15.10.2012

Juniorzy w końcu z kompletem punktów

W sobotnich meczach 8. kolejki Pomorskiej Ligi Juniorów nasi młodzi zawodnicy wysoko pokonali swoich rywali, tym samym zdobyli pierwszy od trzech kolejek komplet punktów.

8. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

Arka Gdynia - Jedynka Reda 6:0 (3:0)

Bramki: Bartlewski 5',16', 28', 67', Fierka 55', Molęda 87'

Arka JS: Kędra, Molęda, Szur, Zambrowski, Kowalczyk, Nalepa, Mosiejko (46' Galeniewski), Wesołowski (78' Dampc), S.Bartlewski, Zenik (62' Malinowski), Fierka.

W sobotę juniorzy starsi wygrali kolejny mecz w lidze, tym razem z rówieśnikami z Redy. W całym meczu zawodnicy Arki mięli przewagę w każdym elemencie gry. Prawdziwym popisem umiejętności strzeleckich wykazał się Sebastian Bartlewski, który między 5 a 28 minutą zdobył klasycznego hat-tricka. Ten sam zawodnik w 67 minucie jeszcze raz wpisał się na listę strzelców. W drugiej połowie bramki zdobyli: Michał Fierka w 55 minucie i w końcówce meczu Michał  Molęda.  Pomimo wysokiego zwycięstwa sztab szkoleniowy nie do końca był zadowolony z gry całego zespołu, gdyż za dużo było niecelnych podań i niepotrzebnych strat piłki. Na pewno są to elementy gry, nad  którymi podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka muszą jeszcze mocno  popracować.

Tabela i wyniki

8. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice 9:0 (3:0)

Bramki: Nowakowski 5', Borski 13', D.Tomczak 30', Koziara 57', Skrzypczak 58', J.Bartlewski 63', K.Patok 70', 75', 76'

Arka Gdynia: Szuciło (66' Kotkowski), Godula, Lisowski, Groen, Borski (45' Galeniewski), P.Tomczak (60' Kreft ), Tobiaski (72' Wódkiewicz ), Skrzypczak (66' K.Patok), Nowakowski (53' J.Bartlewski), D.Tomczak  (55' Kupczyk),  Koziara.

Pełna rehabilitacja zespołu za zeszłotygodniową wpadkę w Słupsku. Pomimo wysokiego prowadzenia do przerwy, poziom koncentracji drużyny został utrzymany na wysokim poziomie również w drugiej części gry. Na uwagę zasługuje wyczyn Krystiana Patoka, który po wejściu na boisko, w ciągu sześciu minut utrzelił hat-tricka! Nasi zawodnicy byli bardzo uważni od samego początku, gdyż zespół Chojniczanki już raz w tej rundzie sprawił niespodziankę, remisując bezbramkowo z drużyną Arki Gdynia SI.