30.04.2012

Juniorzy wygrali do zera

Mało gościnni w sobotę byli nasi juniorzy dla swoich rywali. Obie ekipy juniorskie wysoko wygrały swoje potyczki nie tracąc przy tym nawet jednego gola.

20. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

Arka Gdynia - Pogoń Lębork 8:0 (3:0)

Bramki:  Patok 17', 34', Róg 24', Szulc 56', Wardziński 57', 76', Wesołowski 78', Patelczyk 88'

Arka JS:  Kędra (60’ Skulich), Szulc, Kreft, Marcjanik, Stolc, Brzuzy (60’ Malinowski), Seweryn (60’ Kwaśnik), Bębenek, Róg (60’ Wesołowski), Patok (60’ Patelczyk), Wardziński.

Spotkanie rozgrywane było w niemalże idealnych warunkach pogodowych, bowiem przy lekkim wietrze i temperaturze około dwudziestu stopni. Gospodarze przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani i od razu zdominowali drużynę z Lęborka. Pierwszą bramkę w 17 minucie zdobył uderzeniem z około 20 metrów Filip Patok. Zaledwie siedem minut później było już 2:0. Maciej Wardziński wywalczył piłkę w bocznej strefie boiska pod polem karnym gości i zagrał wzdłuż bramki do nabiegającego Karola Roga, który dopełnił formalności. W 34 minucie po ładnej akcji na jeden kontakt z piłką w wykonaniu czterech graczy Arki na 3:0 podwyższył Patok.

Na drugą połowę Arkowcy wyszli z chęcią podwyższenia wyniku i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 56 minucie aktywny w całym meczu Mateusz Szulc  podwyższył  wynik po asyście Filipa Patoka. Minutę później było 5:0. Autorem bramki został Maciej Wardziński. Kolejny gol to również bramka Wardzińskiego, który przytomnie wywalczył piłkę przed polem karnym i wykończył akcję sam na sam z bramkarzem Pogoni. W 78 minucie po ograniu kilku obrońców z Lęborka Kewin Wesołowski popisał się celnym uderzeniem z prawej nogi niemal w okienko bramki. Wynik ustalił wprowadzony w drugiej połowie Dawid Patelczyk, po indywidualnej akcji i strzale z pola karnego.

Tabela i wyniki

20. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

Arka Gdynia - Akademia Piłkarska Malbork 5:0 (2:0)

Bramki:  Mozler 10',  Fierka 18',48', Kowalczyk 66',  Mosiejko 73'

Arka:  Machola, Maślak (70' Miotk), Sztandar, Szur, Zambrowski (40' Dampc), Nalepa (40' Miasnikow), Mosiejko, Zalewski, Mozler, Kowalczyk, Fierka.

Od początku meczu zawodnicy Arki mieli przewagę, stwarzając sobie sytuacje bramkowe. Mimo wielu okazji do przerwy było tylko 2:0. Po przerwie obraz gry się nie zmienił, Arka nadal przetważała mimo gry w osłabieniu. W 50 minucie Maciej  Dampc za faul na przeciwniku, który wychodził na dogodną sytuację, otrzymał czerwoną kartkę. Pomimo osłabienia żółto-niebiescy dalej atakowali i zdobyli jeszcze dwie bramki.