21.03.2012

Śląsk - Arka 3:1. Arka w półfinale!

Arka Gdynia w półfinale Pucharu Polski. Po heroicznym boju we Wrocławiu podopieczni Petra Nemeca wywalczyli awans kosztem wicemistrza Polski!

1/4 finału Pucharu Polski - 2. mecz

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 3:1 (2:1)

Bramki: Mila 15', Diaz 25' Mila 90' - Jarzębowski 14'

Śląsk: Kelemen - Socha (77' Gikiewicz), Celeban, Pietrasiak, Pawelec (73' Mraz) - Dudek, Kaźmierczak - Sobota, Mila, Madej - Diaz (81' Voskamp)

Arka: Szlaga - Radzewicz, Jarun, Benevente, Krajanowski - Tomasik, Pruchnik, Jarzębowski, Kowalski (87' Mazurkiewicz) - Kuklis (85' Niedziela) - Nwaogu (31' Kasperkiewicz).

Żółte kartki: Diaz, Madej - Krajanowski, Radzewicz, Pruchnik, Kuklis, Kasperkiewicz

Czerwone kartki: Pruchnik 86' (za drugą żółtą)

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa).

1 min - pierwszy stały fragment gry dla Arki. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Tomasika niestety nie dotarło do żadnego z kolegów.

6 min - gospodarze starają się od samego początku zepchnąć Arkę do defensywy. Na razie zespół Nemeca skutecznie się broni i stara się uspokoić grę.

10 min - Kaźmierski niecelnie uderza z ponad 25m

12 min - trochę chaosu pod bramką Kelemena i pierwszy korner dla Arki

14 min - GOOOOOOLLLL dla Arki! Szybka akcja, w której Nwaogu dokładnie podaje do Jarzębowskiego, a ten nie daje szans w pole karnym bramkarzowi!

15 min - błyskawiczna odpowiedź Śląska... Socha wykłada piłkę Mili, a ten pakuje piłkę pod poprzeczkę. Szlaga bez szans.

19 min - znów z dużej odległości uderzał Kaźmierczak i znów wyraźnie spudłował

22 min - dośrodkowanie Tomasika z rzutu wolnego, a nabiegający Jarzębowski nie był tym razem w stanie skierować piłki do bramki

24 min - świetne wyjście Szlagi do centry Sebastiana Mili

25 min - Diaz pokonuje Szlagę. Niestety dodatkowe emocje buduje w tym meczu sędzia Borski, który nie dostrzega półmetrowego spalonego Argentyńczyka i zalicza gola gospodarzom...

28 min - Diaz znów bliski gola...

31 min - Nwaogu kontuzjowany schodzi z boiska. To zła wiadomość nie tylko z perspektywy tego meczu, ale nadchodzących bardzo ważnych spotkań w lidze!

37 min - Śląsk zdecydowanie przeważa. Arkowcy starają się dłużej przytrzymać piłkę i uspokoić grę.

39 min - kolejna okazja wrocławian. Wynik nie uległ zmianie, bo Madej znalazł się na pozycji spalonej i akcja została przerwana.

45 min - Dudek strzela z linii pola karnego wysoko nad poprzeczką.

PRZERWA - 15 minut w szatni jest dla arkowców nie mniej ważne od 15 minut gry na boisku. Nasi piłkarze muszą szybko znaleźć sposób na inną grę w drugiej połowie, bo gospodarze na pewno nie zrezygnują z dążeń do zdobycia kolejnych bramek.

51 min - nieźle rozpoczęła się dla gdynian druga odsłona meczu. Ataki Śląska są gaszone w zarodku i gra jest skutecznie oddalana od naszego pola karnego

52 min - pierwsza akcja Arki po zmianie stron, zakończyła się nieudaną próbą strzału Radzewicza

56 min - ależ okazja dla Arki! Radzewicz doskonale dostrzegł Jarzębowskiego w polu karnym, a nasz pomocnik uderzył z pierwszej piłki, ale bardzo niecelnie!

57 min - Kasperkiewicz blokuje strzał Diaza

62 min - Pietrasiak przebiegł się po Kasperkiewiczu, ale zamiast czerwonej kartki dla obrońcy Śląska, mamy żółtą dla Kuklisa!

67 min - Kaźmierczak uderzył przewrotką, ale nie trafił!

70 min - wyjście przed pole karne Szlagi zapobiega groźnej sytuacji dla wrocławian

71 min - fenomenalna akcja w obronie Tolka, który wygarnął piłkę Diazowi, będacemu już tylko przed Szlagą!

76 min - Arka koncentruje się praktycznie tylko na defensywie, szukając jedynie okazji do kontrataków. Tymczasem trener Lenczyk zamienia obrońcę na napastnika!

80 min - Śląskowi wyraźnie brakuje już sił. Płaci za szaleńcze tempo z pierwszej połowy, ale wciąż stać go na zryw, który może przynieść nerwowe ostatnie minuty.

81 min - Madej odrzuca piłkę po gwizdku arbitra, ale mimo to nie otrzymuje kartki, która wykluczyłaby jego dalszy udział w grze!

84 min - wypad Arki kończy się strzałem Pruchnika nad poprzeczką

86 min - sędzia nie miał wyrozumiałości dla faulującego Pruchnika i pokazuje mu drugą żółtą kartkę!

89 min - ależ dłużą się ostatnie minuty tego meczu. Peres fauluje na 20 metrze na wprost bramki.

90 min - Mila po rykoszecie zamienia rzut wolny na bramkę! Ależ będą nerwy! A sędzia, jakżeby inaczej, dolicza aż 5 minut!

90+1 min - Szlaga uprzedza piłkarzy Śląska.

90+4 min - Jarzębowki strzela bardzo niecelnie.

KONIEC!!! Arka przegrała, ale dzięki zwycięstwu w Gdyni i bramce Jarzębowskiego w dzisiejszym meczu, awansowała do półfinału!!!