TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

16.08.2011

Wtorek rozpoczął operację "Olimpia"

Wtorkowym treningiem Arka rozpoczęła przygotowania do kolejnego meczu, w którym podejmować będzie beniaminka pierwszej ligi Olimpię Elbląg. W świetle wyników, które gdynianie do tej pory osiągali, ranga spotkania nadzwyczajnie wzrosła, dlatego dużego znaczenia nabiera również przebieg przygotowań do tego starcia.

 

Jak podkreśla trener Nemec, choć mecz z Niecieczą nie przyniósł Arce punktów, to jednak w grze jego podopiecznych można było zauważyć wyraźny postęp. Oczywiście są elementy, nad którymi wciąż trzeba ciężko pracować, jednak progres jest zauważalny i w sobotnim meczu powinniśmy wreszcie cieszyć się z wygranej.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_9428_kopia_d64766db4a10b38d835940731e24d597.jpg

 

Dziś gdyńscy szkoleniowcy dużo uwagi poświęcili ćwiczeniom w operowaniu piłką. Przez pół godziny zajęcia ograniczały się do prowadzenia futbolówki, grze na małej przestrzeni, krótkim podaniom po ziemi i wychodzeniu na pozycję. Kolejny punkt dzisiejszego treningu zajęła praca nad skutecznością. Piłkarze podzieleni na dwa zespoły prowadzili zajęcia na obu połowach boiska, które jak zwykle w takich sytuacjach z jednej strony prowadził trener Nemec, a z drugiej jego asystent Paweł Sikora. Arkowcy oddawali strzały na bramkę zza pola karnego, raz z jego lewej, raz z prawej strony.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_9450_kopia_1bdfbdca14a2624cd0d64084642e72d6.jpg

 

Warto zaznaczyć, że w treningu wzięli udział dwaj młodzi zawodnicy: Fabian Słowiński, który zdobył jedną z bramek w ostatnim meczu zespołu rezerw Arki, oraz Bartosz Flis z Ruchu Chorzów. Rozmowy w sprawie jego pozyskania przez nasz klub weszły już w decydującą fazę. Zajęcia indywidualne zaliczył ponadto Sławomir Mazurkiewicz, który dziś ograniczył się jedynie do przebiegnięcia kilku kółek wokół boiska.

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_9521_kopia_f65eeed5dce577cc0a471d9ef3a5747c.jpg

 

Trening, który dziś trwał niespełna dwie godziny zakończył się grą wewnętrzną na skróconym boisku. Ciekawostkę stanowił fakt, że każde zdobycie bramki musiało być potwierdzone dodatkowo skutecznym wykonaniem rzutu karnego.

 

Jutro nasz zespół najpierw spotka się na odprawie, a po jej zakończeniu, o godz. 16.00, odbędą się zajęcia na boisku.

 

Arkadiusz Skubek
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia