TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

01.01.2012

Grali oldboje. Arka - Bałtyk 4:1 (0:0)

Jak zwykle w samo południe 1 stycznia na stadionie Narodowym Rugby swój mecz rozegrały byłe gwiazdy i przyjaciele z dwóch gdyńskich klubów: Arki i Bałtyku. Mecz odbył się po raz 22 . Przed rokiem padł remis 3:3. Tym razem kompromisu nie było. Arka pokonała Bałtyk 4:1 (0:0)

Oldboje: Arka - Bałtyk 4:1 (0:0)

 

Bramki: Korynt - 2, Ulanowski, Dampc - Budziwojski

 

Skrót meczu dostępny w  ARKA TV

 

 

Arka: Andrzej Głąbiński, Janusz Szewczyk, Dariusz Ulanowski, Grzegorz Witt, Jacek Kaszubowski, Tomasz Korynt, Krzysztof Hoppe, Robert Mądrzak, Marek  Ziółkowski, Marcin Manteufel (oldboje) Waldemar Dampc, Dariusz Hebel, Mariusz Czoska, Jarosław Meronow (przyjaciele)  Trenerzy: Mieczysław Rajski i Czesław Boguszewicz

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_1805_kopia_2d519e8e5ae4479f911e213a9219d7d6.jpg
 
Bałtyk: Waldemar Stanik, Czesław Michniewicz, Dariusz Grubba, Daniel Dubicki, Aleksander Cybulski, Piotr Rzepka, Robert Wasilewski, Andrzej Bussler, Andrzej Sobczak, Paweł Budziwojski, Mirosław Bartlewski, Bartłomiej Jakus, Krzysztof Sikora, Jarosław Wachowicz. Trener Andrzej Bussler.
 
 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_1814_kopia_bf4ee2729d81adf8f0301053a52f99bc.jpg
 

Spora liczba osób wybrała się w niedzielne, noworoczne południe na Narodowy Stadion Rugby.

 

Tym razem walce swoich kolegów z boku przyglądali się m.in. Włodzimierz Żemojtel, Jacek Pietrzykowski i Dariusz Jaskulski. Zabrakło także  Grzegorza Nicińskiego i Macieja Faltyńskiego. Po drugiej stronie także zabrakło kilku awizowanych wcześniej graczy, a na boisku pojawił się będący także w roli trenera Andrzej Bussler.

 

Na początku "odpalono" tradycyjną butelkę szmapana. Potem "przyjaźni" na boisku nie było. Pierwszą bramkę na gdyńskim stadionie zdobył głową, po dośrodkowaniu Grzegorza Witta,  około godziny 12.55 niezawodny Tomasz Korynt. Popularny "Tomek" regularnie zdobywa bramki w spotkaniach oldbojów, a więc i tym razem nie mogło zabraknąć w premierze 2012 roku jego trafienia. Przypomnijmy, że to Pan Tomasz jest najlepszym strzelcem Arki w jej historii występów na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej. Jak widać "on to po prostu ma".

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_1964_kopia_0302f46555908478564e640dbdd1ecf7.jpg

 

 

 W tegorocznym spotkaniu tylko do przerwy trwała wyrównana walka. Skończyło się bez bramek, ale już 5 minut po przerwie wynik dla "Arkowców" otworzył Korynt. Potem trafienie zaliczył Dariusz Ulanowski (rekorodzista pod względem ilości gier w historii naszego klubu). Gdy kolejne trafienie dorzucił niezawodny Tomasz Korynt stało się jasne, że Puchar pozostanie w rękach żółto-niebieskich na kolejny rok. W samej koncówce drużyny pokusiły się jeszcze o jedno trafienie. Najpierw trafił  Waldemar Dampc, a potem honorowe trafienie dla Bałtyku zanotował Paweł Budziwojski. Skończyło się więc na wygranej 4:1 i to właśnie oldboje Arki w lepszych nastrojach udali się na pomeczowe spotkanie integracyjne.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_2342_kopia_ba2b26d8c35398832d3f084b29904599.jpg

 

 Wszyscy jak zwykle dali z siebie 100 procent, ale najbardziej wytrwałymi oldbojami byli Tomasz Korynt oraz trener Mieczysław Rajski, którzy zakończyli witanie nowego roku najpóźniej ze wszystkich, ale jak widać pierwszy na boisku najlepiej wykonał zadania przekazane przez tego drugiego. Także taki sposób przygotowań może być zaczątkiem sukcesu, czego na razie nie polecamy jednak naszym ligowcom.

 

Oldboje Arki dobrze rozpoczęli więc żółto-niebieski rok, a już 13 stycznia w piątek rozegrają w Bydgoszczy spotkanie rewanżowe z tamtejszymi oldbojami i jak podkreślał Jacek Kaszubowski, chcą kontynuować passę zwycięstw, czego im w 2012 roku życzymy!

 

Wszystkim kibicom Arki życzymy przy okazji, aby tych zwycięstw żółto-niebieskich nie zabrakło przede wszystkim na ligowych boiskach! 

 

 tr

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia