TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

18.07.2012

Wizytacja Wydziału Szkolenia. Arka i gdyńskie obiekty docenione. U-21 w Gdyni.

W dniu 17 lipca obiekty Gdyńskiego Forum Sportu odwiedziła Komisja Techniczna (Wydział Szkolenia) Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wizytacja była możliwa gdyż w Gdańsku odbywało się wyjazdowe posiedzenie Wydziału Szkolenia i w planie była także wizytacja klubu Arka Gdynia.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_3006_f2057561a6ebf776a5a1b127275921c1.jpg

 

Było to związane z docenieniem pracy pionu młodzieżowego w naszym klubie, co zwłaszcza w ostatnich kilku latach (sukcesy juniorów, występy zawodników w reprezentacjach młodzieżowych) zwróciło uwagę naszej piłkarskiej centrali.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_3013_e65f86c65f991d01831caae2bf895f14.jpg

 

W Gdyni obecni byli m.in. :

 

- Antoni Piechniczek (wiceprezes PZPN ds. szkoleniowych, członek Zespołu Kształcenia i Licencjonowania Trenerów, Przewodniczący Zespołu Reprezentacji Narodowych  )

 

- Dariusz Śledziewski (przewodniczący Komisji Technicznej PZPN, Przewodniczący Stowarzyszenia Trenerów)


 -Krzysztof Paluszek (wiceprzewodniczący Komisji Technicznej PZPN )

- Piotr Maranda (sekretarz Komisji Technicznej PZPN, sekretarz Zespołu Kształcenia i Licencjonowania Trenerów)

 

- Wojciech Łazarek (Członek Komisji Technicznej PZPN oraz Przewodniczący Zespołu Kształcenia i Licencjonowania Trenerów)

 

- Andrzej Strejlau (Członek Komisji Technicznej PZPN, Wiceprzewodniczący Zespołu Reprezentacji Narodowych)

 

Towarzyszył im Przewodniczący Wydziału Szkolenia Pomorskiego ZPN Kazimierz Iwański.

 

Z ramienia GOSiR prezentacji obiektów Gdyńskiego Forum Sportu dokonali wicedyrektor Tomasz Frymark oraz kierownik Stadionu Miejskiego Dariusz Schwarz.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_3032_5e58b3b285254b41d5cfee746b9ff626.jpg

 

Goście z centrali zapoznali się ze strukturą i programem szkolenia SSA Arka oraz Stowarzyszenia Inicjatywa Arka przedstawionym przez trenera koordynatora Jacka Dziubińskiego.  Obecny był także trener koordynator bramkarzy drużyn młodzieżowych Stanisław Mikołajczyk.

 

Komisja oglądała obiekty GOSIR pod kątem meczów reprezentacji Polski oraz organizacji kursów trenerskich UEFA A.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_3039_673ab937f90e96ae175239e046296283.jpg

 

Warto podkreślić, że była to pierwsza w historii klubu jednorazowa wizytacja tak sporej liczby byłych selekcjonerów reprezentacji Polski pełniących obecnie w związku różne funkcje, na których zarówno  obiekty (także hala widowiskowo-sportowa, stadion rugby) oraz praca w klubie zrobiły pozytywne wrażenie.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_3037_37505c8b5897a59e1a76f8bfee73b50b.jpg

 

Na koniec wizyty odbyły się rozmowy w "Restauracji Olimpijska 5" . Klub otrzymał wiele pozytywnych opinii. Złożono gratulacje i podziękowania dla pionu młodzieżowego i trenerów. Dotyczyło to zarówno pionu szkolenia w SSA Arka Gdynia jak i Stowarzyszeniu Inicjatywa Arka.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_3034_bb8a1dede3c8e560d94d3ee9131cfa7a.jpg

 

Prezes Piechniczek zwrócił uwagę na fakt, iż zdecydowanie zbyt szybko najmłodszy narybek odchodzi do klubów zachodnich gdzie raczej ginie niż rozwija swoje talenty. Dlatego ważne w szkoleniu jest umiejętne ich wprowadzanie do pierwszej drużyny. Tego typu sytuację obserwujemy właśnie w naszym klubie.

 

Efektem wizyty jest m.in. zaplanowanie kursów UEFA na obiektach GOSiR, podczas których trenerzy Arki mają zaprezentować swój warsztat szkoleniowy.

 

Gdynia ma otrzymać także prawo do zorganizowania meczu reprezentacji Polski do lat 21, w którym biało-czerwoni zmierzą się z Portugalią. Będzie to ostatnie spotkanie eliminacji do mistrzostw Europy, które w 2013 roku odbędą się w Izraelu. Drużyna prowadzona przez Stefana Majewskiego w Gdyni miałaby zagrać 10 września.

 

 

tr
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia