TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

18.05.2013

Olimpia - Arka 0:1. Arka wciąż niepokonana!

Trwa wspaniała passa Arki! Tym razem ofiarą żółto-niebieskich padła Olimpia, która po raz pierwszy uległa Arce od czasu naszej obecności na zapleczu Ekstraklasy.
 
30. kolejka I ligi
 
Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia 0:1 (0:1)
Bramki: Brodziński 34'
 
Olimpia: Wróbel - Pisarczuk, Staniek, Łabędzki, Banasiak, Kryszak, Woźniak, Smoliński, Pawłowski (46' Gawęcki), Frańczak, Szczot.
 
Arka: Szromnik - Kubowicz, Brodziński, Jarzębowski, Tomasik - Krajanowski, Pruchnik (50' Gałecki), Rzuchowski (64' Kuklis), Radzewicz - da Silva (89' Zwoliński) - Surdykowski.
 
Żółte kartki: Smoliński - Brodziński, Kubowicz, da SIlva, Surdykowski
 
Sędzia: Artur Ciecierski (Warszawa)
 
 
0 min - silnie operującemu słońcu dziś towarzyszą momentami mocne podmuchy wiatru. Przekonamy się, czy będzie to miało wpływ na poczynania zespołów.
 
0 min - dwie wymuszone zmiany w zespole Arki. W obronie Sobieraja zastąpi Brodziński. W drugiej linii od pierwszej minuty zagra Krajanowski, a zaskakiwać może obecność Piotra Kuklisa na ławce rezerwowych. Przypomnijmy, że w dzisiejszym meczu za kartki pauzuje Mateusz Szwoch.
 
POCZĄTEK MECZU
 
2 min - pierwsza szarża Radzewicza środkiem boiska. Tuż przed linią pola karnego czysto powstrzymał go jeden z obrońców godpodarzy.
 
4 min - dobra akcja Krajanowskiego z da Silvą z prawej strony boiska. Piłkę w polu karnym dostał Pruchniki będąc w niełatwej sytuacji oddał strzał ponad bramką.
 
8 min - na 30m przed bramką sfaulowany został Surdykowski. Po wrzutce Radzewicza w pole karne, przed szansą na strzał mógł stanąć Jarzębowski, ale nie opanował piłki!
 
10 min - pierwsza akcja Olimpii na połowie Arki. Wszystko skończyło się na złym zagraniu Smolińskiego w kierunku Szczota.
 
11 min - Mocny strzał Radzewicza z 15m broni Wróbel! Wczesniej doskonałą akcją wzdłuż linii końcowej popisał się da Silva, który dobrze dostrzegł "Radzę" w polu karnym.
 
14 min - bardzo dobra indywidualna akcja Tomasika zakończyła się faulem 20m przed bramką. Będzie szansa na strzał z rzutu wolnego!
 
15 min - z wolnego uderzył sam poszkodowany, ale niestety źle to wykonał. Piłka poszybowała ok. 1,5 metra nad poprzeczką.
 
16 min - Arka presuje już na 20-25 metrze od bramki gospodarzy. Piłkę wywalczył Pruchnik i zagrał wzdłuż szesnastego metra, dopadł do niej Tomasik i bez zastanowienia uderzył. Lot piłki zmienił Surdykowski, ale był na pozycji spalonej...
 
17 min - Radzewicz uderzył celnie z ok. narożnika pola karnego, a w bramce dobrze zachował się Wróbel!
 
18 min - Frańczak groźnie szarżował wzdłuż linii końcowej boiska, ale sytuację w ostatniej chwili wyjaśnił Jarzębowski!
 
23 min - piłka wpadła w opustoszały dziś sektor gości na stadionie w Grudziądzu...
 
25 min - w pole karne dośrodkował Pisarczuk, a do strzału głową doszedł Smoliński. Piłka poleciała jednak wysoko nad bramką.
 
26 min - chwila przerwy na ochłodzenie wodą
 
29 min - spokojniejszy fragment gry. Nadal jednak dłużej przy piłce utrzymuje się Arka, a Olimpia stara się szukać okazji do kontrataków.
 
33 min - Frańczak faulował Radzewicza i będzie rzut wolny
 
34 min - goooolll dla Arki!! W pole karne z rzutu wolnego dośrodkował da Silva, piłka spadła pod nogi Brodzińskiego, który dobrze ją opanował i pewnym strzałem umieścił w bramce!
 
37 min - z rzutu wolnego z 35 metrów mocno centrował Kryszak. Piłka nie dotarła jednak do żadnego z piłkarzy, a Szromnik do końca musiał ją asekurować.
 
38 min - Olimpia stara się atakować, ale robi to na razie bardzo nieporadnie. Fatalnie z dużej odległości uderzył Szczot
 
39 min - da Silva z Surdykowskim wychodzili w ataku na dwójkę obrońców. Z lewej strony nadbiegał Radzewicz i Brazylijczyk chciał podać w jego kierunku, ale zrobił to za mocno i piłka opuściła boisko.
 
44 min - Radzewicz z rzutu wolnego z 30m trafia w mur
 
45 min - Frańczak znalazł się z piłką w naszym polu karnym i oddał strzał ponad bramką!
 
45+2 - Pruchnik oddał bardzo groźny strzał z ok. 22 metrów i piłka o centymetry minęła prawy słupek bramki Wróbla! Bramkarz gospodarzy tylko odprowadził ją wzrokiem...
 
PRZERWA - Arka jak najbardziej zasłużenie prowadzi w Grudziądzu z Olimpią po bramce grającego dziś nieco z konieczności pod nieobecność Sobieraja, Bartosza Brodzińskiego.Zespół Pawła Sikory dłużej utrzymuje się przy piłce i częściej znajduje się pod bramką gospodarzy, podczas gdy Olimpia zaledwie sporadycznie zapędziła się w okolice pola karnego żółto-niebieskich.
 
46 min - w zespole trenera Asensky'ego jedna zmiana. Arka nadal w wyjściowej jedenastce.
 
47 min - starcie Pruchnika i Łabędzkiego. Łabędzki długo nie podnosił się z murawy, ale interwencja służb medycznych nie była potrzebna.
 
48 min - okazuje się jednak, że uraz Pruchnika jest poważny. Nasz pomocnik padł na murawę i boisko opuści na noszach. W jego miejsce pojawi się Gałecki.
 
50 min - Gawęcki źle przyjął piłkę w polu karnym Arki i tylko dlatego pierwszy dopadł ją Szromnik. Było groźnie!
 
52 min - Rzuchowski pada w polu karnym Olimpii, ale sędzia nakazuje grać dalej. Zdaje się, że to była dobra decyzja arbitra.
 
53 min - groźne dośrodkowanie w pole karne Arki, ale na szczęście Woźniak nie był w stanie dobrze złożyć się do strzału głową.
 
55 min - złe dośrodkowanie Smolińskiego opuszcza boisko. Olimpia stara się przejąć inicjatywę w tym spotkaniu, ale Arka na razie dość umiejętnie oddala niebezpieczeństwo.
 
58 min - Olimpia przez blisko minutę rozgrywała piłkę. Ponieważ jednak działo się to na jej własnej połowie, my nie mamy nic przeciwko temu.
 
60 min - od dłuższego czasu nie obserwujemy składnych akcji żadnej z drużyn.
 
63 min - za faul na Rzuchowskim żółtą kartkę  obejrzał Smoliński
 
64 min - Kuklis zmienił na placu gry Rzuchowski. Tymczasem spore zamieszanie przy wyrzucie z autu spowodowane brakiem porozumienia arbitra głównego z asystentem
 
65 min - pewna interwencja Szromnika przy strzale z 18 metrów Gawęckiego.
 
67 min - teraz to Olimpia dłużej utrzymuje się przy piłce, a nasz zespół koncentruje się na szybkim "kasowaniu" ich akcji i trzeba przyznać, że czyni to umiejętnie.
 
68 min - po dośrodkowaniu Krajanowskiego ładnie do strzału złożył się Surdykowski, a Wróbel pewnie wyłapał piłkę po uderzeniu naszego napastnika.
 
69 min - fatalny błąd popełnił Brodziński, który "nabił" rywala i ratował się faulem. Dobrze, że do piłki najbliżej miał Szromnik, bo strzelec bramki dla Arki zamiast żółtej, zobaczyłby czerwoną kartkę!
 
70 min - z decyzją arbitra nie mógł się pogodzić trener Asensky i sędzia odsyła go na trybuny!
 
73 min - Surdykowski dobrze zagrał do Radzewicza na 16 metr, a Marcin uderzył tuż obok słupka!
 
78 min - Szczot mocno zacentrował w pole karne, a tam Woźniak wyprzedził Kubowicza i uderzył głową tuż obok bramki!
 
79 min - dobrze rozprowadzony kontratak Arki przez Radzewicza, który dostrzegł wychodzącego Krajanowskiego. ten zagrał jeszcze do Tomasika, ale w ostatniej chwili wmieszał się w to wszystko jeden z obrońców i okazja na podwyższenie prowadzenia przepadła!
 
82 min - Frańczak dość niespodziewanie nawet chyba dla siebie znalazł się w niezłej sytuacji i uderzył wzdłuż bramki. Na szczęście nikt nie atakował piłki przy dalszym słupku...
 
84 min - Kryszak z rzutu rożnego dośrodkował ponad wszystkimi zawodnikami i piłka znalazła się poza boiskiem
 
87 min - niepotrzebny faul da SIlvy w środkowej strefie boiska i żółta kartka dla Brazylijczyka. To oznacza, że w Katowicach Arka będzie musiała sobie radzić bez swojego najskuteczniejszego zawodnika...
 
90 min - żółta kartka tym razem dla Surdykowskiego. On również na Górny Śląsk nie pojedzie!
 
 90 min - piłka kilkakrotnie była posyłana w nasze pole karne, ale tam górą zawodnicy Arki
 
90+3 min - Krajanowski, Surdykowski i da Silva znaleźli się w polu karnym Olimpii mając tylko dwóch rywali! Jaka szkoda, że "Tolek" zamiast podawać do jednego z kolegów zdecydował się na strzał, który poszybował wysoko nad bramką! A Surdykowski mógł trafić po raz szósty z rzędu...
 
KONIEC - w drugiej połowie zespół Pawła Sikory skoncentrował się na obronie korzystnego rezulatu i ten cel osiągnął. Niestety okupił go dwoma żółtymi kartkami dla najlepszych strzelców Arki oraz kontuzją Radosława Pruchnika, którzy do Katowic nie pojadą. 
 
Arkadiusz SkubekPoprzedni Następny

Mapa Strony

|