06.02.2016

Arka - Znicz 1:2. Sparing zakończył zgrupowanie.

Sparing zamykający zgrupowanie Arki zakończył się zwycięstwem Znicza Pruszków 2:1. Gole zdobywali: Jędrych i Mysiak dla gości oraz Warcholak dla gdynian. Po dłuższej przerwie kibicom w Gdyni przypomnieli się Dariusz Formella i Mateusz Szwoch. W naszym zespole zagrał również testowany Jan Pawłowski.

Sparing nr 3 - zima 2015/16:

Arka Gdynia - Znicz Pruszków 1:2 (0:2)

Bramki: Warcholak 54' - Jędrych 18'(k), Mysiak 33'

Arka I połowa: Miszczuk - Socha, Sobieraj, Fialho, Wojowski - Da Silva, Nalepa, Sambea, Bożok - Tomasiewicz- Pawłowski

Arka II połowa: Miszczuk - Stolc, Wocjinowicz, Marcjanik, Warcholak - Yussuff, Łukasiewicz, Mosiejko, Szwoch, Formella - Pawłowski (70' Siemaszko)

Znicz Pruszków: Misztal - Włodarczyk, Jędrych, Mysiak, Rackiewicz, Michalski, Niewulis (76' Danilczyk), Kaczmarek (67' Kopciński) , Kubicki, Banaszewski, Kita (67' Grudniewski).

Żółte kartki: Socha, Łukasiewicz, Wojcinowicz, Stolc - Kopciński

0 min - z powodu drobnych urazów nie zagrają Abbott, Lomski i Hebel. Cały mecz według założeń ma bronić Jakub Miszczuk.

0 min - dzisiejszy sparing cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców. Na trybunie Narodowego Stadionu Rugby zasiadło dziś ponad 500 widzów.

1 min - od początku bardzo groźnie pod bramką Znicza. Tomasiewicz przejął piłkę na wysokości 35 metra i od razu podał do da Silvy. Ten uderzył z 16 metrów, ale Misztal zdołał odbić piłkę!

2 min - w odpowiedzi Włodarczyk przedarł się w nasze pole karne i próbował zagrać spod linii końcowej przed naszą bramkę. Szczęśliwie połapili się w tym nasi obrońcy i skutecznie przerwali akcję.

12 min - dobre dośrodkowanie Wojowskiego za plecy pruszkowskich obrońców. Misztal uprzedził jednak Pawłowskiego i Tomasiewicza.

15 min - Bożok zagrał z lewej strony na 12 metr do Marcusa da Silvy, a ten nieco ekwilibrystycznie oddał strzał, który poszybował minimalnie ponad poprzeczką!

17 min - rzut karny dla Znicza! Socha sfaulował w polu wychodzącego sam na sam z Miszczukiem Kitę! Żółta kartka dla naszego obrońcy i sędzia wskazuje na wapno.

18 min - Jędrych pewnie pokonuje Miszczuka z jedenastu metrów!

19 min - płaskie dośrodkowanie z prawej strony w kierunku bardzo aktywnego w tym meczu Kity na 10 metr, ale Miszczuk w ostatniej chwili uprzedza zawodnika z Pruszkowa!

25 min - Sobieraj przecina podanie do Banaszewskiego i tylko rzut rożny dla Znicza. Centrował Kaczmarek, ale sędzia dostrzeg faul na naszym zawodniku i przerwał grę.

33 min - 2:0 dla Znicza! Kaczmarek dośrodkował z rzutu rożnego, piłka spadła na głowę Mysiaka, który uderzył ponad Miszczukiem i podwyższył prowadzenie pruszkowian!

37 min - Bożok zacentrował z rzutu wolnego w pole karne, ale bardzo dobrze w defensywie radzą sobie zawodnicy z Mazowsza

40 min - wydawało się, że musi paść gol kontaktowy dla Arki. da Silva głową podał piłkę do Pawłowskiego, ten zagrał do Tomasiewicza, a nasz filigranowy pomocnik z pięciu metrów posłał piłkę tuż obok słupka! Tomasiewiczowi nie ułatwiali zadania obrońcy, ale to była dogodna sytuacja do zdobycia gola!

45 min - bardzo precyzyjne dośrodkowanie Bożoka spadło na głowę Tomasiewicza! Grzegorz uderzył precyzyjnie przy słupku, ale Misztal jakimś cudem zdołał to wybić!

PRZERWA - po 45. minutach w Gdyni prowadzi zespół Znicza. Czwarty zespół drugiej ligi zademonstrował na tle Arki szybką i skuteczną grę, co przełożyło się na wynik. Liczymy, że po zmianie stron do głosu dojdą arkowcy i tym razem oni zaczną posyłać piłkę do siatki. Z dużą ciekawością będziemy przyglądać się nowym-starym piłkarzom Arki, czyli Szwochowi i Formelli, którzy kilka dni temu parafowali swoje wypożyczenia do zespołu żółto-niebieskich.

51 min - Pawłowski miał wymarzoną okazję do zdobycia bramki! Wprost na nogę testowanego napastnika podał piłkę bramkarz Znicza, a Pawłowski zdecydował się na strzał z powietrza, co jednak zupełnie mu nie wyszło!

52 min - akcja Formelli i Szwocha znów dała okazję Pawłowskiemu, a temu znów nie udała się próba strzału na bramkę!

54 min - gol dla Arki! Szwoch zacentrował w pole karne, głową zgrał piłkę Wojcinowicz, a Warcholak będąc na 12 metrze nie zmarnował okazji i strzałem przy słupku pokonał Misztala!

58 min - Szwoch nieźle zacentrował z rzutu wolnego, ale Niewulis wyskoczył do piłki najwyżej i oddalił niebezpieczeństwo spod własnej bramki.

59 min - Niewulis tym razem pokazał się w grze ofensywnej. Jego strzał z 30 metrów jednak był wyraźnie niecelny.

62 min - Miszuk pewnie broni strzał z rzutu wolnego Kaczmarka! Zawodnik Znicza uderzał z ok. 20 metrów.

66 min - przed dużą szansą na wyrównanie stanął Formella! Szybko z bramki wyszedł Misztal i w ten sposób uniemożliwił Darkowi zdobycie gola!

67 min - zmiany w Zniczu. Grudniewski i Kopciński zmienili Kitę i Kaczmarka.

70 min - Siemaszko za Pawłowskiego.

74 min - Szwoch został sfaulowany w okolicach narożnika pola karnego. Żółta kartka dla Kopcińskiego.

74 min - na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Warcholak. Piłka trafiła jednak w mur obrońców.

76 min - faul w środku pola Łukasiewicza został oceniony przez sędziego na żółtą kartkę.

76 min - Danilczyk zmienił Niewulisa.

81 min - Rafał Siemszko tym razem bliski drugiego gola dla Arki! Strzał Rafała zmierzał przy słupku do bramki, ale Misztal znów popisał się kapitalnym refleksem!

85 min - Grudniewski ścigał się z naszym obrońcami niemal od połowy boiska i dopiero w polu karnym udało się go skutecznie powstrzymać! Było groźnie!

88 min - Kopciński mógł podwyższyć prowadzenie pruszkowian! Wyszedł sam na sam z Miszczukiem, ale nasz bramkarz szybko wyszedł z bramki i zmusił Kopcińskiego do nieudanego zagrania!

89 min - znów brawa dla Miszczuka, który pewnie przejął piłkę zagraną w nasze pole karne.

KONIEC - Znicz okazał się najbardziej wymagającym z dotychczasowych sparingpartnerów Arki i wygrał spotkanie 2:1. Z dobrej strony pokazali się powracający do Gdyni Dariusz Formella i Mateusz Szwoch, co jest obiecującym prognostykiem przed zbliżającą się rundą wiosenną.