TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

08.05.2012

Arka gotowa do walki z Zawiszą

Podrażniona duma żółto-niebieskich będzie najmocniejszym impulsem do twardej walki w jutrzejszym meczu z Zawiszą Bydgoszcz. Arkowcy pragną w tym spotkaniu udowodnić zarówno kibicom, jaki i sobie, że komplementy, którymi ich obsypywano jeszcze kilka tygodni temu, wcale nie były na wyrost i wciąż stać ich na skuteczną grę.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0216_kopia_cbe844a6339b294681f200f1b8c54b66.jpg

 

Wtorkowy trening trwał niewiele ponad godzinę. Jak zwykle w przeddzień ligowej rywalizacji zajęcia nie były nazbyt intensywne, ale nie przeszkodziło to w powtórzeniu tych elementów, które ostatnio u naszych piłkarzy nie funkcjonowały najlepiej. Dużo zastrzeżeń można było mieć do dokładności w podaniach między zawodnikami i dlatego dziś nie zabrakło pracy właśnie nad precyzją. Ćwiczono podania i przyjęcie piłki pomiędzy piłkarzami ustawionymi od siebie zarówno w niedużej, jak i kilkunastometrowej odległości. Doskonalono również grę głową.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0168_kopia_85b80c5cfce08c31d61c6cf5a8992092.jpg

 

Ostatnie piętnaście minut treningu poświęcono dośrodkowaniom, czyli elementowi, który podopieczni Nemca wykonują w meczach w dużych ilościach, ale efekty pozostawiają dużo do życzenia. Dziś wyglądało to całkiem nieźle, bo efektownymi strzałami głową popisywali się m.in. Sławomir Mazurkiewicz, Charles Nwaogu, Bartosz Brodziński i Mateusz Szwoch. W tym ćwiczeniu wykazać się mogli także bramkarze: Maciej Szlaga, Hieronim Zoch i Michał Szromnik, którzy starali się udaremniać poczynania swoich kolegów z pola, wyłapując dośrodkowania Kowalskiego, Krajanowskiego czy Jędrzejowskiego.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0256_kopia_19c16d042b5b52f0b430017500400e17.jpg

 

Wspomniani Szwoch i Szromnik na trening dotarli niemal wprost z egzaminu dojrzałości. Dziś wykazywali się wiedzą z matematyki i nie ukrywali zadowolenia z dotychczasowego przebiegu matury. - Najbardziej stresujące egzaminy dopiero przed nami – przyznali młodzi arkowcy. Ponieważ nieobecny na treningu był trzeci z naszych maturzystów Krystian Żołnierewicz, nie mógł się podzielić wrażeniami z dotychczasowego przebiegu egzaminów, ale jesteśmy pewni, że nie poszło mu gorzej, niż jego dwóm rówieśnikom. Oprócz Krystiana nieobecny był również Janusz Surdykowski, który nabawił się kontuzji stawu skokowego.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0250_kopia_9894621307fdc19404078784b1fcc163.jpg

 

Jutro przed wyjazdem do Bydgoszczy Arka jeszcze raz, w samo południe, wyjdzie na murawę, aby przygotować się do meczu, który rozpocznie się o godz. 18.00

 

Arkadiusz Skubek
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia