TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

19.06.2016

Drugi zespół w liczbach.

4 czerwca drugi zespół Arki rozegrał ostatni mecz ligowy w sezonie 2015/16. Rywalizację zakończył na 11 miejscu w tabeli i wskutek reformy 3 ligi, w rozgrywkach 2016/17 będzie rywalizował w 4 lidze. W regionalnym Pucharze Polski udało się natomiast dojść do półfinału.

 

Arka II w 30 meczach zdobyła 32 pkt. Bilans spotkań wygląda następująco:  8 zwycięstw – 8 remisów – 14 porażek; bramki: 48-52. Najwyższe zwycięstwa odniosła w 3 kolejce z Bałtykiem Koszalin (8:0) oraz w 14. z Gryfem Słupsk (4:0). Najwyższe porażki (po 0:3) miały zaś miejsce w wyjazdowych meczach z Lechią II, Chemikiem Police, Gwardią Koszalin i zwycięzcą naszej grupy Vinetą Wolin.

 

W meczach w Gdyni żółto-niebiescy wywalczyli 20 pkt. Na ten dorobek złożyło się 5 zwycięstw (Bałtyk Koszalin, Cartusia Kartuzy, Gryf Słupsk, GKS Przodkowo i walkower z Chemikiem Police)5 remisów (Pogoń II Szczecin, Bałtyk Gdynia, Wierzyca Pelplin, Drawa Drawsko Pomorskie oraz Świt Skolwin). Do tego dołożyli 3 wygrane (Świt, Pogoń II i Cartusia) i 3 remisy (Drawa, Gwardia Koszalin, Bałtyk Koszalin) na wyjazdach.

 

Arka II zdobyła w całym sezonie 48 goli (w tym 3 liczone za walkower z Chemikiem), co daje piąte miejsce w lidze pod względem skuteczności. Gdyńscy piłkarze najczęściej strzelali bramki w pierwszych kwadransach drugich połów, kiedy to 12-krotnie trafiali do siatki. Nasi bramkarze najczęściej (11-krotnie) byli zaś zaskakiwani przez rywali pomiędzy 61 a 75 minutą gry.

 

Minuty strzelonych bramek:      

                           

Minuty

Liczba bramek

  0-15

5

16-30

7

31-45

4

46-60

12

61-75

6

76-90

11

 

Minuty straconych bramek:

 

Minuty

Liczba bramek

  0-15

6

16-30

10

31-45

9

46-60

8

61-75

11

76-90

8

 

Jak co roku, występy Arki II wiązały się ze sporą rotacją w składzie. 3 liga stanowiła miejsce do sprawdzenia niektórych mniej grających zawodników z pierwszego zespołu, którym trenerzy dawali szansę do zakończenia tygodniowego mikrocyklu treningowego meczem o stawkę. Na boisku pojawiali się też młodzi zawodnicy, którzy dopiero wchodzą w dorosłą piłkę. Ogółem, w  lidze wystapiło aż 45 zawodników.

 

Jeśli chodzi o występy indywidualne w najwięcej minut w lidze spędził na boisku obrońca Tomasz Wojcinowicz. Rozegrał on 26 spotkań, w których spędził na murawie 2311 minut. W sumie 12 zawodników rozegrało w tym sezonie więcej niż 1000 minut.

 

 

 

Najwięcej minut na boisku:

 

Tomasz Wojcinowicz – 2311 min./26 meczów

Kamil Kotkowski – 1440 min./16 meczów

Mateusz Czapłygin – 1432 min./25 meczów

Jakub Bach – 1324 min./18 meczów

Damian Mosiejko – 1323 min./15 meczów. 

 

Najstarszym zawodnikiem, który pojawił się w barwach naszej drużyny był Krzysztof Sobieraj (1981), a najmłodszymi Krzysztof Bednarski, Maciej Kozakowski i Szymon Nowicki (1999 – juniorzy młodsi). Ogółem w 3 lidze zaprezentowało się 32 młodzieżowców (1995 i młodsi), w tym aż 22 juniorów (97 i młodsi)

 

Dorobkiem strzeleckim podzieliło się 15 piłkarzy. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu był zdobywca 6 bramek Maciej Wardziński, który wiosnę spędził na wypożyczeniu w Lęborku. Zanim uplasowali się Jakub Bach i Damian Mosiejko (po 5 goli). Trzy bramki padły po trafieniach samobójczych rywali.

 

 

 

Klasyfikacja strzelców

 

6 – Maciej Wardziński

5 – Jakub Bach, Damian Mosiejko

4 – Grzegorz Tomasiewicz, Dawid Tomczak, Mateusz Węsierski

3 – Sebastian Szerszeń

2 – Maksymilian Hebel, Maciej Koziara, Rashid Yussuff

1 – Mateusz Czapłygin, Patrik Lomski, Gaston Sangoy, Rafał Siemaszko, Przemysław Stolc

 

Samobójcze: Michał Czenko (Bałtyk K. - sam.), Paweł Dirda (Wierzyca - sam.), Mateusz Goerke (Lechia II –sam)

 

Najczęściej drogę do bramki kolegom otwierał Bach, który zanotował 6 asyst. Cztery decydujące podania miał natomiast Grzegorz Tomasiewicz.

 

Klasyfikacja asyst

 

6 – Jakub Bach

4 – Grzegorz Tomasiewicz

3 – Mateusz Czapłygin, Maksymilian Hebel, Paweł Wojowski

2 – Maciej  Borski

1 – Alan Fialho, Jakub Kłosowski, Patrik Lomski, Przemysław Stolc, Sebastian Szerszeń, Dawid Tomczak, Dawid Wańczuk, Mateusz Węsierski

 

Nasi zawodnicy otrzymali w całym sezonie 49 żółtych kartek, co daje średnią nieco powyżej jednego upomnienia na spotkanie. Najczęściej karani przez sędziów był Jakub Izdebski, Damian Mosiejko i Mateusz Węsierski. Arka II raz musiała kończyć mecz w „10” po czerwonej kartce dla Konrada Kupczyka.

 

Klasyfikacja otrzymanych żółtych kartek:

 

5 – Jakub Izdebski, Damian Mosiejko, Mateusz Węsierski

4 - Tomasz Wojcinowicz

3 – Mateusz Czapłygin, Jakub Wawszczyk

2 – Jakub Bach, Maksymilian Hebel, Konrad Kupczyk, Patryk Regulski, Grzegorz Tomasiewicz, Dawid Tomczak, Paweł Wojowski, Adam Wolak

1 – Maciej, Borski, Arkadiusz Foks, Kamil Kotkowski, Maciej Koziara, Daniel Lisowski, Błażej Niciński, Rafał Siemaszko, Krzysztof Sobieraj, Mateusz Skrzypczak, Sebastian Szerszeń, Maciej Wardziński

 

Arka II w tym sezonie rywalizowała też w regionalnym Pucharze Polskim. Występy w tych rozgrywkach rozpoczęła w IV rundzie, a zakończyła 8 czerwca w półfinale, kiedy to lepsza okazała się Brda Przechlewo.

 

Komplet wyników:

 

IV runda: Gedania Gdańsk – Arka II 1:5 (Bach 4’ i 70’, Hebel 39’, Wawszczyk 63’, Wańczuk 84’)

V runda: Orlęta Reda – Arka II 1:3 (Hebel, Wardziński, Bach)

1/8 finału: Rodło Kwidzyn – Arka II 2:2 k. 3:5 (Hebel 40’, Kłosowski 72’)

1/4 finału: GKS Przodkowo – Arka II 2:3 (Węsierski 17’, Bach 36, Kłosowski 38’)

1/2 finału: Brda Przechlewo – Arka II 2:1 (Mosiejko 69’)

 

W pięciu spotkaniach, wszystkich rozegranych na wyjeździe, żółto-niebiescy zdobyli 14 bramek, a stracili 8. Najskuteczniejszym zawodnikiem w rozgrywkach pucharowych był Jakub Bach, który zdobył 4 gole. 

 

Występy żółto-niebieskich w lidze i pucharze podsumował trener Robert Wilczyński. Podkreślił on, że rolą drugiego zespół jest rozwój młodych zawodników, którzy mają okazję sprawdzić się w rywalizacji z seniorami. Jest to element polityki klubu, którzy trenerzy realizują w każdym sezonie.

 

 

 

- Naszym celem na sezon 2015/16 było utrzymanie w lidze, jednakże zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie to zadanie niezwykle ciężkie. Niestety, ze względu na reformę rozgrywek nie udało się. Jednakże trzeba wyciągnąć pozytywy z tego sezonu. W 3 lidze mogła sie zaprezentować młodzież. Większość grających zawodników to byli juniorzy starsi, a momentami nawet juniorzy młodsi. Moim zdaniem piłka seniorska i juniorska to dwa różne światy. Jest to wieć dla nich idealne doświadczenie, a dla trenerów możliwość sprawdzenia poziomu poszczególnych zawodników przed grą w seniorach.

 

Trzeba zaznaczyć, że duża liczna zawodników została wypożyczona m.in. do Gryfu Wejherowo, dzięki czemu mogliśmy sprawdzić ich poziom piłkarski na wyższym szczeblu. Taki był nasz plan. Od dłuższego czasu polityka klubu jest taka, by najlepsi juniorzy mieli możliwość konfrontacji w piłce seniorskiej, co ma przynieść korzyść dla danego zawodnika, ale też wymagania wobec niego są postawione wyżej.

Warto też wspomnieć, że drugi rok z rzędu nasi młodzi zawodnicy awansowali do półfinału regionalnego PP, pokonując pretendentów do tego Pucharu tj. Gryf Wejherowo w zeszłym sezonie oraz GKS Przodkowo w obecnym. 

 








Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia