22.10.2011

Arka - Polonia 4:0. Nie ma mocnych na żółto-niebieskich!

Arka goni pierwszoligową czołówkę w efektownym stylu. Dziś  nasz zespół nie dał złudzeń swoim rywalom i pewnie wygrał 4:0, a zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe!

16. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Polonia Bytom 4:0 (3:0)

Bramki: Jarzębowski 4', Mazurkiewicz 29', Kuklis 37', Krajanowski 90'

Arka: Juszczyk - Krajanowski, Mazurkiewicz, Łągiewka, Radzewicz - Kowalski (87' Niedziela), Jarzębowski (82' Kasperkiewicz), Benat, Kuklis - Ivanovski, Flis (72' Szwoch)

Polonia: Balaż - Sinclair, Kulpaka, Gamla, Chomiuk (36' Vascak) - Góral (46' Pokotyliuk), Dziewulski, Alancewicz (64' Piotrowski), Michalak - Świerczok, Paulista.

Żółte kartki: Vascak, Kulpak, Gamla

Sędzia: Mariusz Korzeb (Warszawa).

Widzów: 6700

0 min - na trybunach gościmy dziś prezydenta Wojciecha Szczurka

4 min - który to juz raz Arka fantastyczne rozpoczyna mecz? Marcin Radzewicz fantastycznie dośrodkowuje w pole karne z rzutu wolnego, a Jarzębowski wyprzedza wszystkich obrońców i pakuje piłkę do siatki! Bardzo podobna bramka do trafinia tego samego piłkarza w środowym meczu pucharowym.

7 min - było bardzo blisko drugiej bramki dla gospodarzy! Szybka kontra, wrzutka z prawej strony Kowalskiego, piłkę odbija bramkarz, ale trafia ona wprost do Flisa, którego uderzenie blokuje jeden z obrońców!

9 min - z 25 metrów uderzał Radzewicz, niecelnie

11 min - pierwsza groźna akcja gości, a właściwie Michalaka, który oszukał zwodem obrońców i oddał mocny, choć niecelny strzał

12 min - świetny mecz przy Olimpijskiej! Tym razem z 17 metrów mocny strzał oddał Kowalski, ale nad poprzeczkę piłkę przeniósł Balaż

14 min - znów rzut wolny z prawej strony pola karnego egzekwuje Radzewicz. Tym razem zaskakująco podaje przed pole karne, gdzie czekał na piłkę Kuklis. Jego uderzenie bardzo niepewnie broni Balaż, ale niestety nikt nie zdołał dobić tej piłki

22 min - uderzenie Ivanovskiegow polu karnym  zablokowane przez obrońców

29 min - znów wrzutka Radzewicza z prawej strony boiska z rzutu wolnego i znów gol! Tym razem głową do sieci piłkę skierował Mazurkiewicz!

37 min - szybka akcja Arki i już 3:0 dla gospodarzy! Krajanowski dośrodkowuje w pole karne spod linii końcowej, minął się z piłką Ivanovski, ale dopadł jej Kuklis i zdobył swoją szóstą bramke w sezonie!

41 min - Benat zaprzepaścił idealną okazję na kolejną bramkę! Kuklis zagrał piłkę za obrońców, a Czech ją przyjął i z kilku metrów posłał obok słupka!

45 min - Radzewicz wrzucał z rzutu rożnego, a Mazurkiewicz uderzył głową tuż obok słupka

PRZERWA

48 min - Arka rozpoczęła bardzo spokojnie, a goscie od razu wywalczyli rzut wolny w odległości 25m od bramki. Po ziemi uderzył Świerczok, ale słabo i niecelnie.

53 min - było groźnie w polu karnym Arki po zagraniu z prawej strony Vascaka, ale na szczęście nie znalazł się żaden z Polonistów, który zdobył bramkę

55 min - po faulu metr przed linią pola karnego na Kuklisie rzut wolny wykonywał sam poszkodowany. Niestety trafił w mur!

60 min - bramka dla Arki wisi w powietrzu! Balaż ratuje Polonię w niemal już beznadziejnych sytuacjach!

63 min - kolejna koncertowa akcja Arki! Radzewicz wrzuca z lewej strony na przeciwległą stronę pola karnego, tam z pierwszej piłki uderza Kowalski, a Gamla wybija piłkę z pustej bramki!

67 min - piłka znów w bramce Polonii, ale tym razem nasz piłkarz był na spalonym. Ivanovski świetnie wykończył podanie Krajanowskiego

69 min - Ivanovski znów na spalonym, a tym razem trafił w poprzeczkę

74 min - nieudany strzał lidera strzelców 1. ligi, Świerczoka

76 min - Jarzębowski oddał strzał z 22 metrów, dobrze broni Balaż!

77 min - znów Jarzębowski. Tym razem główkował po dośrodkowaniu Radzewicza, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

79 min - pierwszy celny strzał Polonii w tym meczu. Po wrzutce z prawej strony uderzał Świerczok, lecz pewnie złapał piłkę Juszczyk

84 min - strzał z rzutu wolnego z 25m Radzewicza poszybował metr nad poprzeczką

85 min - Paulista wbiegł w pole karne i oddał strzał... prosto w reklamę.

90 min - Krajanowski postawił kropkę nad "i". Ivanovski przegrał pojedynek z Balażem, ale piłka trafiła jeszcze do prawego obrońcy, który pieczętuje efektowne zwycięstwo Arki!

KONIEC - Arka to już prawdziwa łódź motorowa z turbodoładowaniem. Zespół Nemca mógł dziś wygrać nawet 8:0 i tylko nieskuteczności gospodarzy w czystych sytuacjach bytomianie mogą zawdzięczać o połowę mniejszy bagaż bramek.