12.11.2011

Piast - Arka 2:2. Karuzela nastrojów w Gliwicach!

Arka powtórzyła wynik z Gdyni i zremisowała z Piastem 2:2. Bardzo dobry debiut zaliczył Szlaga, który mimo dwóch wpuszczonych bramek kilkakrotnie zatrzymywał strzały gospodarzy oraz Petr Benat, który aż dwukrotnie dawał Arce prowadzenie.

19. kolejka I ligi

Piast Gliwice - Arka Gdynia 2:2 (1:1)

Bramki: Kędziora 40' 85' - Benat 6' 66'

Piast: Trela - Paulauskas, Klepczyński, Krzycki, Pietrzak - Bodzioch (78' Bzdęga), Zganiacz (38' Cicman), Urban, Podgórski - Fernandez (72' Świątek) - Kędziora

Arka: Szlaga - Krajanowski, Jarun, Mazurkiewicz, Radzewicz - Kowalski, Jarzębowski (87' Kasperkiewicz), Benat, Kuklis - Arifović (74' Czoska) - Flis (63' Brodziński)

Żółte kartki: Podgórski - Kuklis

Czerwone kartki: Kuklis (za dwie żółte)

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)

Widzów: 7500

3 min - spotkanie dobrze rozpoczęli arkowcy, którzy prowadzą grę

6 min - fantastyczny początek Arki! Do prostopadłej piłki wyszedł Benat i nie dał szans bramkarzowi Piasta!

10 min - szans na wyrównanie szuka zespół gospodarzy. Dwójkowa akcja napastników z Gliwic na szczęście nie zakończył się oddaniem strzału przez Kędziorę.

11 min - uderzenia spróbował Podgórski, który świetne spotkanie rozegrał w pierwszym starciu obu drużyn. Na razie pudłuje.

12 min - o mały włos Arka prowadziłaby już 2:0! Flis podał do Kuklisa, a ten z 25 metrów huknął w poprzeczkę!

14 min - akcje gospodarzy zatrzymują się na gdyńskich obrońcach, którzy na razie grają bezbłędnie

19 min - Podgórski tym razem w roli podającego, a głową uderzał Ruben. Nad poprzeczką.

25 min - Arka wyraźnie wyczekuje swoich szans w kontrataku, a Piast nie potrafi poradzić sobie z dobrze zorganizowaną grą w obronie gości

27 min - ależ szczęście Piasta! Flis doskonale wykorzystał błąd Krzyckiego i posłał piłkę nad Trelą, lecz futbolówka przeleciała także nad poprzeczką...

34 min - duże błędy w obronie popełniają gliwiczanie, lecz Arce brakuje zimnej krwi, aby je wykorzystać. Arifović wyłożył piłkę Benatowi, a Czech tym razem przegrał pojedynek z Trelą!

35 min - Kowalski wpada w pole karne Piasta i oddaje mocny strzał, nieznacznie niecelny!

40 min - niewykorzystane sytuacje przez Arkę szybko się zemściły. Wojciech Kędziora dochodzi do dośrodkowania z rzutu wolnego Urbana i głową wyrównuje rezultat!

45 min - Arka, podobnie jak przed tygodniem, jest zdecydowanie lepsza od przeciwnika, a o mały włos nie schodziłaby do szatni jako zespół przegrywający... Uderzenie Bodziocha minimalnie mija słupek bramki Szlagi! Po chwili równie nieznacznie spudłował Cicman, który kilka minut wcześniej zastąpił słabo spisującego się Zganiacza

PRZERWA - przy odrobinę większej skuteczności podopieczni Petra Nemeca mogli do przerwy prowadzić 3:0, a tymczasem mamy tylko remis 1:1. Oby druga połowa była dla naszego zespołu bardziej szczęśliwa!

47 min - w przeciwieństwie do początku pierwszej połowy, drugą lepiej lepiej rozpoczęli gospodarze

50 min - Paulauskas w akcji ofensywnej. Minął dwóch gdynian, ale jego podanie w polu karnym było już  niedokładne

51 min - Kędziora potężnie z 18m, ale niecelnie. Czekamy na powrót do lepszej gry drużyny Nemca!

52 min - Piast nieustępliwie poszukuje drugiej bramki, ale na nasze szczęście Kędziora nie wszystkie sytuacje zamienia na bramki. Tym razem minimalnie niecelnie uderzał głową... Podającym znów był Urban.

57 min - Rzut wolny dla Piasta wykonywał Urban. W roli obrońcy wystąpił Arifović, który wyskoczył najwyżej, ale piłka została skierowana na słupek!

61 min - Piotr Kuklis szybko złapał dwie żółte kartki i przez pozostałe pół godziny będziemy grać w "dziesiątkę"!

62 min - Kędziora w doskonałej sytuacji wprost w Szlagę. Nasz bramkarz jak na razie odnotowuje świetny występ.

63 min - Nemec wprowadza obrońcę (Brodzińskiego) za napastnika (Flisa). Zmianę wymusiła oczywiście czerwona kartka dla Kuklisa sprzed paru minut.

66 min - niesamowita sytuacja! Benat znów sam na sam z Trelą i znów daje prowadzenie Arce! Czech strzela bramki w 6 i 66 minucie - oby to był zły znak tylko dla Piasta! Benatpo raz kolejny potwierdza, że decyzja o jego sprowadzeniu do Gdyni była strzałem w dziesiątkę naszych działaczy!

73 min - Cicman w słupek! Szczęście Arce dopisuje...

74 min - na boisku melduje się Czoska, szczęśliwy zmiennik z Poznania. Arka w tej chwili gra bez nominalnego napastnika, za to z trzema środkowymi obrońcami.

83 min - grę zdominował Piast, co oczywiście dziwić nie może, ale nie potrafi zagrozić bramce Szlagi, a to nikogo w naszym obozie nie martwi

85 min - Kędziora zna sposób na każdego bramkarza Arki. W Gdyni pokonał Juszczyka, a w Gliwicach drugi raz znalazł sposób na Szlagę...Tym razem okazał się najsprytniejszy w polu karnym gdynian, gdzie powstało niemałe zamieszanie po dośrodkowaniu Bzdęgi. Arkę czeka nerwowa końcówka, bo Piast z pewnością będzie dążył do zwycięstwa.

88 min - niewysoki Świątek uderza głową, ale na nasze szczęście nie trafia w bramkę!

89 min - Piast postawił wszystko na jedną kartę i o mały włos po raz trzeci w tym meczu Arka nie wyszła na prowadzenie! Niestety Trela ratuje swój zespół...

90 min - Szlaga znów fantastycznie broni po uderzeniach gosodarzy!

KONIEC MECZU - w Gliwicach doszło do powtórki z Olimpijskiej, gdzie również padł wynik 2:2. Zdecydowanie bardziej zadowoleni z wyniku mogą być żółto-niebiescy, którzy przez pół godziny grali w osłabieniu. W naszym zespole nietrudno wskazać dwóch bohaterów - strzelca dwóch bramek Benata i Szlagę, który fantastycznie zadebiutował w 1. lidze!