - gooolll dla Arki!!! Patryk Kun dochodzi do piłki wstrzelonej w pole karne przez Marciniaka, zmienił kierunek jej lotu, a ta wpada do siatki!

13 min - była szansa na kontrę dla Arki, ale niedokładną piłkę w kierunku Kuna posłał Grzegorz Piesio.

19 min - gol dla Wisły... Nie ma gola! Konsultacja VAR anulowała trafienie Carlitosa, który dobijał strzał Imaza z pozycji spalonej! Ufff...

23 min - Zbozień z autu wrzuca piłkę w pole karne Wisły. Tam futbolówka trafia pod nogi Marcjanika, nasz obrońca uderza w kierunku dalszego słupka, ale Buchalik fantastycznie broni! Ależ było blisko drugiego gola dla Arki!

25 min - Boguski faulowany w odległości 25 metrów od naszej bramki. Będzie okazja dla Wisły.

26 min - dośrodkowanie Carlitosa wybija Łukasiewicz, a strzał Cywki z 17 metrów szybuje daleko od naszej bramki.

28 min - tym razem z wolnego centruje Mitrović, ale Wasilewski nie sięgnął piłki, która wpada w rękawice Steinborsa.

29 min - teraz Bogdanov centruje z wolnego, Łukasiewicz główkuje, a Buchalik paruje piłkę na rzut rożny!

30 min - wybronili się z kornera gospodarze.

32 min - Zbozień znów z autu w pole karne i znów było gorąco w szesnastce Białej Gwiazdy! Tym razem nie znaleźliśmy sobie jednak miejsca na strzał!

36 min - Piesio w polu karnym Wisły, ale piłka wybita przez obrońcę i będziemy mieli rzut rożny.

37 min - świetnie wybronili się gospodarze z kornera, którego wykonał Bogdanov bo wyprowadzili kontrę, w której jednak gospodarze się pogubili.

38 min - 20 metrów od naszego pola karnego faulowany Mitrović. Duża szansa przed Wisłą.

39 min - Carlitos... trafia w słupek! Steinbors odprowadził tylko piłkę wzrokiem!

40 min - Marciniak fauluje tuż przed polem karnym i ogląda żółtą kartkę! Znów okazja przed gospodarzami!

40 min - Carlitos tym razem w mur!

41 min - trwa napór krakowian. Carlitos centruje z rzutu rożnego, ale uderzenie Wasilewskiego bardzo nieudane.

41 min - zmiana w Arce. Za Piesio wchodzi Nalepa.

43 min - Mitrović centrował z rzutu wolnego podyktowanego w pobliżu narożnika boiska. Tym razem bez zagrożenia naszej bramki.

44 min - gol dla Wisły! Imaz! Hiszpan zdecydował się na strzał z dystansu, piłka nabrała dziwnej rotacji, z którą nie poradził sobie Steinbors! Wielka szkoda...

PRZERWA - bardzo interesujący mecz w Krakowie. Wszystko świetnie zaczęło się dla Arki, która szybko objęła prowadzenie po trafieniu Kuna. Potem Wisła uparcie szukała wyrównania, ale brakowało jej skuteczności. Tuż przed przerwą uśmiechnęło się jednak szczęście do gospodarzy, którzy za sprawą strzału z dystansu Imaza odrobili straty.

46 min - Arka wznowiła grę.

46 min - Zbozień kolejny raz wznawia grę wrzutem z autu w pole karne Wisły. Trąca piłkę Łukasiewicz, ale Buchalik nie mógł mieć kłopotów z interwencją.

47 min - i znów wrzutka Zbozienia, a tym razem spore zamieszanie w polu karnym Wisły, lecz gdynianie bez strzału na bramkę.

49 min - pressing Arki, mają kłopoty wiślacy, ale nasi piłkarze nie przejęli piłki, choć bliski był tego Patryk Kun.

51 min - Llonch faulowany tuz przy narożniku naszego pola karnego. Będzie niebezpiecznie.

51 min - i gol dla Wisły! Carlitos uderza, Steinbors drugi raz dzisiaj odbija piłkę przed siebie, a Arsenić z bliska wpakował ją do bramki!

54 min - Boguski dochodzi do strzału głową pod naszą bramką, ale nie potrafił skierować jej w światło bramki. Centrował Sadlok.

56 min - mamy debiut Meksykanina Esquedy. Zmienia Rubena Jurado.

59 min - dośrodkowanie Marciniaka z lewej strony dociera właśnie do Esquedy, ten główkuje z 15 metrów, ale wprost w Buchalika. Warto odnotować pierwszy celny strzał naszego nowego napastnika.

60 min - bardzo dobra akcja Szwocha, który łatwo uwolnił się od obrońcy w polu karnym Wisły, oddał strzał i został zablokowany! Róg dla Arki.

61 min - goooollll dla Arki! Wybili piłkę ze swojego pola karnego Wiślacy, ale zostawili w nim Marcjanika, który po zagraniu Marciniaka wykorzystał okazję oko w oko z Buchalikiem!

62 min - Carlitos przebił się prawy skrzydłem do linii końcowej, zagrał wzdłuż naszej bramki, ale nie dotarła do żadnego zawodnika gospodarzy!

63 min - dobra indywidualna akcja Nalepy, który zagrał wzdłuż bramki Wisły, ale Buchalik nie dał się wyprzedzić Esquedzie.

63 min - faul Cywki w środkowej strefie boiska i żółta kartka dla wiślaka.

66 min - Halilović za Cywkę. To pierwsza zmiana trenera Carrillo.

69 min - Nalepa w polu karnym dobrze blokuje strzał Sadloka.

70 min - Sadlok znów w akcji ofensywnej. Z lewej strony wykłada piłkę na 16 metr Imazowi, a ten uderza bez przyjęcia, ale niecelnie!

75 min - faulowany Llonch na 25 metrów od naszej bramki i będzie znów okazja dla Wisły z rzutu wolnego.

76 min - trzy razy uderzał Carlitos! Dwie pierwsze próby trafiały w naszych zawodników, a za trzecim razem posyła piłkę daleko od naszej bramki.

79 min - zmiana w Wiśle. Za Boguskiego wchodzi Bałaniuk.

81 min - Mitrović spróbował prostopadłego podania do Carlitosa, ale ten nie opanował piłki i przejął ją Steinbors.

82 min - Mitrović centruje z rzutu rożnego. Zbozień uprzedza w ostatniej chwili jednego z rywali.

82 min - drugi korner już mniej groźny dla Arki.

83 min - piłka w siatce Arki! Po dośrodkowaniu Carlitosa z rzutu wolnego z bliska znów trafia Arsenić!

86 min - żółta kartka dla Łukasiewicza po faulu na Carlitosie.

86 min - tym razem Mitrović centruje z rzutu wolnego, piłka dociera do Wasilewskiego, a ten uderza mocno i bardzo niecelnie.

86 min - Krivets zmienia Bogdanova.

88 min - strzał Szwocha z 12 metrów zablokowany!

89 min - Kun przerywa kontrę Wisły. Żółta kartka.

90 min - ostatnia zmiana Wisły. Kolar zmienia Carlitosa.

90+2 min - Szwoch faulowany w okolicy pola karnego Wisły. Będzie szansa na dośrodkowanie w szesnastkę gospodarzy.

90+2 min - Krivets centruje, Marciniak ma piłkę na głowie, uderza... Buchalik broni!

90+3 min - jeszcze z rzutu rożnego Krivets... Buchalik łapie piłkę.

KONIEC - dużo emocji, ale punktów dla Arki nie ma żadnych. Gdy Michał Marcjanik wyrównał rezultat w 61 minucie, wydawało się, że zespół trenera Ojrzyńskiego wreszcie wywiezie punkty ze stadionu Wisły. Niestety dziś pech nie opuszczał Pavelsa Steinborsa, który w 83 minucie musiał trzeci raz wyjąć piłkę ze swojej bramki. Niezależnie od wyniku Arka dziś rozegrała dobre spotkanie i może z optymizmem oczekiwać na mecz w Lubinie.