27.08.2012

Juniorzy wygrali inaugurację!

Lipcowy sukces juniorów starszych rozbudza nadzieję, że w nowej edycji nasi zawodnicy będą także liczyli się w ostatecznej rozgrywce o awans do finałów Mistrzostw Polski. Najpierw jednak krok po kroku należy wygrywać w lidze. Podopieczni Krzysztofa Janczaka (Juniorzy Starsi) oraz Artura Górskiego (Juniorzy Młodsi) w 1 kolejce uczynili pierwszy krok na tej drodze.

1. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

Pomezania Malbork -  Arka Gdynia   1:3 (0:1)

Bramki:  Patelczyk 18',  Galeniewski 60', Kreft 74'

Skład Arki:  Kędra, Kowalczyk, Szur, Marcjanik, Dampc ( 46' Maślak ), Kreft, Kwaśnik, Wesołowski ( 67' Zambrowski ), Galeniewski ( 75' Molęda ),D. Patelczyk ( 55' Nalepa ), Fierka

Pierwszy mecz juniorów starszych Arki Gdynia w sezonie 2012/2013 zakończył się zwycięstwem nad Pomezanią Malbork  3:1. W 18 min. po bardzo ładnej akcji lewą stroną z 16 metrów uderzał Michał Fierka bramkarz sparował piłkę, do której doskoczył Dawid  Patelczyk strzelając pierwszą bramkę.

Przez cały mecz zawodnicy z Arki mieli przewagę, ale nie byli skuteczni w sytuacjach podbramkowych. Pomimo ich  przewagi nie był to łatwy mecz, gdyż  zespół z Malborka  grał bardzo ambitnie i dobrze taktycznie  w obronie.

W drugiej połowie  zawodnicy Arki strzelili drugą bramka. Jej autorem był w 60 min. Patryk  Galeniewski . Sześć minut później Arka nie ustrzegła się błędu, tracąc bramkę po rzucie wolnym. Zawodnicy z Malborka zaczęli odważniej i  z większym animuszem atakować, ale w miarę szybko ich zapędy ostudził Mikołaj Kreft strzelając trzecią bramkę.

1. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

Sapa Rumia Janowo -  Arka Gdynia  0:3 (0:1)

Bramki:  Nowakowski 40'( karny), samob. 42', Mazurczak 50'

Skład Arki: Szuciło - Godula, Mazurczak, Niciński (70' Groen), Borski - Tomczak P., Tobiaski (65' Lisowski), Nowakowski (60' Kozieniec), Skrzypczak (55' Wódkiewicz), Kreft (55' Kupczyk), Koziara (50' Patok)

Spotkanie w Rumii było dośc prestiżowe dla trenerów gdyż gospodarzy prowadził byly zawodnik Bałtyku Jarosław Sapiński. Trener Arki Artur Górski obawiał się jedynie początków meczu gdyż dla tej grupy było to pierwsze spotkanie w takim zestawieniu.  Do tej pory trwało ukladanie kadry, kilku zawodników przebywało na zgrupowaniach, dopinało sprawy związane z przenosinami do Gdyni. Dlatego na początku meczu byli oni nieco stremowani co było widać na boisku.

Gospodarze ustawili się defensywnie i praktycznie nie zagrozili bramce Arki. Pierwszy gol to zasługa Jakuba Nowakowskiego, który został sfaulowany w polu karnym i wykorzystał tuż przed gwizdkiem jedenastkę. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy nasi ustawili sobie spotkanie. Rajd i centra Filipa Krefta zakończyła się samobójczym wbiciem do siatki gospodarzy. Na piłkę czekał już jednak Nowakowski. Trzecia bramka to strzał głową Adriana Mazurczaka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Macieja Koziary.