TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

22.04.2012

Arkowcy kwestowali w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu!

Dziś w całe Trójmiasto przybrało kolor żółty, a wszystko za sprawą żónkili, symbolu nadziei na nowe życie i odrodzenie. Symbol ten towarzyszy również wielkiej akcji Pola Nadziei na Pomorzu, której celem jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Obecnie Pola Nadziei odbywają się w ponad 40 polskich miastach. Akcja ma przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w ostatnim okresie życia.
 
W Gdyni festyn pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka, organizowało Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca. Główne wydarzenia miały miejsce w centrum Gemini w godzinach 13.00-17.00. W festynie wzięły udział znane zespoły szantowe, można było zobaczyć pokaz Cheerleders Prokom Gdynia oraz brazylijskiej sztuki walki – Capuery. Koncert poprowadzili znani dziennikarze Marek Niziołek – Radio Plus oraz Zdzisław Januka – Radio Muza 80.
 
 
http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0300_kopia_3a0848958040cd0539a2cc028db803a0.jpg
 
Poza pokazami przez cały czas na terenie Gemini, Skweru Kościuszki oraz Bulwaru Nadmorskiego odbywała się kwesta na rzecz trójmiejskich hospicjów i tu nie mogło zabraknąć Arkowców.
 
http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0276_kopia_e3f5b22d59565844f21ba70233b6f74e.jpg
 
Pieniądze do puszki zbierali Mateusz Szwoch oraz Fabian Słowiński, których dzielnie wspierali chłopcy z rocznika 2000 z SI Arka Gdynia pod wodzą Dariusza Schwarca.
 
http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0234_kopia_f37becab9d727b9c4c915f8dedac896f.jpg
 
Przy okazji warto napisać kilka słów o gdyńskim hospicjum, które od ponad 25 lat obejmuje nieodpłatną opieką paliatywną osoby nieuleczalnie chore, głównie na choroby nowotworowe, w ostatnich miesiącach i tygodniach życia. Pomaga również rodzinom w trudnym okresie choroby bliskiej osoby oraz w okresie żałoby oraz dodatkowo opiekuje się dziećmi osieroconymi. W planach jest także budowa gdyńskiego dziecięcego hospicjum.
 
Mamy nadzieję, że zebrane fundusze pomogą w realizacji szczytnych planów!
 
 
 
 

 
 
 Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia