TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

10.04.2012

Arka wyjechała do Warszawy. Nie mamy nic do stracenia!

Żółto-niebiescy po porannym treningu i wcześniejszym niż zwykle obiedzie udali się na rewanżowe  spotkanie półfinału Pucharu Polski z Legią, które rozegrane zostanie jutro o godz. 18.30.

 

Nie mają chwili wytchnienia nasi zawodnicy. W sobotę grali mecz na południu Polski, a teraz zanim przystąpią do kolejnej ligowej potyczki stoją przed arcytrudnym zadaniem, jakim jest wygrana na boisku lidera Ekstraklasy w rewanżowym spotkaniu półfinału Pucharu Polski. Wygrana jest celem, natomiast zadaniem jest zdobycie minimum dwóch bramek gdyż tylko w takim przypadku Arka może grać w finale! Wygrana 2: 0 to oczywiście awans żółto-niebieskich, natomiast 2:1 to ewentualne karne.
 
 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0342_kopia_f5a3c896ebf03e887ea4b48e1c8b6bd4.jpg
 

Zadanie trudne, ale przecież nie niewykonalne. Nasi zawodnicy po rozruchu przed wyjazdem podkreślali, że nie mają w Warszawie praktycznie nic do stracenia:

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0245_kopia_e539f88e472b3f8b72ce67ccd2879d3a.jpg

 

Peres Benevente:

Ponieważ to spotkanie musimy wygrać to na pewno nasza taktyka musi wyglądać inaczej niż w przypadku obrony wyniku jak to miało miejsce z zaliczką po pierwszym meczu ze Śląskiem. Nie możemy stracić bramki, gdyż wtedy będzie to jeszcze trudniejsze zadanie. Nie będzie łatwo wygrać 2:0. To jest Legia, ale to jest piłka i wszystko jest przecież możliwe. Postaramy się, aby zrobić tam satysfakcjonujący nas wynik.

 

Piotr Kuklis:

To będzie inny mecz niż u nas. Myślę, że Legia będzie chciała nas przejść jak najmniejszym nakładem sił. Każda strzelona przez nas bramka może jednak wprowadzić w ich szeregi nerwowość. To jest jeden mecz, więc wszystko się może zdarzyć. Sporo zależy też od dyspozycji dnia zespołów i poszczególnych zawodników. Uważam, że nie jesteśmy bez szans i nie mamy nic do stracenia. Gramy z liderem Ekstraklasy. Trzeba się z tego cieszyć, wyjść i pokazać swoje umiejętności, a co będzie z tego po 90 lub 120 minutach zobaczymy.

 

Zrobimy wszystko, aby wygrać w tym meczu, ale pamiętajmy, że za 3 dni jest potem mecz z Flotą. W Warszawie możemy wygrać, ale nie awansować… Co do sytuacji w lidze to zalecam spokój. Na pewno po wygranej z Ruchem nastroje są pozytywne. Mecz z Legią może więc też pozytywnie służyć przetarciu przed meczem z Flotą.

 

Po wygranej w lidze i skróceniu dystansu do prowadzącej dwójki nastroje są więc dobre. Do Warszawy nie pojechał pauzujący za kartki Sławomir Mazurkiewicz. Po pauzie w pierwszym meczu półfinałowym wracają do kadry w pucharze Piotr Kuklis i Radosław Pruchnik.  Na ligę być może będzie już do dyspozycji sztabu Petr Benat.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0282_kopia_8c69a5b4ec4ff9cc40f0c20a3d2413cc.jpg

 

Dziś po rozgrzewce i ćwiczeniach koordynacyjnych tradycyjnie przed wyjazdem wyznaczona już 18-stka pod okiem trenera Petra Nemca przećwiczyła kilka wariantów stałych fragmentów gry. Oby udało się nimi zaskoczyć Legię!

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0268_kopia_d2d35b99db7f179a17fc7baec3eaa1d4.jpg

 

Podczas spotkania rezerw lekkiego urazu mięśnia doznał Ryotaro Nakano, który biegał dziś tylko wokół boiska.

 

Po tym jak 18-stka udała się do szatni, aby przygotować się do wyjazdu, z trenerem Wojciechem Ignatiukiem zostali jeszcze Sławomir Mazurkiewicz, Miloś Radosavljevic, Mirko Ivanovski, Bartosz Brodziński i Petr Benat. Jutro ci zawodnicy zaliczą zajęcia na siłowni oraz trening pod okiem Wojciecha Ignatiuka.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0394_kopia_a153d0688ce5656a5f8b39186d4ee8b8.jpg

 

Wszyscy po powrocie z Warszawy stawią sie na treningu, który rozpocznie się o godz. 13.00.

 

Oto 18-stka na mecz z Legią w Warszawie.
 
Bramkarze:

26. Maciej Szlaga

30. Michał Szromnik

 

Obrońcy:

3. Marcin Bochenek

4. Peres Benevente

6. Omar Jarun

7. Piotr Tomasik

22. Damian Krajanowski


 

Pomocnicy:

11. Piotr Kuklis

13. Jakub Kowalski

16. Piotr Kasperkiewicz

19. Radosław Pruchnik

20. Marcin Radzewicz

21. Patryk Jędrzejowski

23. Bartłomiej Niedziela

33. Tomasz Jarzębowski

 

Napastnicy:

 9. Charles Nwaogu

15. Bartosz Flis

29. Janusz Surdykowski

 

tryb
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia