Nie takie łatwe zwycięstwa juniorów na Kociewiu

Nadspodziewanie mocno musieli się napracować nasi juniorzy w sobotnich spotkaniach w Starogardzie Gdańskim.  W końcowym efekcie to jednak arkowcy przywieźli z Kociewia komplet punktów.

21. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

KP Starograd Gdański - Arka Gdynia 2:3 (1:2)

Bramki:  Suchewicz 15', Barłożewski 88' - Wesołowski 3', 65', Patok 30'

Arka: Kędra (75' Skulich), Robakowski, Marcjanik, Szulc (80' Malinowski), Stolc, Kwaśnik, Seweryn, Róg (75' Krause), Wesołowski, Wardziński (65' Patelczyk), Patok.

Początek meczu zapowiadał, że będzie to łatwe spotkanie dla gdynian. Już  w 3 minucie  meczu, po dośrodkowaniu Mateusza Szulca, ładnym uderzeniem głową popisał się Kewin Wesołowski. Gospodarze ograniczali się tylko do nielicznych  kontrataków i po jednym z nich uzyskali rzut wolny w pobliżu pola karnego. Egzekutor tego stałego fragmentu gry wykonał go idelanie, uderzył w samo okienko bramki Arki, Dawid Kędra nie miał szans na skuteczną interwencję. Arkowcy nadal cały czas  atakowali i po jednym z takich ataków Filip Patok po raz drugi wyprowadził żółto-niebieskich na prowadzenie. W 65 minucie obaj strzelcy przeprowadzili akcję, której efektem był trzeci gol dla Arki. Asystował Patok, a skutecznie strzelił po raz drugi w sobotę  Wesołowski. Gdy wydawało się, że jest już po meczu, dwie minuty przed końcem, po błędzie obrony gospodarze strzelili bramkę kontaktową. Swoją drogą starogardzianie wykazali się  100% skutecznościa - dwa strzały na bramkę Arki i dwa gole. Na szczęście do końca meczu nasi zawodnicy kontrolowali grę i zasłużenie wygrali kolejne spotkanie.

Tabela i wyniki

21. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

KP Starograd Gdański - Arka Gdynia 0:3 (0:0)

Bramki:  Mosiejko 43', Fierka 67', Kowalczyk 79'

Arka:  Machola, Maślak, Miotk, Szur, Kowalczyk, Mosiejko, Mozler, Zenik, Miasnikow (67' Stanuch), Zalewski (61' Liedtke), Fierka.

Niespodziewanie duży opór stawili naszym młodym zawodnikom ich rówieśnicy ze Starogardu Gdańskiego. Przed meczem wydawało się, że potyczka z przedostatnim zespołem tabeli będzie dla Arki spacerkiem. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Z przedmeczowych założeń sprawdziło sie tylko to, że gospodarze będą  bronić całym zespolem dostępu do własnej bramki. Ich taktyka była skuteczna tylko w pierwszej połowie. Po zmianie stron, chwilę po wznowieniu gry, bramkę otwierającą wynik zdobył Damian Mosiejko. W 67 minucie rezultat podwyższył Michał Fierka, a wynik w przedostaniej minucie gry ustalił Paweł Kowalczyk.

Zwycięstwo podopiecznych Krzysztofa Janczaka zachowało status quo w Pomorskiej Lidze Juniorów Młodszych. Lechia nadal jest liderem z przewagą jednego punktu nad żółto-niebieskimi. Jak już wcześniej przewidywaliśmy, o tym kto wygra ligę najprawdopodobniej zdecyduje bezpośredni mecz obu tych drużyn w 24. kolejce (26 maja godz. 13:00). Już teraz wszystkich kibiców zapraszamy na ten jakże ważny mecz dla naszych młodych piłkarzy.