TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

13.09.2011

Żarty się skończyły. (Ekstraklasa.net)

Nietypowo, bo w środę piłkarze Arki rozegrają swój mecz z Dolcanem Ząbki. Gdynianie marzą o przerwaniu fatalnej passy, ale czy im się uda?

 

Sytuacja Arki już nie tyle wygląda fatalnie, co po prostu jest fatalna. Klub taki jak Arka, z takimi ambicjami, z takim zapleczem i z taką publicznością po prostu nie może znajdować się w dole tabeli 1. ligi. Tymczasem po ośmiu kolejkach Arka zdobyła zaledwie 6 punktów, tylko raz wygrywając i odnosząc aż 4 porażki. Tak słabego startu nikt się nie spodziewał po drużynie, która była jednym z kandydatów do awansu. Piłkarze Dolcanu wcale nie są w o wiele lepszej sytuacji, mają zaledwie 3 punkty więcej niż Gdynianie, a w ostatniej ligowej kolejce przegrali, podobnie jak Arka.

 

Przed kolejnym meczem na własnym boisku w Arce nie dzieje się najlepiej. Piłkarze są ze sobą skonfliktowani, a dwóch z nich zostało przesuniętych do rezerw. Michał Płotka i Wojciech Wilczyński decyzją Trenera Nemeca, nie są już członkami pierwszej drużyny. W najbliższym czasie można się spodziewać kolejnych decyzji personalnych. Arka potrzebuje punktów jak powietrza, czołówka z kolejki na kolejkę co raz bardziej ucieka. Jeśli Gdynianie nie zaczną zdobywać punktów to realnie trzeba będzie zweryfikować plany przedsezonowe i zamiast o awans, Arka będzie walczyć o utrzymanie. Kompletną zagadką przed tym meczem pozostaje wyjściowy skład Arki. Można się spodziewać powrotu do ustawienia 4-4-2. Przewidywany skład gospodarzy: Juszczyk- Krajanowski, Łągiewka, Mazurkiewicz, Radzewicz- Niedziela, Benat, Kasperkiewicz, Kowalski- Słowiński, Ivanovski. Jednak znając trenera Nemeca, będzie się starał zaskoczyć wszystkich ustawieniem swojego zespołu.

 

Dolcan w poprzednim meczu uległ na własnym boisku Wiśle Płock 1:2. Przygnębieni tą porażką zawodnicy Dolcanu, na pewno będą chcieli "odbić" sobie porażkę z Wisłą na Arce. Inne drużyny pokazały, że Arka wcale nie jest taka straszna i że można ją pokonać. Dolcan zajmuje obecnie w tabeli 11. pozycję, a 3 punkty przybliżyły by zawodników z Ząbek do czołówki i zapewnił w miarę spokojny byt w środku tabeli. Co warte odnotowania, w drużynie Dolcanu gra były zawodnik Arki- Piotr Bazler. Przewidywany skład gości: Leszczyński- Hirsz, Ciesielski, Grzelak, Chylaszek- Sierpina, Osoliński, Piesio, Bazler, Świerblewski- Tataj.

 

W Gdyni można spodziewać się bardzo ciekawego pojedynku, obydwu drużynom zależy na punktach i żaden z zawodników nie będzie odstawiał nogi. Czy Arka w końcu zdobędzie komplet punktów? A może Dolcan będzie wracał do Ząbek z trzema "oczkami" na koncie? Jedno jest pewne, żarty dla drużyny Arki się skończyły, trzeba zacząć zdobywać punkty.

 

Adam Kamiński 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia