TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

30.09.2011

Nasi rywale w liczbach: GKS Katowice.

Arkowcy nie przegrali 3 kolejnych spotkań w I lidze, jednak tylko jedno z tych spotkań udało się wygrać. Pięć zdobytych punktów w tych trzech meczach pozostawiło Arkę tuż nad strefą spadkową. Kolejny mecz gdynianie rozegrają w Katowicach w sobotę 1 Października z tamtejszym GKS–em. Katowiczanie w obecnym sezonie są ligowym sąsiadem żółto – niebieskich, zajmują miejsce 14 z dorobkiem 11 punktów.

 

W poprzednim sezonie trenerem Gieksy był Wojciech Stawowy, były trener m.in. Cracovii oraz Arki Gdynia. Zespół jednak nie mógł zaliczyć sezonu do udanych, 41 zdobytych punktów w 34 meczach dało katowiczanom tylko 11 pozycję. Na własnym obiekcie drużyna z Katowic radziła sobie dobrze, jednak dużo gorzej było na wyjazdach gdzie udało się wygrać tylko trzykrotnie. Bilans bramkowy GKS –u wynosił 47 strzelonych i 57 bramek straconych. Zwraca uwagę duża liczba goli straconych zwłaszcza na wyjeździe – 30 bramek i był to jeden z najgorszych wyników. Słaba postawa zespołu skutkowała zwolnieniem trenera Wojciecha Stawowego.

 

Przed sezoniem w drużynie z Katowic nastąpiła zmiana trenera, a także dużo ruchów transferowych. Drużynę opuściło aż 16 piłkarzy w ich miejsce nowy szkoleniowiec Rafał Górak sprowadził także 16 zawodników. Odeszli z GKS- u m.in. Bartosz Karwan, Janusz Dziedzic, Tomasz Mazurkiewicz, Michał Zieliński, Wojciech Szala, oraz Piotr Piechniak. Wydaje się, że największymi wzmocnieniami było sprowadzenie bramkarza Damiana Kozika, napastnika Dawida Jarki, wypożyczeni zostali także Bartłomiej Pawłowski oraz Deniss Rakels.

 

Bilans spotkań GKS – u Katowice w sezonie 2011/2012: 2 zwycięstwa – 5 remisów – 4 porażki


U siebie: 1 zwycięstwo – 2 remisy – 3 porażki
Na wyjeździe: 1 zwycięstwo – 3 remisy – 1 porażka

 

Nowy sezon piłkarze z Katowic rozpoczęli bardzo źle od porażki na własnym stadionie z Termalicą Bruk – Bet Nieciecza 0:1. W drugiej kolejce rozpoczęla się seria 5 remisów GKS – u Katowice, zaczęlo się od remisu z Olimpią Elbląg 1: 1, następnie Olimpia Grudziadz 1:1, Ruch Radzionków 2:2, Flota Świnoujście 0:0, a na koniec remis z Dolcanem Ząbki 0:0. Po tej serii GKS Katowice przegrał dwa spotkania na własnym stadionie z Kolejarzem Stróże 0:1, oraz z Bogdanką Łęczna 0:2 na wyjeździe. Pierwsze zwycięstwo nadeszło dopiero w 9 kolejce, na własnym stadionie katowiczanie efektownie wygrali 5:0 z KS Polkowice. Kolejny mecz znów GKS przegrał, tym razem na własnym stadionie z Zawiszą Bydgoszcz. W ostatniej kolejce katowiczanie odnotowali pierwsze zwycięstwo na wyjeździe z Wisłą Płock 2:0.

 

Co ciekawe dzięki ostatniemu zwycięstwu zawodnicy z Katowic więcej punktów zdobyli w spotkaniach wyjazdowych. Na własnym stadionie GKS przegrał aż trzy spotkania, w sobotę przekonamy się czy słaba postawa na własnym stadionie jest szansą na zwycięstwo Arki.

 

Bilans bramek: 11 strzelonych – 9 straconych
U siebie: 6 strzelonych – 4 stracone
Na wyjeździe: 5 strzelonych – 5 straconych

 

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 10                                     Bramki stracone z akcji: 8
Bramki zdobyte z rzutów karnych: 1                        Bramki stracone z rzutów karnych: 1
Bramki zdobyte- samobójcze: 0                              Bramki stracone samobójcze: 0
Bramki strzelone w 1. połowie: 3                            Bramki stracone w 1. połowie: 2
Bramki strzelone w 2. połowie: 8                            Bramki stracone w 2. połowie: 7

 

W 11 meczach bramki drużyny z Katowic przedstawiają się w następujący sposób – 11 bramek strzelonych przy 9 bramkach straconych. W meczach wyjazdowych bramki zdobyte i stracone się bilansują. GKS stracił oraz zdobył po 1 bramce z rzutu karnego. W pierwszych połowach Gieksa strzelała i traciła mniej goli niż w drugich odsłonach.

 

Czasy strzelonych bramek:  

                                     

Minuty

Ilość bramek

0-15

0

15-30

2

30-45

1

45-60

4

60-75

2

75-90

2

 

Czasy straconych bramek:

 

Minuty

Ilość bramek

0-15

1

15-30

1

30-45

0

45-60

2

60-75

4

75-90

2

 

Jeżeli chodzi o szczegółową analizę traconych i zdobywanych bramek to zauważyć można, że największe problemy ze strzelaniem goli ma GKS w pierwszych minutach spotkań. Natomaist najwięcej bramek katowiczanie tracą zaraz po wznowieniu meczy w drugiej połowie. W przypadku goli traconych to Gieksa nie straciła jeszcze bramki w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Najwięcej bramek GKS stracił w drugim kwadransie drugich części meczy.

 

Statystyki zawodników:

 

Najwięcej minut na boisku:

Przemysław Pitry -  939 minut (11 spotkań),

Tomasz Rzepka -  917 minut ( 11 spotkań),

Jan Beliancin – 900 minut (10 spotkań).

 

Najlepsi strzelcy:

Adrian Napierała  – 3 bramki,

Jan Beliancin, Przemysław Pitry, Mariusz Zachara – po 2 bramki,

Tomasz Hołota, Damian Chmiel – po 1 bramce.

 

Najostrzej grający:

Michal Farkas  - 4 żółte kartki ( czerwona kartka po dwóch żółtych),

Tomasz Hołota  –  3 żółte kartki ( czerwona kartka po dwóch żółtych),

Tomasz Rzepa, Damian Kaciczak, Grzegorz Goncerz – po 3 żółte kartki.

 

Wśród indywidualnych statystyk Przemysław Pitry rozegrał najwięcej minut na I ligowych boiskach w tym sezonie w barwach GKS – u Katowice. Drugi w tej klasyfikacji jest obrońca Tomasz Rzepka, a trzeci Słowak sprowadzony z Ruchu Radzionków Jan Beliancin.  Najlepszym strzelcem jest obrońca Adrian Napierała, który zdobył 3 bramki. Po dwie bramki zdobyli napastnicy Przemysław Pitry oraz Mateusz Zachara.  Najwięcej kartek uzbierał Słowak Michal Farkas – 4 żółte kartki i w konsekwencji musiał pauzować w 8 kolejce. O jedną kartkę mniej ma na swoim koncie Tomasz Hołota.

 

Pomimo ostatnich nie najlepszych wyników obu drużyn w sobotę dojdzie do pojedynku drużyn z bogatą historią. Oba zespoły w tym sezonie grają poniżej oczekiwań. Żółto – niebiescy będą walczyć o przerwanie bardzo długiej serii spotkań bez zwycięstwa na wyjeździe. Jak pisaliśmy wczoraj będzie to pojedynek nr 13 obu drużyn. Oby okazała się szczęśliwa dla Arki!

 

Sebastian Jędrzejewski

 

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia