07.07.2012

Arka - Gryf Wejherowo 3:1. Strzelali testowani.

Obfite opady deszczu, które przed południem nawiedziły Gdynię, uniemożliwiły przeprowadzenie meczu z gryfem Wejherowo na bocznym boisku GOSiR. Arka i jej rywale udali się zatem na sztuczną murawę Narodowego Stadionu Rugby i to tam przeprowadzono drugi tego lata sparing żółto-niebieskich. Arka wygrała z Gryfem 3:1.

Arka Gdynia – Gryf Wejherowo 3:1 (1:0)

Bramki: Gibala 18’, Król 57' 61'- Fidziukiewicz 68'

Arka: Szlaga – Krajanowski (46' Robakowski), Brodziński, Sobieraj (64' Mazurkiewicz), Dettlaff – Vinicius (58' Gibala), Rzuchowski (34' Czoska), Pruchnik (46' Radosavljević), Tomasik (46' Radzewicz) – Gibala (46' Nwaogu) – Surdykowski (46' Król)

Widzów: ok. 400

10 min – pierwszy celny strzał na bramkę Gryfa. Krajanowski wykłada piłkę Pruchnikowi, a ten strzałem po ziemi próbował zaskoczyć bramkarza gości, ale nieskutecznie

18 min – gol dla Arki! Przewaga żółto-niebieskich wreszcie przyniosła bramkowy efekt. Z rzutu rożnego na dalszy słupek dośrodkował Tomasik, tam piłkę głową zgrał Sobieraj, a z najbliższej odległości piłkę do siatki skierował testowany napastnik ze Słowacji Milos Gibala!

22 min – szybką akcję na prawym skrzydle, strzałem tuż przy słupku zakończył Vinicius Marcus. Było blisko!

27 min – Gibala znów blisko zdobycia gola! O piłkę na 14m przed bramką powalczył Surdykowski, dopadł do niej Słowak i pomylił się o centymetry!

29 min – Surdykowski zdecydował się na uderzenie z okolic narożnika pola karnego. Odbita od nóg obrońców futbolówka przeszła w nieznacznej odległości nad poprzeczką.

34 min - boisko opuścił utykający Rzuchowski, a na placu zastąpił go Czoska

35 min - Siemaszko skierował piłkę do bramki, ale podający do niego partner z zespołu, zagarnął futbolówkę już zza lini końcowej boiska.

44 min - dwójką napastników wyszła Arka do kontrataku, ale naszym piłkarzom wyraźnie zabrakło przyśpieszenia i goście spokojnie opanowali sytuację. Widać ciężki tydzień treningowy w nogach żółto-niebieskich.

45+1 min - zagranie przed bramkę z lewej strony w wykonaniu Tomasika, do piłki zdołał dojść Surdykowski, ale naciskający obrońca uniemożliwił oddanie czystego strzał i Duda spokojnie złapał piłkę.

PRZERWA - Arka zasłużenie prowadzi z zespołem Grzegorza Nicińskiego. Widać większą dojrzałość piłkarską gdynian, ale też odczuwalne są duże obciążenia treningowe, które w ostatnich dniach zaaplikował im Petr Nemec.

46 min - pięć zmian w Arce: na boisku pojawili się Robakowski, Radzewicz, Radosavljević, Król i Nwaogu, którzy zmienili: Krajanowskiego, Tomasika, Pruchnika, Gibalę i Surdykowskiego.

55 min - na razie bez strzału na żadną z bramek. Ładne dośrodkowanie z rzutu wolnego Radzewicza, ale najwyżej w polu karnym wyskoczyli obrońcy z Wejherowa

57 min - 2:0 dla Arki! Czoska zagrał bardzo dobrą piłkęza plecy obrońców dp Nwaogu, ale Nigeryjczyka wyprzedził wychodzący z własnego pola karnego Duda. Do odbitej piłki doszedł Król i ładnym lobem z 20 metrów skierował piłkę do pustej bramki!

58 min - na boisko powrócił Gibala, który będzie tym razem grał na prawym skrzydle za Viniciusa.

61 min - już 3:0 dla Arki! Szybką akcję z lewej strony pola karnego zagraniem na piąty metr zakończył Nwaogu, a obrońcę Gryfa wyprzedził Król i podwyższył wyniik!

68 min - gol dla Gryfa. Czoska stracił piłkę w środku pola, przed polem karnym dostał ją Fidziukiewicz, który wbiegając w pole karne, płaskim strzałem przy słupku pokonał Szlagę

70 min - bramka dodała wiary wejherowianom. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Michał Pietroń, ale przeniósł  piłkę bardzo wysoko nad poprzeczką.

72 min - znów świetną okazję miał Król. Tym razem oddał silny strzał z ok. 11 metrów, ale minimalnie nad poprzeczką! Król może nie jest zbyt efektowny, ale piłka go szuka w polu karnym.

73 min - płaski strzał zza pola karnego oddaje Felisiak i dobrze broni Szlaga.

75 min - znów Arka bliska zdobycia gola! Kolejna dobra akcja Nwaogu, który zagrywa w kierunku Króla, ten nie trafia czysto w piłkę, ale doszedł do niej Gibala. Słowak oddał strzał, został zablokowany, do odbitej piłki dopadł jeszcze Radosavljević, anie nie zdołał celnie przymierzyć.

76 min - w rewanżu efektowny strzał z 18m oddał Fidziukiewiczi pomylił się o centymetry!

79 min - błąd Gibali w środku pola wyprowadził Fidziukiewicza na sytuację sam na sam ze Szlagą. Górą bramkarz Arki!

80 min - po dobrze rozegranym rzucie rożnym groźne uderzenie zza pola karnego oddał Pietroń i znów Szlaga spisał się na medal!

84 min - bardzo ładne dośrodkowanie w pole karne Gibali dotarło wprost na głowę rosłego Króla. Rosły napastnik ładnie uderzył na głowę, ale refleksem popisał się Duda i jakimś cudem przeniósł piłkę ponad poprzeczkę!

86 min - strzał z 25 metrów oddał Gibala, Duda z małymi problemami obronił

87 min - błąd gdyńskich obrońców próbował wykorzystać Fidziukiewicz, ale przeniósł piłkę nie tylko nad Szlagą, ale też nad poprzeczką

KONIEC - Arka odnosi pewne zwycięstwo nad beniaminkiem drugiej ligi. Z dobrej strony pokazali się testowani zawodnicy, a trener Nemec będzie teraz oceniał ich przydatność do gry w 1. lidze.