10.12.2011

Arka w liczbach. Cz. 4. Rezerwy liderem.

W poprzednim sezonie, w związku z grą w Ekstraklasie, Arka musiała posiadać drużynę grającą w Młodej Ekstraklasie. W związku ze spadkiem drużyny konieczne było stworzenie zespołu rezerw. Arka II Gdynia rozgrywa swoje spotkania w IV lidze, a zespół wzmacniany jest zawodnikami z pierwszej drużyny. Po 17 kolejkach „Arkowcy” przewodzą w tabeli z dorobkiem 42 punktów.

Najwyższa porażka: Pomezania Malbork – Arka II Gdynia 1:0

Drużyna Arki II w tym sezonie wygrała aż 13 pojedynków z 17 rozegranych, 3 spotkania zakończyły się remisem, tylko jeden raz żółto- niebiescy przegrali swoje spotkanie. Zespół rezerw jest liderem IV ligi z 8 punktami przewagi nad drugą drużyną, Na własnym stadionie „Arkowcy” zremisowali tylko 1 spotkanie z wiceliderem Polonią Gdańsk 0:0. Najwyższe zwycięstwo 7:1 podopieczni Dariusza Mierzejewskiego odnieśli w meczu wyjazdowym z KP Starogard Gdański. Dwukrotnie druga drużyna remisowała spotkania wynikiem 1:1, oba na wyjeździe z GSS Potok Pszczółki oraz z Murkamem Przodkowo. Jedyna porażka dotychczas miała miejsce w Malborku, gdy tamtejsza Pomozania wygrała 1:0.

Bilans bramek: 57 strzelonych – 8 straconych
U siebie: 27 strzelonych – 2 stracone
Na wyjeździe: 30 strzelonych – 6 straconych

Statystyki bramek:

Bramki strzelone w 1. połowie: 23                          Bramki stracone w 1. połowie: 5
Bramki strzelone w 2. połowie: 24                          Bramki stracone w 2. połowie:3

W 17 rozegranych spotkaniach „Arkowcy” zdobyli 57 bramek, natomiast stracili tylko 8 goli. Na własnym stadionie po stronie strat zapisali tylko dwie bramki. Arka II skuteczniejsza jest w meczach wyjazdowych gdzie zdobyła do tej pory 30 bramek. Jedną bramkę więcej żółto- niebiescy zdobyli w drugich częściach spotkań. Jeżeli chodzi o bramki stracone to więcej padało ich w pierwszych połowach.

1

Najwięcej bramek „Arkowcy” strzelili pomiędzy minutą 60 a 75 – 17, natomiast największe problemy ze skutecznością mieli w pierwszych minutach spotkań – tylko 4. Jesienią podopieczni Dariusza Mierzejewskiego stracili tylko 8 goli, jednak aż 4 z nich padły w końcówkach pierwszych połów. Żółto- niebiescy nie stracili jeszcze gola w pierwszych minutach.

Statystyki zawodników:

Najlepsi strzelcy:

Mateusz Szwoch  – 11 bramek,

Janusz Surdykowski - 7

Marcin Budziński – 6

Fabian Słowiński - 5

Przemysław Kazimierczak, Adam Bębenek – po 4 bramki.

Adrian Sulima – 5 żółtych kartek,

Piotr Robakowski, Bartosz Brodziński – po 3 żółte kartki,

Michał Płotka – 2 żółte kartki (czerwona kartka po dwóch żółtych),

Fabian Słowiński, Paweł Brzuzy – po 2 żółte kartki.

Wśród statystyk zawodników wyróżnia się Mateusz Szwoch który zdobył 11 goli. Drugi w tej klasyfikacji jest będacy w kadrze pierwszej drużyny Janusz Surdykowski. Najostrzej grającym zawodnikiem był Adrian Sulima który otrzymał 5 żółtych kartek, po 3 „żółtka” mają Piotr Robakowski oraz Bartosz Brodziński. Jedynym zawodnikiem, który otrzymał czerwoną kartke był Michał Płotka, była ona efektem otrzymania dwóch żółtych kartek.