29.08.2011

Juniorzy nie zwalniają tempa. Kolejne wysokie wygrane.

Kolejne wysokie zwycięstwa zanotowali Juniorzy Młodsi i Starsi. Mimo pewnych "problemów" do przerwy, w II połowach przechylili oni szale zwycięstw na swoją stronę, co w przypadku podopiecznych Roberta Wilczyńskiego dało prawdziwy pogrom nad Jantarem Ustka. Nieco bardziej wyrównane zawody odbyli podopieczni Krzysztofa Janczaka i Arkadiusza Gaffki. Tu niepotzrebną rolę odegrały nerwy co zaowocowało czerwoną kartką i niepotrzebnym osłabnieniem zespołu. Po wyrównaniu stanu osobowego obu drużyn zwycięstwo arkowców stało się faktem.

3. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Starszych

Arka Gdynia - Jantar Ustka 8:1 ( 2:0)

Bramki: Danielowski 4', Patelczyk - 3 ( 40', 46', 48' ),  Kreft (61', karny),  Róg - 2 (65',  88'), Wardziński 76' - 56' (?)

Arka JS: Kamola (45' Szymkowiak), Marcjanik, Stolc, Piechowski (70' Drzewiecki), Kwaśnik, Kreft,  Danielowski (45' Wardziński), Matys (17' Patelczyk), Róg, Brzuzy (50' Patok), Róg

Do przerwy nie zapowiadało się na ponowny pogrom, lecz podobnie jak w ub. tygodniu nasi juniorzy po przerwie wzięli się ostro do pracy. Szybkie prowadzenie Arka objęła już w 4 minucie gry po uderzeniu głową Mikołaja Danielowskiego, który wykorzystał podanie Roberta Sulewskiego.

Kluczowym momentem był jednak okres między 40, a 48 minutą  gdzie popisał dał Dawid Patelczyk, zaliczając hat - tricka. Przy dwóch jego bramkach udział miał Paweł Brzuzy, a przy trzeciej świetnie podawał Sulewski.

Goście trafili tylko raz w 56 minucie zaskoczyli Patryka Kamolę,  po uderzeniu z rzutu wolnego. W 61 minucie Arka szybko odpowiedziała na tę bramkę kolejnym trafieniem z rzutu karnego.  Po faulu na Karolu Rogu skutecznym egzekutorem okazał się Mikołaj Kreft.  4 minuty później tym razem sam Róg zaliczył swoje pierwsze trafienie, a w 76 minucie Maciej Wardziński podwyższył jeszcze wynik wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. W 88 minucie w ramach "podziękowania" za karnego Kreft dograł idealnie do Roga, który z bliska ustalił wynik spotkania.

3. kolejka Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych

Arka Gdynia - Gryf Słupsk   4:1 (1:0)

Bramki: Sztandar 24', Gałecki - 2 (74', 80') , Mozler 79' - 50' (?)

Arka JM: Machola, Stanuch ( 72' Liedtke ), Sztandar, Miotk, Zambrowski ( 40' Dampc ), Zenik, Gałecki ( 80' Mosiejko ), Nalepa, Molęda ( 66' Mozler ), Fierka ( 69' Miasnikow ), Kowalczyk.

Żółta kartka: Gałecki

Czerwona Kartka: Zenik 29' - 67' (?)

Zawodnicy Arki od początku meczu uzyskali lekką przewagę. Niestety dalej szwankowała skuteczność, mimo, że na samym początku stworzyli sobie trzy dogodne sytuacje. Dopiero w 24' minucie po rzucie rożnym skutecznym strzałem głową popisał się Michał Sztandar. W 29 minucie bezsensownie za niesportowe zachowanie czerwoną kartkę otrzymał Patryk Zenik, osłabiając swój zespół.

Do przerwy pomimo osłabienia obraz gry się nie zmienił, ale Gryf miał jedną dogodną sytuację, gdy po rzucie rożnym piłkę z lini bramkowej wybił jeden z obrońców Arki. W II połowie arkowcy stracili bramkę po rzucie wolnym z 16 metra.  Mimo osłabienia zespół Arki dalej konsekwentnie atakował. W 67 minucie siły na boisku się wyrównały, gdyż zawodnik Gryfa otrzymał drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną. Detrminacja w dążeniu do kolejnej wygranej naszych zawodników była ogromna , gdyż w krótkim czasie zespół strzelił 3 bramki, przesądzające o zasłużonej wygranej.

W 4 kolejce Juniorzy Starsi 4 września o 13.00 zagrają z Bytovią Bytów, a młodsi o 15.00 z Lechią Gdańsk.