26.08.2012

Kolejarz - Arka 1:1. Remis zamiast zwycięstwa

Arka strzeliła bramkę do szatni, a Kolejarz... do autokaru i zespoły podzieliły się punktami. Zwycięstwo było na wyciagnięcie ręki, bo to Arka była w tym meczu lepsza, ale nie wykorzystała kilku świetnych sytuacji i to się niestety później zemściło.

3. kolejka I ligi

Kolejarz Stróże - Arka Gdynia 1:1 (0:1)

Bramki: Radzewicz 45'- Kowalczyk 90'

Kolejarz:  Forenc - Cichy, Szufryn, Markowski, Walęciak, Gajtkowski (46' Nitkiewicz), Niane, Stefanik (77' Gryźlak), Giesa, Wolański, Kowalczyk.

Arka: Szlaga - Tadrowski, Brodziński, Sobieraj, Dettlaff - Krajanowski (70' da Silva), Jarzębowski, Pruchnik, Radzewicz (79' Tomasik) - Szwoch (85' Rzuchowski) - Nwaogu.

Żółte kartki: Giesa, Wolański, Walęciak- Szwoch

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

2 min - spokojny początek meczu. Arkowcy zdają się powoli adoptować do specyficznej murawy w Stróżach

3 min - pierwszy stały fragment gry dla Arki. Z rzutu wolengo w pole karne zagrywał Radzewicz, a pierwszy do piłki doszedł bramkarz gospodarzy Forenz.

5 min - Forenz w ostatniej chwili uprzedza Nwaogu, który pędził do piłki zagranej przez Krajanowskiego

9 min - pierwsze dośrodkowania w pole karne Arki, ale bez poważniejszych kłopotów dla gdynian.

10 min - mecz powoli zaczyna wyglądać jak większość spotkań pierwszoligowych przy Olimpijskiej, czyli przy piłce utzymują się żółto-niebiescy, oni prowadzą grę, a przeciwnicy liczą na jednego wysuniętego napastnika. Inna sprawa, że tym napastnikiem Kolejarza jest nadzwyczaj skuteczny Kowalczyk.

15 min - ależ zmarnowana sytuacja przez Szwocha! Świetna centra Krajanowskiego w pole karne, a pozostawiony bez opieki Szwoch spudłował z 10m!

17 min - dośrodkowanie Radzewicza z rzutu wolnego po raz drugi w tym meczu pada łupem Forenca

19 min - po akcji Radzewicza z boku pola karnego w udany drybling wdał się Nwaogu. Będąc już kilka metrów od bramki jego zagranie do Szwocha zablokowali obrońcy Kolejarza. To była kolejna dobra akcja Arki!

22 min - do zagrania z rzutu rożnego Szwocha odważnie i skutecznie wyszedł Forenc

23 min - szybka akcja Kolejarza kończy się potężnym strzałem z 20 metrów Wolańskiego, a piłka ląduje na poprzeczce!

24 min - Kowalczyk przepycha się w polu karnym z Sobierajem, ale nasz obrońca z pomocą Szlagi uporał się z najlepszym zawodnikiem ze Stróży.

26 min - rozegranie szybkiej akcji na jeden kontakt zdaje się być niemożliwe na tej arcytrudnej murawie boiska w Stróżach, co stanowi spory problem dla arkowców.

31 min - Szwoch świetnie przyjął piłkę zagraną przez Tadrowskiego, szybko się obrócił i spróbował strzału w kierunku okienka bramki Forenca, lecz niestety nie trafił.

32 min - znów Szwoch postanowił uderzyć na bramkę Kolejarza, ale ta próba była najgorsza ze wszystkich dotychczasowych .

33 min - kolejna próba dośrodkowania z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy w wykonaniu Radzewicza. Tym razem nieco za krótka bo piłkę przejął obrońca ze Stróży.

38 min - kolejny przykład na fatalny stan murawy w Stróżach. Piłkę na 35m przejął Nwaogu i mając trochę wolnej przestrzeni, chciał przesunąć akcję bliżej pola karnego, lecz piłka zaczęła odbijać się od nierówności i nadbiegający obrońca nie miał problemów z powstrzymaniem Nigeryjczyka.

43 min - dość przypadkowo piłka trafiła na linię pola karnego, gdzie znajdował się Szwoch. Mateusz uderzył bez zastanowienia, ale po tej murawie piłka szybko straciła impet i Forenc bez większych kłopotów mógł ją złapać.

45 min - GOOOOLLL dla Arki! Piękne zagranie Szwocha, który zalicza kolejną, czwartą już asystę w tym sezonie, idealnie zagrywając do inicjatora całej akcji Radzewicza, a ten pewnym strzałem pod poprzeczkę daje prowadzenie Arce!

PRZERWA - zasłużone prowadzenie gdynian, którzy są zdecydowanie lepszym zespołem i to oni konstruują groźne sytuacje pod bramką rywala. Gospodarze poza jednym strzałem w poprzeczkę nie potrafią się uporać z dobrze funkcjonującą defensywą Arki.

47 min - pierwsza akcja Nwaogu po przerwie przynosi gościom rzut rożny, niestety nienajlepiej wyegzekwowany przez Szwocha

50 min - ależ zmarnowali teraz sytuację arkowcy!! Szwoch wyprowadził z Nwaogu kontrę, w której najpierw nie trafił w piłkę Nigeryjczyk, a potem w jeszcze lepszej sytuacji Krajanowski trafił w Forenca, choć miał do bramki tylko ok. 7 metrów!!! Takie sytuacje trzeba wykorzystywać!

59 min - Giesa próbował wymusić na arbitrze podyktowanie rzutu karnego, ale na szczęście ten nie dał się nabrać i ukarał zawodnika Kolejarza żółtą kartką

60 min - nieco spokojniejszy okres w wykonaniu Arki, która chyba wyszła z założenia, że to rywale muszą się teraz bardziej starać, a oni będą swoich szans upatrywać w kontrach i błędach Kolejarza

65 min - seria rzutów rożnych dla gospodarzy kończy się pomyślnie dla żółto-niebieskich

67 min - dobrze sobie radzi jak do tej pory Sobieraj z Kowalczykiem. Po raz kolejny wygrał pojedynek o piłkę z napastnikiem ze Stróży.

68 min - ależ blisko teraz Kolejarz! Walęciak najpierw trafił z 20m w Sobieraja, a po chwili uderzył jeszcze raz i tym razem kapitalnie interweniował Szlaga!

70 min - na boisku melduje się da Silva, który tym razem będzie biegał na skrzydle na pozycji Krajanowskiego.

71 min - przed szansą stanął Nwaogu, który oddał strzał z 16m, ale wyraźnie spudłował

75 min - dobre zagranie w defensywie da Silvy, który zatrzymał akcję wyprowadzaną przez Wolańskiego.

79 min - zagraną w pole karne piłkę przez da Silvę z trudem do boku wybija Forenc.

85 min - wyraźnie zmęczony Szwoch został zastąpiony przez Rzuchowskiego

86 min - groźną centrę w pole karne na rzut rożny zbija Szlaga

90 min - gol dla Kolejarza... Nitkiewicz zacentrował w pole karne, a Kowalczyk w nieprawdopodobny sposób strzałem głową pokonał Szlagę!

90+3 min - indywidualna akcja Sobieraj i potężny strzał z 22m metrów dobrze obronił Forenc! Dobijający Tomasik był na spalonym...

KONIEC - Arka zremisowała wygrany mecz. Była zespołem lepszym, groźniejszym, a rywale stworzyli jedną akcję juz w doliczonym czasie gry i zdobyli punkt. Gdynian zawiodła skuteczność, bo gol z jednej z ze stuprocentowych sytuacji dałby im zasłużone dziś zwycięstwo