01.06.2013

Dolcan - Arka 1:4. Efektowny koniec sezonu!

Fantastycznie spisała się Arka w Ząbkach! Zespół Pawła Sikory rozbił gospodarzy 4:1, a hat-trickiem popisał się Marcus da Silva. W wielkim stylu Arka zakończyła sezon 2012/13!

33. kolejka I ligi

Dolcan Ząbki - Arka Gdynia 1:4 (1:2)

Bramki: Zjawiński 20' - Surdykowski 3',  da Silva 44', 53, 71'

Dolcan: Leszczyński - Cichocki, Grzelak, Jakubik, Osoliński, Matuszek, Bazler (76' Wiśniowski), Świerblewski (68' Koziara), Wiśniewski, Zjawiński, Piesio (53' Dybiec)

Arka: Szromnik - Krajanowski, Jarzębowski, Sobieraj, Tomasik - da Silva (79' Wojowski), Kuklis (68' Rzuchowski), Pruchnik, Szwoch, Radzewicz (61' Kubowicz) - Surdykowski

Żółte kartki: Piesio, Dybiec - Radzewicz, Tomasik, Krajanowski

Sędzia: Jarosław Chmiel (Warszawa)

1 min - pierwszy celny w tym meczu oddali gospodarze. Nie sprawił on jednak najmniejszego kłopotu Michałowi Szromnikowi.

3 min - gooolllll dla Arki! Janusz Surdykowski! Fantastyczny początek meczu w wykonaniu Arki! Tomasik doskonale dośrodkował, a Surdykowski głową ponad Leszczyńskim posłał piłkę do siatki!

6 min - próby zagrań za plecy obrońców podjęły oba zespoły. Dwukrotnie chorągiewki sygnalizujące pozycje spalone podnieśli sędziowie na liniach.

10 min - od początku spotkania zespół Pawła Sikory stosuje wysoki presing na przeciwniku, co sprawia duże kłopoty gospodarzom dzisiejszego meczu.

14 min - jedynym sposobem na Arkę jak do tej pory zdają się być strzały z dystansu. Podjął się takiej Zjawiński, ale jego strzał minął bramkę w dużej odległości.

16 min - Arka gra naprawdę bardzo dobrze. Mimo prowadzenia szuka sposobu do zdobycia drugiej bramki, ale Dolcan w miarę umiejętnie się broni.

20 min - chwaliliśmy Arkę, a tymczasem Dolcan wyrównał! Dariusz Zjawiński dopadł piłkę na 20 metrze i huknął w okolice spojenia słupka z poprzeczką!

23 min - efektowna akcja da Silvy prawą stroną. Szkoda, że Brazylijczyk w decydującym momencie za mocno wypuścił sobie piłkę i od bramki rozpocznie Leszczyński

25 min - Szwoch był bliski przywrócenia prowadzenia Arce! Uderzył z dystansu, a piłka odbiła się od jednego z obrońców i nieomal nie wpadła Leszczyńskiemu za kołnierz!

35 min - Arka miała szansę na oddanie strzału z rzutu wolnego lub chociaż na groźne zagranie w pole karne. Nic  z tego nie miało miejsca, bo żółto-niebiescy źle rozegrali piłkę.

38 min - od straty bramki gdynianie grają już zdecydowanie słabiej, a może to gospodarze nieco się otrząsneli z początkowej wyraźnej przewagi zespołu Pawła Sikory. Teraz wiele trudniej przychodzi gdynianon stworzenie zagrożenia pod bramką Leszczyńskiego

39 min - Janusz Surdykowski główkuje w światło bramki, ale też w miejsce gdzie ustawiony był bramkarz Dolcanu.

44 min - goooolll dla Arki! Marcus da Silva! Po akcji lewą stroną i zagraniach Surdykowskiego oraz dograniu Tomasika w pole karne precyzyjnym strzałem prwadzenie odzyskał najlepszy strzelec z Gdyni!

PRZERWA - ciekawy mecz mogą obejrzeć kibice w Ząbkach. Ofensywna gra Arki przynosi jej oczekiwany skutek - dwie bramki jej najskuteczniejszych strzelców pozwalają z optymizmem czekać na drugą połowę meczu

47 min - Dolcan rozpoczął drugą połowę od zdecydowanych ataków. Arkowcy nie dali się jednak zaskoczyć

53 min - goooollll dla Arki! Już 3:1! Znów trafia da Silva, który tym razem po przejęciu piłki popisał się rajdem na dystasie 15 metrów i precyzyjnym strzałem przy słupku!

58 min - Pruchnik uderzył zza pola karnego po rozegraniu rzutu wolnego. Niestety ponad poprzeczką bramki zespołu z Ząbek

59 min - ładną akcją odpowiedzieli gospodarze. Bazler posłał precyzyjne dośrodkowanie na głowę Świerblewskiego, a ten z kilku metrów fatalnie spudłował!

61 min - Kubowicz zmienia Radzewicza

68 min - Arka gra bardzo spokojnie i wyczekuje na błedy gospodarze, które pozwoliłyby na przeprowadzenie kolejnej skutecznej akcji. Spokoju zupełnie brakuje Dolcanowi, który nie ma sposobu na dobrze grających gdynian. Wymiana trzech dokładnych podań przekracza możliwości zespołu trenera Podolińskiego.

71 min - hat-trick da Silvy! 4:1 dla Arki

79 min - da Silva sfaulowany przez rywala nie jest w stanie kontynuować gry. W jego miejsce wchodzi na boisko Wojowski

84 min - Wojowski oddaje strzał z dystansu i niewiele się pomylił!

86 min - mecz zbliża się do końca i już chyba nic nie wydrze Arce zwycięstwa

89 min - powinno być 5:1! Tomasik przegrywa jednak pojedynek sam na sam z Leszczyńskim!

KONIEC - Arka rozbiła w Ząbkach Dolcan. Popis skuteczności dał Marcus da Silva, który skompletował hat-tricka! Brazylijczyk kończy sezon z dorobkiem 15 bramek. Arka skończy ten sezon na piątym miejscu!