TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

14.08.2011

Prawie jak derby. (wybrzeże24.pl)

Arka w niedzielę zagra w Niecieczy z miejscową Termalicą. W drużynie z Małopolski gra aż 6 byłych zawodników Lechii Gdańsk, więc piłkarze mogą czuć się jak na małych Derbach. Stawką tego meczu jest uspokojenie wielce zawiedzionych wynikami kibiców, oraz zdetronizowanie lidera, którym jest w tej chwili Termalica.

Arka po klęsce w Nowym Sączu znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli, choć jak wiadomo ambicje są dużo wyższe. Arka musi w tym sezonie wywalczyć awans do T-ME, gdyż brak tego sukcesu kibice mogą piłkarzom i działaczom nie wybaczyć.

Nieciecza to drużyna, która gra na wsi (dosłownie), w której mieszka niecały tysiąc osób. Płacą tam bardzo dobrze, jak na warunki I ligi, stąd w ekipie trenera Radolskiego kilka znanych nazwisk. W zespole „brukarzy” gra min. 6 byłych zawodników Lechii Gdańsk, a także Cracovii, czy Polonii Bytom. Po cichu mówi się wręcz o awansie do elity, ale nikt nie wyobraża sobie, jak miałoby wyglądać 200 osób na „stadionie” w wiosce pod Tarnowem.

Arka pojedzie do Niecieczy w 18 piłkarzy:
Bramkarze: Marcin Juszczyk, Michał Szromnik
Obrońcy: Radosław Strzelecki, Krzysztof Łągiewka, Omar Jarun, Wojciech Wilczyński, Mateusz Siebert, Damian Krajanowski
Pomocnicy: Paweł Czoska, Marcin Budziński, Piotr Kuklis, Jakub Kowalski, Piotr Kasperkiewicz, Marcin Radzewicz, Damian Rysiewski
Napastnicy: Ensar Arifović, Mirko Ivanovski, Janusz Surdykowski

Arka nie ma innego wyjścia. Musi wygrać to spotkanie, gdyż zagrożona może być nawet posada trenera Petera Nemeca. Cierpliwość kibiców się powoli wyczerpuje, a działacze łatwo ulegają presji fanów. Jednak wiadomo, że kibic często zmienia zdanie, więc kilka zwycięstw z rzędu może zapisać trenera Nemeca w sercach kibiców Arki, jako człowieka, który wyciągnął ten klub z ciemnych czasów.
 
FAPoprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia