TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

17.06.2011

SI Arka zaprasza: Gdyński Magiel Twórczy 2011

W sobotę w godz. 14.00 - 18.00 odbędzie się III edycja imprezy pt.: „Gdyński Magiel Twórczy”, której celem jest integracja osób z niepełnosprawnością intelektualną ze społecznością lokalną Gdyni, poprzez prezentację szeroko rozumianej twórczości i umacnianie pozytywnych relacji społecznych.

 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/plakat_Magiel_Tw%C3%B3rczy_2011_2529a935b8514870612afbb2fbd811de.jpg

 

 

 

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, ośrodków wsparcia, gdyńskich szkół a także Sekcja Piłki Nożnej Stowarzyszenia Inicjatywa „ARKA” Gdynia, będą mieli okazję do zaprezentowania swojej twórczości muzycznej, teatralnej, plastycznej i sportowej. Podczas imprezy będzie można nauczyć się wykonywania ozdób z biżuterii, pracy techniką decoupage i filcu. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną dadzą też pokaz tkactwa i rymarstwa.

 

Stowarzyszenie Inicjatywa Arka Gdynia zaprosi młodszych i starszych uczestników do turniejów i zabaw sportowych a także konkursu plastycznego związanego z tematyką klubu o Żółto-niebieskich barwach. Nowością jest szeroki wachlarz gier plenerowych przygotowanych przez gdyński MOPS m.in.: (chińczyk, domino, puzzle, krzyżówki, przeciąganie liny).  Będzie można wziąć udział w zawodach boccia - dyscyplinie, która cieszy się w Polsce coraz większą popularnością.

 

Ważnym elementem maglowania jest kiermasz twórczości gdyńskich organizacji pozarządowych, gdzie oprócz zakupu oryginalnych rzeczy będzie można zapoznać się z ofertą wsparcia skierowaną do osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin.

 

Imprezę organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni przy współpracy gdyńskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, Urzędu Miejskiego w Gdyni, Stowarzyszenia Inicjatywa Arka Gdynia, YMCA Gdynia, ZHP Hufiec Sopot  oraz gdyńskich służb mundurowych - Policji i Straży Pożarnej.

 

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Gdyni  - Wojciech Szczurek.
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia