TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

11.09.2014

Praca nad defensywą

W ostatnich dwóch meczach Arka traciła po cztery bramki. Konieczne było zatem wyciągnięcie wniosków i praca z drużyną nad poprawą gry w obronie. Właśnie gra defensywna była głównym tematem czwartkowych treningów zespołu trenera Dźwigały.

 

Rozgrzewka, która oczywiście zainaugurowała zajęcia, odbyła się z wykorzystaniem futbolówek. W jej ramach zawodnicy musieli także odbyć kilka sprintów. Była to przymiarka do tego, co czekało ich za chwilę – seria szybkich biegów na odcinkach 8 i 5 metrów.

 

Po 30 minutach na boisku zarządzono grę w dziadka i jak zwykle kluczowe było utrzymywanie się przy piłce przy grze w przewadze. Ten sam element był doskonalony podczas gry dziesięciu na dziesięciu, którą przeprowadzono na powierzchni połowy boiska.

 

Ostatnie dwadzieścia minut poświęcono już taktyce w czystej postaci. Przesuwanie się poszczególnych formacji i gra w strefie – na to główny nacisk położył sztab szkoleniowy Arki.

 

Dziś w dużym zakresie z drużyną trenował już Łukasz Skowron. Można powiedzieć, że w jego przypadku trwa walka z czasem i zapewne przed samym wyjazdem do Świnoujścia rozstrzygnie się, czy ten bramkarz wsiądzie do autokaru z resztą zespołu.

 

Arkadiusz Skubek
Poprzedni Następny

Mapa Strony


    

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia

 

|