01.06.2013

3 liga: Porażka rezerw z liderem.

W 27 kolejce 3 ligi Grupy Bałtyckiej Arka II przegrała wyraźnie na wyjeździe z liderem - Błękitnymi Stargard Szczeciński  0:3 (0:2). Warto odnotować kolejny debiut na tym szczeblu rozgrywek Michała Sztandara.

27 kolejka 3 ligi:

Błękitni Stargard Szczeciński - Arka II Gdynia 3:0 (2:0)

Bramki:  Magnuski 23',Wojtasiak 42', Gajda 80.

Arka II: Kamola - Haberka (85' Maślak), Sztandar, P.Robakowski, Strzelecki -  Pietkiewicz - Róg (75' Dampc), Bębenek (80' Wesołowski), Słowiński, K.Patelczyk - F. Patok (60' M.Jankowski)

Żółta kartka: Słowiński

Nasze rezerwy w Stargardzie przegrały wysoko i można powiedzieć „planowo”. Wynik wysoki lecz jak powiedział nam po meczu trener Grzegorz Witt uzyskany przy lekkich kontrowersjach. Dotyczy to okoliczności straconych bramek, chociaż także nie bez winy naszych zawodników.

Pierwsza bramka to ewidentny błąd naszego obrońcy, który stracił piłkę na rzecz rywala, co spowodowało sytuację, w której Patryk Kamola  przegrał pojedynek z zawodnikiem gospodarzy . Drugi gol dla Błękitnych padł po faulu na Kamoli, którego w wyskoku odpychał jeden z rywali, a z tej sytuacji skorzystał Wojtasiak i głową skierował piłkę do bramki. Najbardziej wątpliwa była jednak sytuacja z trzecim golem, gdy gospodarze sygnalizowali przerwanie gry z powodu kontuzji swojego zawodnika, po czym ...kontynuowali grę i zdobyli trzecią bramkę.

Trener Grzegorz Witt po meczu:

Zasłużone zwycięstwo gospodarzy, ale tak naprawdę, żadna z tych bramek mogła nie paść. Decydowały nasze prezenty i kontrowersje, gdzie w przypadku trzeciej bramki przyznali to po meczu obiektywni obserwatorzy.  Błękitni mogli strzelić gole w innych sytuacjach, gdy dobrze zachowali się nasi zawodnicy, a nie musieli „pomagać” sobie zagraniami „nie fair”. W drugiej połowie chcieliśmy zagrać już bardziej otwartą piłkę, ale mieliśmy jedynie sytuacje po dośrodkowaniach.  Druga porażka z rzędu boli, ale nie poddajemy się. Chłopcy zbierają kolejne doświadczenia.