18.05.2013

3 liga: Dobry występ i remis rezerw w Kartuzach.

W 25 kolejce 3 ligi Grupy Bałtyckiej Arka II Gdynia zremisowała na wyjeździe z Cartusią Kartuzy 0:0. Dzięki temu nasze rezerwy utrzymały dwupunktową przewagę w tabeli nad dzisiejszym rywalem.

25 kolejka 3 ligi:

Cartusia Kartuzy – Arka II Gdynia 0:0

Żółte kartki: D. Patelczyk, Nalepa (Arka II)

Sędziował: Janusz Rybarczyk (Koszalin)

Arka II: Kędra – Maślak, Haberka, P. Robakowski, Strzelecki – K. Patelczyk, Bębenek, Słowiński, Nalepa (70’  D. Patelczyk), Jankowski (65’ Wesołowski) – Róg (46’ Fierka; 87’ Kwaśnik)

Nasza drużyna udała się do Kartuz bez wzmocnień z pierwszego zespołu. Dodatkowo w Gdyni pozostali zawodnicy z kadry juniorów starszych, którzy jutro rozegrają arcyważny mecz z Lechem Poznań. Dlatego trener Grzegorz Witt miał dosyć ograniczone pole manewru i skorzystał z kilku mniej doświadczonych w 3 lidze piłkarzy. W pierwszym składzie znalazło się dwóch debiutantów Bartosz Maślak i Michał Nalepa.

W pierwszej połowie przed szansą na gola dla żółto-niebieskich stanął Fabian Słowiński. Jednak jego świetny strzał z dystansu minimalnie minął bramkę Cartusii. W drugiej części szansę miał wprowadzony w przerwie Michał Fierka. Nasz młody napastnik dostał świetne podanie od Radosława Strzelckiego, jednak zabrakło mu milimetrów, aby "trącić" piłkę i wyprzedzić bramkarza.

Cartusia zagrażała gdyńskiej bramce praktycznie tylko przy stałych fragmentach gry. Gospodarze górowali warunkami fizycznymi, przez co lepiej czuli się w pojedynkach powietrznych. Jednak dobra postawa młodych Arkowców sprawiła, że udało się zakończyć mecz z czystym kontem po stronie strat.

Trener Grzegorz Witt po spotkaniu podkreślił, że jego zawodnikom należą się słowa pochwały za ten występ. Piłkarze którzy znaleźli się w składzie pokazali charakter, zagrali ambitnie i dzięki temu mogą się cieszyć z osiągnięcia korzystnego wyniku.

Teraz przed naszą drużyną derbowy mecz z Lechią II w przyszłą niedzielę.