TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

03.12.2012

Paweł Sikora obejmuje Arkę. Robert Wilczyński asystentem.

W dniu dzisiejszym po okresie konsultacji i rozmów z kandydatami Zarząd Klubu podjął decyzję o powierzeniu funkcji trenera pierwszego zespołu Pawłowi Sikorze.

 

Paweł Sikora pełnił do tej pory funkcję  asystenta trenera Petra Nemca, a od  20 listopada obowiązki pierwszego trenera . W Arce jest od czerwca 2011 roku. Jest  trenerem I klasy UEFA „A”. Jest absolwentem Instytutu Kultury Fizycznej na Uniwersytecie Szczecińskim. Przed przyjściem do Arki od jesieni 2008 r. był asystentem trenera Nemca we Flocie Świnoujście. Kontrakt z trenerem Sikorą obowiązuje do 30 czerwca 2013.

 

Jednocześnie Zarząd Klubu w uzgodnieniu z trenerem Pawłem Sikorą obowiązki asystenta pierwszego zespołu powierzył trenerowi Robertowi Wilczyńskiemu.  Przypomnijmy, że jako wychowanek od 1997 roku jako zawodnik pierwszego zespołu rozegrał w Arce 90 spotkań, w których zdobył 3 bramki. Był  mistrzem III ligi w 1998 roku, współautorem awansu do II ligi w 2001 roku. Po zakończeniu kariery został trenerem drużyn juniorskich. W ostatnich latach autor dwóch największych sukcesów naszych juniorów: Wicemistrzostwo Polski z juniorami młodszymi w 2010 roku oraz złoto i tytuł Mistrza Polski z juniorami starszymi w lipcu 2012 roku. Od lipca 2012 był trenerem drużyny rezerw w III lidze.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0229_kopia_00040252766a51880574b06d7ed6634e.jpg

 

Tym samym nastąpiły także przetasowania w innych drużynach:

 

Obowiązki pierwszego trenera drużyny rezerw obejmie Grzegorz Witt – dotychczasowy trener przygotowania motorycznego. Związany wcześniej z Arką jako zawodnik od 1990 roku. Z roczną przerwą w 1998 roku, w Arce grał do 2002 roku. Był współautorem dwóch awansów do II ligi: 1992 i 2001 rok. Był kapitanem zespołu. Został także najmłodszym pierwszym trenerem w dziejach klubu (jak wylicza dokumentalista Maciej Witczak miał dokładnie 25 lat i 362 dni gdy został pierwszym szkoleniowcem).

W najnowszej historii był asystentem trenera Dariusza Pasieki, trenerem przygotowania motorycznego u Frantiska Straki, a od ponad  roku był koordynatorem grup młodzieżowych ds. przygotowania motorycznego.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0241_kopia_c82880a5608936ece3b5c5eee20165ae.jpg

 

 

Jego asystentem pozostanie Dariusz Ulanowski – pełniący także funkcję kierownika zespołu,

 

Jak widać, także jeśli chodzi o kadrę szkoleniową Arka stawia na młodość i na ludzi związanych z Gdynią. Wszystkim szkoleniowcom w nowej roli życzymy samych zwycięstw i sukcesów!

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0295_kopia_49edafd96e0ce655b43055e49f275578.jpg

 

Po odebraniu nominacji trener Sikora podzielił się z nami pierwszymi wrażeniami:

 

Czy oczekiwałeś takiej decyzji , czy to dla Ciebie zaskoczenie? Odcinasz pępowinę?

 

Trener nie może być zaskakiwany, musi być gotowy na wyzwania. Na pewno kiedyś to musiało nastąpić. Czuję się na siłach. Jestem trenerem, który już na poziomie pierwszej ligi pracuje kilka lat i na pewno przez ten czas zbierałem niezbędne doświadczenie.  Przyszedł teraz czas rozpocząć samodzielnie pracę. Dziękuję przy tej okazji władzom Klubu za zaufanie i mam nadzieję, że nasza współpraca będzie udana.

 

Trener Nemec wie o tej decyzji?

 

Rozmawialiśmy o tym znacznie wcześniej, że kiedyś taka sytuacja może nastąpić. Myślę więc, że nie będzie zaskoczony .

 

Możecie więc spotkać się teraz na ławce trenerskiej przeciwko sobie...

 

Jest taka możliwość , ale nie wiem jak teraz dalej ułoży się  to trenerowi Nemcowi. Być może otrzyma pracę poza Polską. Życzę mu sukcesów.

 

My życzymy ich w imieniu Kibiców Arki Tobie!

 

tr
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia