TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

11.08.2011

Dariusz Mierzejewski o IV lidze i Młodej Ekstraklasie

Nasze rezerwy bardzo udanie rozpoczęły rozgrywki IV ligi. Arkowcy pokonali na wyjeździe Czarnych Czarne 4:0. O określenie celów sportowych na ten sezon oraz opinię na temat IV ligi pomorskiej poprosiliśmy trenera Dariusza Mierzejewskiego.

 

Na pewno jesteśmy zainteresowani awansem do III ligi. To nasz osobisty cel, który określiliśmy sobie w szatni. Z klubu nie było w tym temacie żadnych wytycznych. Mamy potencjał odpowiedni do tego poziomu i byłoby to najbardziej korzystne, gdybyśmy grali w III lidze. Po pierwszym meczu nie popadajmy jednak w nadmierny optymizm. Czarni to nie był nigdy jeden z tuzów tej ligi i są w niej zespoły znacznie lepiej poukładane. Z punktu widzenia szkoleniowego lepiej grać w rozgrywkach seniorskich niż w Młodej Ekstraklasie. Tu gra się bardziej na serio. Są awanse, spadki. W Młodej Ekstraklasie mistrzostwo to jedynie prestiż. Tu twardo walczy się o każdy punkt, a spadek nie jest zależny od wyników pierwszej drużyny.

 

profi
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia